Praga - tania wycieczka

F

flavian

Guest
Czy ktoś z Was był na jakiejś w miarę taniej wycieczce do czeskiej Pragi, którą mógłby polecić :) najchętniej wyjazd z Warszawy i okolic
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Szczerze powiedziawszy to na wycieczce w Pradze nie byłam. Najczęściej wsiadam w samochód i zwyczajnie jadę. Ale może warto zajrzeć na strony biur podróży. Pewnie coś tam się znajdzie. Możliwe, że nie tylko Praga.
 
D

Dorka123

Guest
popatrz na City Break w Itace, kiedyś mieli tam Pragę, znajomi jechali, ale nie pamiętam juz w jakiej cenie
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Z tego co pamiętam, ale zawsze można to przecież sprawdzić, to Itaka ma różne warianty. Najtaniej chyba wychodzi "Czeski dwutakt".
 
F

flavian

Guest
Dzięki za pomoc ;) w końcu Praga nie wypaliła, ale za to był Frydlant zapas piwa na miesiąc kupiony heh :p
 
D

Domek Babci Gieni

Guest
Do Pragi można przecież jechać na jednodniową wycieczkę - kosztuje 67 zł :))

Pozdrawiam
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Teraz w Itace mają coś takiego jak odnowa cenowa i widać ceny zmieniły sie na korzyść klienta.
 
D

Dorka123

Guest
jaka29 napisał:
Teraz w Itace mają coś takiego jak odnowa cenowa i widać ceny zmieniły sie na korzyść klienta.
ta promocja obejmuje wszystkie kierunki i cała ofertę?
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Dorka123 napisał:
Teraz w Itace mają coś takiego jak odnowa cenowa i widać ceny zmieniły sie na korzyść klienta.
ta promocja obejmuje wszystkie kierunki i cała ofertę?
Czy wszyskie kierunki, to nie wiem, ale Czechy na pewno. Po prostu zajrzyj na stronę. Od razu widać, które wycieczki są objęte promocjami.
 
D

Dorka123

Guest
robson12 napisał:
Teraz w Itace mają coś takiego jak odnowa cenowa i widać ceny zmieniły sie na korzyść klienta.
ta promocja obejmuje wszystkie kierunki i cała ofertę?
Czy wszyskie kierunki, to nie wiem, ale Czechy na pewno. Po prostu zajrzyj na stronę. Od razu widać, które wycieczki są objęte promocjami.



Już widzę, teoretycznie wszystkie, na czerwono zaznaczyli, nieźle :) dopiero co się jedna promocja skończyła, a już mają kolejną, takie podejście do klienta to ja rozumiem :D
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
Dorka123 napisał:
Teraz w Itace mają coś takiego jak odnowa cenowa i widać ceny zmieniły sie na korzyść klienta.
ta promocja obejmuje wszystkie kierunki i cała ofertę?
Czy wszyskie kierunki, to nie wiem, ale Czechy na pewno. Po prostu zajrzyj na stronę. Od razu widać, które wycieczki są objęte promocjami.



Już widzę, teoretycznie wszystkie, na czerwono zaznaczyli, nieźle :) dopiero co się jedna promocja skończyła, a już mają kolejną, takie podejście do klienta to ja rozumiem :D



Ja mam wrażenie że w Itace cały czas są promocje i dlatego można z nimi wypoczywać w rozsądnej cenie. Nie wiem skąd ludzie biorą tyle odwagi aby kupować w małych biurach. Teraz kolejne znów upadło... masakra.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
jaka29 napisał:
Ja mam wrażenie że w Itace cały czas są promocje i dlatego można z nimi wypoczywać w rozsądnej cenie. Nie wiem skąd ludzie biorą tyle odwagi aby kupować w małych biurach. Teraz kolejne znów upadło... masakra.
Przypuszczam, że ludzie łapią się na bardzo niskie ceny. A to nie jest najlepsze rozwiązanie. Lepiej korzystać ze sprawdzonych biur podróży. Inna sprawa, że przecież zawsze możemy dany podmiot sprawdzić.
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
robson12 napisał:
Ja mam wrażenie że w Itace cały czas są promocje i dlatego można z nimi wypoczywać w rozsądnej cenie. Nie wiem skąd ludzie biorą tyle odwagi aby kupować w małych biurach. Teraz kolejne znów upadło... masakra.
Przypuszczam, że ludzie łapią się na bardzo niskie ceny. A to nie jest najlepsze rozwiązanie. Lepiej korzystać ze sprawdzonych biur podróży. Inna sprawa, że przecież zawsze możemy dany podmiot sprawdzić.
Tylko gdzie najlepiej sprawdzić? poczta pantoflowa? wydaje mi się, że opinie znajomych ludzi są bardzo wiarygodne.
 
D

Dorka123

Guest
Też jestem ciekawa jak, oprócz opinii znajomych i w necie, można sprawdzić biuro? Jest ktoś, kto udziela takich informacji? Bo przecież biuro samo w sobie nam nic złego nie powie ;)
 

Karolek22

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
38
Punkty reakcji
0
Trzeba ryzykować, albo samemu jechać np. do Pragi, wykupując sobie własnoręcznie hotel. Też wtedy wychodzi taniej, ale trzeba wszystko samemu załatwiać.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
jaka29 napisał:
Tylko gdzie najlepiej sprawdzić? poczta pantoflowa? wydaje mi się, że opinie znajomych ludzi są bardzo wiarygodne.
Można sprawdzić na stronach Ministerstwa Sportu, pomocna też jest strona Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta. Można także zadzwonić do urzędu marszałkowskiego i spytać się o ewentualne skargi na biuro lub czy dana firma nie złożyła wniosku o upadłość.
 
Z

Zato_zbanowany

Guest
Jeżeli chodzi o wycieczkę do Pragi,to polecam te organizowane z biur podróży w Karpaczu. Kwota to około 100zł w zależności od programu zwiedzania,więc naprawdę dobra cena.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
naprawdę jest sporo "myków", dzięki którym można sporo zaoszczędzić na wyjeździe i moim zdaniem wszystko da się załatwic samemu. Na przykład dojazd - czemu nie upolowac wcześniej bilety na polskiego busa za złotówkę? To jest możliwe, wiem, bo taki kiedyś nabyłam :) Tylko że z 4-miesięcznym wyprzedzeniem. Znajdą się też hostele za 10 euro, trzeba tylko dobrze portale typu booking.com

Znalazłam też taki mini poradnik o tanich wakacjach w Pradze, może sie przyda:
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Byłem w Pradze kilka miesięcy temu. Przejazd autobusem do granicy i z granicy pociągiem do Pragi. W samej Pradze nocleg w hostelu, nie pamiętam już szczegółowych kosztów, ale nie oszczędzajac za bardzo wyszła mnie cała 3 dniowa wycieczka około 400zł z przejadzami, noclegiem, jedzeniem itp. Wszystko było organizowane na własna rękę, wiadomo że przez biuro podróży pewnie będzie trochę drożej.
 

MowieGadam

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2012
Posty
124
Punkty reakcji
0
Będzie drożej, ale też oni wiedzą, co warto zobaczyć i jak to zorganizować, żeby na wszystko był czas ;-) Ktoś tu wspominał o jednodniowej wycieczce - to stanowoczo za mało, by zwiedzić Pragę! Człowiek jest wtedy w ciągłym biegu, a i tak nie zdąży zobaczyć nawet połowy z tego, co warte zobaczenia, myślę, że 3 dni to absolutne minimum.
 
Do góry