pranie bluzy biało-granatowej

monisiunia02

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
Witam, mam taki problem kupiłam bluze granatowo-białą (ma białe rękawy i kaptur a granatowy tułów) i mam takie pytanie jak mam to prać? możliwe że granat może farbować na metce jest napisane że mogę w 30stopniach a nie mogę suszyć w suszarce będnowej ale wolę się upewnić bo trochę za tą bluzę zapłaciłam i nie chcę żeby się zniszczyła.. proszę o pomoc
 

Wiolcia02

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
202
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Opolskie
Też zawsze mam problem z takimi ubraniami ciemno-jasnymi :) Ja bym radziła wyprać tak jak mówią w temperaturze 30 stopni, w żadnym wypadku nie większej! Ja zawsze piorę moją bluzę (mam podobną tylko ciemnofioletowo-biało-żółtą) :) w 30 i daje na "delikatne płukanie", no i nie piorę jej z innymi ciuchami tylko jest sama w pralce na "połowie ładunku". Wolę nie ryzykować żeby fiolet zafarbował mi inne ciuchy :) No albo pozostaję ci pranie ręczne.....hehehhe :D
Pozdrawiam.

No ale myślę, że jak już połączyli takie kolory ze sobą, to nie powinny one farbować się nawzajem. Moje się nie farbują :)
 

studentka_TWP

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
89
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Miasto
z łona matki
Z tym łączeniem kolorów i farbowaniem to różnie bywa. Skoro piszesz, ze trochę za tą bluzę zapłaciłaś to jest raczej dobrej jakości i nie powinna farbować.
Ja kiedyś na wyprzedaży kupiłam taką bluzeczkę. Niby dużo nie dałam i była piękna do pierwszego prania. Potem niestety zafarbowała, ze nawet po domu w niej nie chodzę. NIe da się ;P
A jeżeli chodzi o temperaturę to zawsze piorę w 30stopni. Chybaże są jakies plamy ale to też z tym różnie bywa. Szkoda "męczyć" ciuchy wysokimi temp.
 

rudzik89

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2012
Posty
13
Punkty reakcji
0
To zalezy tak naprawde od jakosci bluzy:) Kiedys mialam bluze biala z czarnymi paskami z diversa i po jednym praniu farba z paskow przeszla na bluze i oczywiscie bluza zmarnowana:( z kolei bluza z Reeboka, wlasnie bialo - granatowa prana byla milion razy i nigdy nic zlego sie z nia nie stalo, a temperatura ta sama:)
 
Do góry