Praca za granicą

R

robaldo

Guest
Witam:) piszcie o swoich doswiadczeniach z pracą zagranicą, tzn gdzie wyjechaliście, czy macie zamiar wyjechac, co robicie, co bedziecie robic , co chcielibyscie robic , czy co jakiej pracy warto szukac i w jakim kraju:) czyli wszystki to, co jest związane z praca zagranica:):) pozdrawiam wszystkich:)
 

maly-kati

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2005
Posty
63
Punkty reakcji
0
Miasto
B-Biała siti^^
ja planuje dopiero jechac w tym roku ze znajomymi. tylko ze na razie zadnych ciekawych ofert nie mamy ;/ a na tych wszystkich stronach zbyt wielu konkretów nie podają
 

TropMan

Nowicjusz
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
4
Punkty reakcji
0
Siemka, ja od stycznia do końca marca byłem w Anglii w Leeds dokładnie, oferte znalezłem w necie była to praca w charakterze magzyniera, pośrednik konkretny bardzo, bo najpierw usłyszałem co mam robić a potem dopiero kwestie finansowe ustalaliśmy, ale jestem zadowolony, pojechałem sam...
Juz po 1 miesiącu pracy opuściłem jakby hotel pracowniczy i wynajmowałem pokój także żyło sę dobrze, wróciłem na święta, szukam tutaj pracy, ale jest ciężko, więc niewykluczam powrotu do Anglii...
Praca była ok, jak ktoś jest obrotny i ludzie widzą, że chcesz pracować to jest ok ;) Nie podobało mi isę życie w Leeds, wlasciwie to hmm życia nie było bo w dzień nawet było strach iść na piwo do pubu...z jednej strony się ciesze że wróciłem a z drugiej jednak tęsknie ;) Polecam przy tego typu ofertach mocno naciskać pośrednika co do warunków..dokładnie obczajcie warunki pracy, co i jak...a potem ustalajcie np., kwestie opieki zdrowotnej czy zakwaterowania, pzdr
 

elskadig

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2007
Posty
249
Punkty reakcji
1
Wyjechalem do Szwecji rok temu, rowniez sam. Ucze sie tutaj oraz pracuje i nie mysle o powrocie do Polski przez kilka lat... :eek:k:
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
a ja już ponad pół roku w niemczech pracuję i jestem bardzo zadowolona, co prawda wracam wkrótce do kraju ale zachowam naprawdę dobre wspomnienia bo praca w de z tymi ludzmi z którymi mi przyszło pracować sprawiła mi wiele przyjemności :) pracuję w regensburgu tu ludzie są bardzo pomocni i wogóle fajni z charakteru, wcześniej w köln pracowałam i nie było tak fajnie jak tutaj.
 

faustynka

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2007
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
z krainy fantazji
A ja wyjeżdżać nie zamierzam nigdzie, za bardzo mam wryty patriotyzm w bańke i odpowiedzialność za rodzinkę, a poza tym dobrze mi tutaj.
Ale cały czas namawia mnie znajoma na wyjazd do Wilna gdzie ma swoje studio designerskie i projektuje ciuszki, żeby do niej przyjechała i pomogła trochę, ale jakoś mnie nie kusi nawet, chociaż modę kocham strasznie.
To od człowieka zależy, od tego jak się czuje.

A co do pracy w Anglii, to kumpel ze znajomym poleciał do pracy, którą mieli już załatwioną z kraju. Po przylocie zadzwonili do kolesia, że dotarli na miejsce. Nie chciał im podać żadnych danych ani adresu, tylko powiedział, że ich odbierze z lotniska. Kumpel od razu podziękował, a drugi pojechał i wysadzili go pod londynem gdzieś w samych gaciach.

Ale mimo wszystko rzadko się takie akcje zdarzają i trzeba być totalnym idiotom żeby się w coś takiego wpakować
 

Dzika_kotQa

Nowicjusz
Dołączył
6 Październik 2007
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
z Kiciolandi ;)
Od grudnia jestem w Angli, a dokładniej w Luton pod Londynem. Pracę znalazłam przez agencję... jak narazie nie narzekam ale szczerze mówiąć czuję że robi się coraz gorzej... większe podatki, mniej pracy, coraz to inne wymagania i co najważniejsze funt nisko stoi.
Ps. Jeśli komuś miałabym polecać jakies państwo do zdecydowanie wybrałabym Islandie. :niepewny:
 

dawid3635

Nowicjusz
Dołączył
3 Czerwiec 2008
Posty
106
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Cześć!
Ja planuje wyjechać na wakacje do pracy w Anglii. Jestem na razie w I klasie liceum i zależy mi na tym by poprawić swój angielski, zwłaszcza, że chciałbym zdawać rozszerzony angielski na maturze.
Może orientuje się ktoś jak mogę znaleźć pracę, skoro mam 17 lat? Ewentualnie nie musi być to Anglia, tylko jakiś inny kraj angielskojęzyczny.
 

Ada83

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Osoby jadące do pracy za granicą „w ciemno” powinny koniecznie, jeszcze przed wyjazdem, stworzyć listę adresową potencjalnych pracodawców z regionu, do którego się wybierają. Lista taka powinna zaczynać się od przedsiębiorstw, które mogą zatrudniać pracowników na stanowiskach pracy odpowiadających dotychczasowemu doświadczeniu zawodowemu oraz wykształceniu. Na takiej liście w dalszej kolejności powinny się także znaleźć firmy, o których powszechnie wiadomo, że zatrudniają wielu pracowników niewykwalifikowanych (np. sieci handlowe, bary szybkiej obsługi, etc.) – w takich przedsiębiorstwach istnieje zazwyczaj wysoka rotacja pracowników, dlatego też stosunkowo najszybciej i najłatwiej jest znaleźć w nich pracę. Lista taka może się także przydać osobie, która jeszcze przed wyjazdem znalazła pracę za granicą. Niestety zawsze może się okazać, że nie jest to praca odpowiednia, bądź pracodawca się rozmyślił i pojawia się pilna potrzeba znalezienia nowej pracy. Za: www.praca5.pl/praca-za-granica
 

filifionka89

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2007
Posty
566
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Londyn
poczatkowo 2 razy na waacje wyjechalam do Londynu, teraz od 1,5 roku jestem tu na stale, pracuje, wracac nie zamierzam,chyba ze na holiday'a do PL ale na bank nie na stale ;)
 
Do góry