Praca na wakacje

Ruda13

Nowicjusz
Dołączył
15 Styczeń 2010
Posty
53
Punkty reakcji
5
Miasto
Opole
Hej !
Niedługo zaczynają się wakacje i przydałoby się zarobić kilka groszy :D Chcę iść rozdawać ulotki lub wykładać towar :p Ale nie wiem gdzie mam szukać. Jakie duże firmy (supermarkety itp) mają ulotki i mogą je rozdawać? Np jak w Kauflandzie ;) ?
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Ja osobiście pracuję jako work w tesco (na weekendy). Praca nie jest potwornie ciężka i nie jest najgorzej jeśli chodzi o płacę (między innymi dlatego, że dopóki się człowiek uczy, to dostaje więcej niż inni.

Pracę polecam dla chłopaków w wieku 18-20 lat. Dziewczynom w tym wieku odradzam, gdyż dla nich to jednak moze być za ciężkie, jeśli przyjdzie im np: powykładać całą alejkę z sześciopakami dwulitrowych napojów.

Niestety jest jeden minus - na chwilę obecną rozważam złożenie wniosku o przyznanie mi medalu purpurowego serca za odniesione rany.
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Taaa... ulotki to też dosyć ciężka praca. Jak nie roznoszenie po blokach biegając z cieżką torbą, to chodząc po mieście w trudnych warunkach atmosferycznych.

Ja to bym chciała kiedyś zaopiekować się jakąś babcią zagranicą, najlepiej w Niemczech i przy okazji bym sobie język podszkoliła, aczkolwiek musiałabym być pełnoletnia. W te wakacje prawdopodobnie będę zbierać owoce albo sprzątać na budowie.
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
U mnie niedługo pewnie otworzą Tesco... Też by mi się przydała praca na wakacje. Niestety nie mam pojęcia gdzie złożyć CV.:( W sensie, do jakiej jednostki z tym pójść i czy jest szansa na dostanie się nie na kasę tylko właśnie na wykładanie towaru? Jestem dziewczyną, ale trenuję i sześciopak dwulitrówek mnie nie przeraża, wręcz zachęca jako dodatkowe ćwiczenie.:)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Może do OHP? Oni czasem szukają młodzieży pracy na wakacje. A ukończone 18 masz?
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
No już jakiś czas temu.:) Chodzi mi o Tesco konkretnie... Jeszcze nigdy nie składałam nigdzie CV, w sumie pracowałam głównie po znajomości. W jakimś biurze obsługi klienta czy pytać o, bo ja wiem, siedzibę kierownika?:D
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
U mnie niedługo pewnie otworzą Tesco... Też by mi się przydała praca na wakacje. Niestety nie mam pojęcia gdzie złożyć CV.:( W sensie, do jakiej jednostki z tym pójść i czy jest szansa na dostanie się nie na kasę tylko właśnie na wykładanie towaru? Jestem dziewczyną, ale trenuję i sześciopak dwulitrówek mnie nie przeraża, wręcz zachęca jako dodatkowe ćwiczenie.:)
A można spytać gdzie mieszkasz?

Aha, zapomniałem dodać - pracuję na nocki.

Ja zrobiłem tak: robiłem zakupy na wyjazd i stwierdziłem, że się zapytam. Podszedłem do jednej z pracownic i spytałem się, czy organizują jakieś nocki, gdzie można by się zatrudnić. Dowiedziałem się, że tak i zostałem odesłany do kierowniczki (która była w niewielkim biurze przed wyjściem). Ona powiedziała mi, że mają za tydzień inwenturę i potrzebują ludzi do liczenia towarów. No to się zgodziłem. Na inwenturę przyszedłem i przez jakieś 12 godzin liczyłem towary, a na koniec wykładałem je i "fejsowałem" (jest to takie wysuwanie pierwszych produktów do "linii brzegowej" półki). Nie myliłem się w liczeniu, robiłem to dość szybko i sprawnie i jak widać się spodobałem, bo już w następny weekend dostałem telefon, żebym przyszedł na nockę (ale już tylko w formie wykładania towarów, fejsowania i sprzątania).

Jest to praca na umowę-zlecenie, więc idzie się do pracy tylko jak po Ciebie zadzwonią.
 

Zielony Feniks

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2011
Posty
121
Punkty reakcji
2
Przedmieścia stolicy...
Ech liczyć akurat nie lubię, ale to dlatego, że gapa ze mnie i przez gapiostwo właśnie często robię błędy.:) A jak coś się źle policzy, to problem. Ale i tak brzmi dobrze... Może się uda. Byłoby miło.:)
 

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
No wy to macie fajnie - więcej ofert, bo ukończona 18tka :p Ja jednak złożę CV do OHP, bo słyszałam, że "normalnej" młodzieży też czasem coś szukają.
 
Dołączył
13 Luty 2010
Posty
627
Punkty reakcji
38
Wiek
31
Miasto
There's a hole in the world like a great black pit
Przedmieścia stolicy...
Ech liczyć akurat nie lubię, ale to dlatego, że gapa ze mnie i przez gapiostwo właśnie często robię błędy.:) A jak coś się źle policzy, to problem. Ale i tak brzmi dobrze... Może się uda. Byłoby miło.:)
Liczy się tylko na inwenturze, a ona jest tylko dwa razy do roku. Z tego co wiem, to płacą wtedy więcej, ale trzeba być dokładnym i się nie mylić.
 

Kerad

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2011
Posty
109
Punkty reakcji
2
Wiek
32
Najlepsza praca na wakacje 'trzymanie reklamy':D Fakt, śmiesznie to brzmi. Chociaż za jeden dzień można zgarnąć całkiem ładną sumkę. Znajomy dostał 130 złotych za ośmiogodzinne siedzenie i trzymanie ogłoszenia, więc robota nie jest zła. Trzeba tylko być cierpliwym i wytrwałym.
 

monkowalikmon

Nowicjusz
Dołączył
22 Czerwiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
a mi udało się dostać na praktyki do takiej dużej firmy, najpierw przez m-c pracowałam za darmo, ale później podpisani za mną umowę o płatne praktyki. Nie bardzo tylko rozumiem dlaczego nie mogą zapłacić mi więcej niż kwota ustalona przez rząd, skoro chcą. Tu też widzę, że jest to dwukrotność najniższego wynagrodzenia strefahr.pl. Szkoda, że przez te zapisy nie można walczyć o więcej. Naprawdę polecam, można normalnie popracować za kasę i zdobyć fajne doswiadczenie, a teraz w związku z wakacjami coraz więcej firm proponuje takie praktyki i wiele z nich jest płatnych, ale nie wszystkie niestety...
 

vanilla93

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
Miasto
Łódź
a mi udało się dostać na praktyki do takiej dużej firmy, najpierw przez m-c pracowałam za darmo, ale później podpisani za mną umowę o płatne praktyki. Nie bardzo tylko rozumiem dlaczego nie mogą zapłacić mi więcej niż kwota ustalona przez rząd, skoro chcą. Tu też widzę, że jest to dwukrotność najniższego wynagrodzenia strefahr.pl. Szkoda, że przez te zapisy nie można walczyć o więcej. Naprawdę polecam, można normalnie popracować za kasę i zdobyć fajne doswiadczenie, a teraz w związku z wakacjami coraz więcej firm proponuje takie praktyki i wiele z nich jest płatnych, ale nie wszystkie niestety...
właśnie na coś takiego chciałabym się załapać!
wiecie może gdzie można załapać sie na takie praktyki w Łodzi?
 

michumor

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2011
Posty
20
Punkty reakcji
0
Najlepiej pewnie iść i się pytać do konkretnych firm, sklepów. Ja kiedyś byłem w agencji pracy tymczasowej, ale niczego dla siebie nie znalazłem. Podejrzewam, że w necie też coś będzie. A może jakaś opieka nad dziećmi? Nie wszystkie przedszkola działają w wakacje, a rodzice nie zawsze mogą sobie pozwolić na urlop - zatem może warto zerknąć na strony agencji opiekunek :)
 

dessupp

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
2
Punkty reakcji
1
te agencje pracy tymczasowej to pic na wode, zlozylem cv w ponad 9 i nigdy nikt do mnie w sprawie pracy nie zadzwonil...

__________________
Zapraszam do odwiedzenia strony o podobnej tematyce
 
Do góry