Praca kelnerki

jula456

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2011
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Hej :] oto mam problem bo chce zostać kelnerką,ale nie wiem czy to dobra praca moja przyjaciółka mi odradza mówi,że nie wytrzymam itd inna mówi że fajna praca zamierzam iść do szkoły na profil kelnerski.Doradzćie mi co mam zrobić.Dziękuje i pozdrawiam :)
 

moniaaa555

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
ja pracowałam bardzo długo w tej branży ;) powiem ci że zaje***cie ciężko.. zależy jeszcze też gdzie chciałabyś pracować. jeżeli w restauracji to jak najbardziej. Nie jest tak źle, dostajesz napiwki, stałe godziny pracy. i ten zawód naprawdę można pokochać. Imprez nocnych nie polecam. Cała noc na nogach, pijani ludzie itp. Miałam kiedyś szkolenie z obsługi bankietu. Tak mi sie to spodobało że chciałam non stop tak pracować. Jednak na szczęście zrezygnowałam z tego, bo wolę siedzący tryb pracy- aktualnie jestem sekretarką. Jednak jeżeli czujesz się na siłach to jak najbardziej
 

marioKnZ

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2009
Posty
215
Punkty reakcji
10
Wiek
38
Miasto
Milton Keynes, UK
Moja rodzina miała kilka barów i restauracji.
Wszystko zależy od lokalu, no i oczywiście od szefowstwa. Czasem kelnerki potrafią całkiem nieźle zarobić, ale tylko w lokalach na wyższym poziomie. Barów z dość wiadomych względów nie polecam, bo wiadomo że pijani mężczyźni potrafią się naprzykrzać.
Myślę, że warto spróbować, a potem sama zobaczysz czy się w tym odnajdujesz.
Powodzenia....
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Powiem tak... Obecnie zawód kelnera nie jest poważany tak jak dawniej. - Byle student może do stołu podawać nie mając o tym pojęcia.
Kelner to ktoś ułożony, grzeczny i przede wszystkim umiejący udzielić rady oraz pomocy gościom.
Jeśli zamierzasz kształcić się w tym kierunku - idź do przodu! Jeśli jednak zobaczysz, że stoisz w miejscu i nie rozwijasz się w tym kierunku, powinnaś poszukać innego zajęcia. W barze może podawać byle dziewucha, w restauracji wyższego typu - osoba wykształcona i na tyle ułożona, aby móc objąć stanowisko i nie przynieść wstydu renomie.
Wybór należy do Ciebie - każda praca jest ciężka, jednakże nie dla tych, którzy wykonują ją z pasją.
 

NatashaM

aliena vitia in oculis habemus, a tergo nostra sun
Dołączył
27 Październik 2006
Posty
1 956
Punkty reakcji
102
Wiek
33
Miasto
z Miasta ;)
Idź na jakieś inteligentniejsze studia, na bank bd Cię zaczepiać pijacy.

Wątpię, aby w restauracji na poziomie 3 - 5 gwiazdek, żule zechcieli ją zaczepiać, zaczynając od tego, iż taki element się tam nie pojawia.
Zawód kelnera\kelnerki może być renomowany i przynosić naprawdę niezły zysk. Należy jednak w tym być dobrym z manierami na odpowiednim poziomie, a że Ty szlajasz się po barach, gdzie zaczepia się kelnerki nie znaczy, iż musisz uważać je za osoby o niskim ilorazie inteligencji. <_<
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Jeśli uważasz, że chcesz iść w tym kierunku, nie masz trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi i uważasz, że sprawdzisz się w tym zawodzie, to spróbuj ;-) Najważniejsze jest to, aby swój zawód wykonywać z zaangażowaniem;-) Powodzenia!
 

wlascicielek2

Nowicjusz
Dołączył
5 Luty 2011
Posty
309
Punkty reakcji
11
powiem krótko- jeśli jesteś atrakcyjna- zostań kelnerką!

jeśli nie, ale nie jesteś z poznania- to też nią zostać!

jeśli jesteś z poznania i nie jesteś atrakcyjna- nie rób tego!
 

Kaka17

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
193
Punkty reakcji
0
Myslę że to ciekawy zawód mam wielu znajomych kelnerów i są bardzo zadowoleni z pracy
 
Do góry