Praca na czarno a doswiadczenie zawodowe w CV

Status
Zamknięty.

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
WITAM !

Niedawno straciłam prace w sklepie ogolnospożywczym. Pracowałam tam przez dwa miesiące, niestety na czarno. Jak uwzględnic to w CV?

Chodzi głownie o to, że jesli umieszcze to w CV to moj przyszły pracodawca moze zadzwonic do mojego byłego pracodawcy i wtedy moze sie pojawic problem, na tej zasadzie ze moj były pracodawca moze temu zaprzeczyc z obawy, ze sie wyda ze zatrudnial kogos na czarno.

Druga sprawa jest taka ze jak tego nie umieszcze to pozostanie luka. Sporo sie tam nauczylam, obsługa kasy fiskalnej itp. i szkoda byłoby o tym nie wspomniec, tym bardziej ze innego doswiadczenia nie mam ...

Pomozecie? :)
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
A to pocieszenie ; ] Mimo to dziekuje za odpowiedz;)

Gdyby ktos miał podobna sytuacje i zechciał podzielic sie swoimi opiniami w tym temacie to będe wdzięczna ;))
 

SemperFidelis1312

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
Wielkopolskie Miasto
Myślę że tutaj nie ma potrzeby większego komentowania tego tematu. Bo jeśli pracowałaś na czarno, to nie możesz takowej pracy uwzględnić w CV. A przecież o to Ci chodziło jak to uwzględnić prawda ? Z drugiej strony, moim zdaniem nawet jeśli byś wpisała do CV " Umiejętność obsługiwania kasy fiskalnej" to Twój przyszły pracodawca się może spytać " A gdzie Pani się nauczyła obsługiwać się kasą fiskalną gdy ze CV wynika że Pani nie robiła w żadnym sklepie" I co wtedy byś odpowiedziała ? "Robiłam na czarno" ? Wtedy CHYBA być narobiła kłopotów tej osobie która Cię zatrudniła do tego sklepu ogólnospożywczego. Co innego jakbyś robiła przez jakąś agencję pracy tymczasowej czy " na zlecenie" czy jak to tam jest.To wtedy tak, taka robotę można a nawet trzeba wpisać do CV. Ale tak to moim zdaniem nie, ale dokładnie to sam nie wiem jak to jest. Myślę na chłopski rozum po prostu.Jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi.
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Powiem ze od kilkunastu lat chodzę do sklepu i zdązyłam podejrzec to i owo ;D a tak serio to zdaje sobie sprawe ze masz sporo racji ale poprostu szkoda mi tego i mam nadzieje ze moze da sie jeszcze cos z tym pokombinowac :)
 

SemperFidelis1312

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
32
Punkty reakcji
1
Miasto
Wielkopolskie Miasto
W tej sytuacji najlepiej poszukaj roboty gdzieś w sklepie spożywczym również :) Wtedy coś naściemniasz skąd potrafisz się obsługiwać kasą fiskalną i wsio :)

Mam nadzieje że choć odrobinkę pomogłem :)
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Planowałam zacząc poszukiwania zaraz po tym jak uaktualnie swoje CV ale po twoich poradach chyba nie mam czym go urozmaicic ;] Ale mimo wszystko dziekuje za chec pomocy ;)
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
gdzieś mi sie obiło o uszy że proponowales komuś zaglądnięcie do slownika ; P
 
Status
Zamknięty.
Do góry