PRACA DLA NASTOLATKA?

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Dokładnie.
Sam kiedyś znalazłem się w sytuacji kiedy ciężko harowałem przy budowie prawie dwa tygodnie, a kasy nie zobaczyłem na oczy. Gościu po prostu sobie mnie olał, a ja zmarnowałem 2 tygodnie wakacji.
Od tamtej pory zacząłem uważnie analizować oferty.
Masz racje,teraz człowiek jest juz madry o od rzu czytajac oferte można wywnioskowac ze cos jest nie tak z przyszlym pracodawcą ,albo ze po prostu chce nas brzydko mówic naciągnąć na kase.
 

ninotchka

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
cześć ; d mam 17 i chodzę do I liceum mat-geo .. no i jak dużo osób w moim wieku mam problemy z pieniędzmi. Szukałam tu i tam ale w moim 'mieście' nie ma niczego dla osób w moim wieku, a te wszystkie sprawy z kosmetykami też nie mają szans na poparcie bo są już zbyt popularne. Myślałam ostatnio dużo o pracy przez internet, bo co jak co ale trochę czasu poświęcam dziennie na komputerze tylko, że strasznie duża liczba znajomych mi odmawia bo mówią że to ściema i nie opłacalne i te sprawy. Nie wiecie co jest dozwolone/możliwe w tym wieku ? I jak naprawdę jest z tą pracą przez internet ?
 

delikatna

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2009
Posty
50
Punkty reakcji
0
Miasto
a czy to ważne...
Ja wiem, że nie można pracować dłużej niż 7 godzin ;) ale to zależy od pracodawcy, jak się dogadasz to możesz pracować krócej, albo mniej niz 5 dni w tygodniu, już nie mówiąc o znajomościach ;P

Możesz rozdawać ulotki, gazety Metro np. ;D (ostatnio widziałam chłopczyka miał gdzieś koło 10 lat), pracować na kasie, może punkt druku ? nic tam szczególnego się nie robi ;D na solarium, Mc'Donalds i wszystkie inne restauracje szybkiej obsługi, wyprowadzać psy, opiekować się dziećmi, kosić trawniki, zbierać liśćie - w zależnośći od pogody ;D dawać korepetycje. itd.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
Ja wiem, że nie można pracować dłużej niż 7 godzin ;) ale to zależy od pracodawcy, jak się dogadasz to możesz pracować krócej, albo mniej niz 5 dni w tygodniu, już nie mówiąc o znajomościach ;P

Możesz rozdawać ulotki, gazety Metro np. ;D (ostatnio widziałam chłopczyka miał gdzieś koło 10 lat), pracować na kasie, może punkt druku ? nic tam szczególnego się nie robi ;D na solarium, Mc'Donalds i wszystkie inne restauracje szybkiej obsługi, wyprowadzać psy, opiekować się dziećmi, kosić trawniki, zbierać liśćie - w zależnośći od pogody ;D dawać korepetycje. itd.
a co powiesz na to ze w lecie pracuje po 14-15 godzin na dobe przez 6 dni w tygodniu? fizycznie

polecam na budowe ale trzeba dobrze trafic zeby nie polecieli w ****
 

ameliusz

Nowicjusz
Dołączył
2 Marzec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
W Mc Donalds można spokojnie pracować sobie i dorobić niezłe pieniązki jak na nastolatka.
 

komixxy

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
Ja za mlodu to albo po budowach chodzilem albo u sasiadow rolnikow sobie jakos dorabialem:p
 

imaginary246

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2010
Posty
334
Punkty reakcji
6
Wiek
31
Miasto
Piotrków Tryb.
Dzięki naszemu Programowi Partnerskiemu stajesz przed nieprawdopodobną szansą zgromadzenia pieniędzy na wymarzone wczasy, nowy komputer czy inne rzeczy, które chciałeś mieć od dawna. Aby to osiągnąć niezbędne jest dokładne przeczytanie całego artykułu. Zajmie Ci to nie więcej niż 5 minut, a pozwoli zobaczyć, że naprawdę możemy pomóc zrealizować Twoje marzenia!
Dobry program partnerski
Ten program nie jest legalny. Osobiście nie spotkałem się jeszcze z nikim, kto by na tym zarobił.
 

Daria818

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej. Mam ogromny problem.. mianowicie właśnie kończę Liceum ogólnokształcące. Jestem tegoroczną maturzystką.
Pracowałam w rossmannie podczas wakacji i przed świętami jako pomoc. Dostałam, teraz ofertę pracy na stałe (albo przynajmniej 3/4 etatu) jeśli wybiorę studia zaoczne. Od zawsze marzyła mi się farmacja. Na dzienne nie mam co liczyć, ponieważ nie spełniam określonych warunków, typu egzamin maturalny z chemii na poziomie rozszerzonym. Studia zaoczne umożliwiają mi spełnienie marzenia. Jednak wpadłam na pomysł, żeby skończyć studia dziennie z chemii ogólnej, na którą powinnam się dostać, a następnie zrobić sobie zaoczne o kierunki farmacji. Czy warto zaryzykować tak, czy raczej dostać pracę w rossmannie i pójść na zaoczne. Co zrobilibyście na moim miejscu? Bardzo proszę o pomoc.

Serdecznie pozdrawiam.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
to ile lat bedziesz miec jak skonczysz wszystkie studia? 30?
ja bym nie wytrzymal tyle sie uczyc, jedne studia moze bym dał rade ;)
 

dushma

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2010
Posty
121
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
wlkp
ja polecam prace konsultanta/konsultantki Vitalio. Ciekawa praca dla ludzi lubiących zdrowy tryb życia. nie męczy a można dobrze zarobić.
już lepiej w ramach rozwoju kreatywności rękodzieło sprzedawać, praca konsultanta jest dość nudna ;)
 

juwe

Nowicjusz
Dołączył
16 Maj 2011
Posty
55
Punkty reakcji
0
jak masz kase (tzn. rodzice) to możesz iść na początku na dzienne na tą chemie a potem na zaoczne i jednocześnie pracować.. z tym co jest lepsze czy dzienne czy zaoczne to zdania są podzielone (nawet u profesorków) jedni mowią tak a drudzy tak.. dlatego że każdy patrzy na swoje życie z wlasnego doświadczenia i doświadczenia najbliższych.. na zaocznych przez te pare lat można zdobywać doświadczenie i po 4 czy 5 latach można sie dobrego stanowiska na początek dorobić.. a po dziennych? wychodzą tacy ludzie i nie wiedzą co ze sobą zrobić.. jeśli rodzice mają kase to sobie jakoś poradzą ale jak kasy nie mają to u połowy jest załamka co tu robić.. jak i rozczarowanie bo myślą sobie ze są po studiach i od razu dostaną prace kierownika.. oczywiście zdarza się tak.. od razu posada brygadzisty i kogoś na podobnym stanowisku ale to już znajomości wchodzą w gre.. :)
 

Kert

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2011
Posty
370
Punkty reakcji
5
Ja pracowałem na czarno u rodziny, dopóki nie skończyłem 16 roku życia, później imałem się różnych prac dodatkowych, żeby mieć cokolwiek dla siebie. Znaleźć pracę nie jest wcale tak trudno.
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
witam
szukam pracy za granicą czy znacie jakies pewne biura pracy, ewentualnie kogos kto moze zalatwic taka prace-oczywiscie praca fizyczna przy zbiorach itp.
 

kacyk

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2011
Posty
10
Punkty reakcji
0
A ja wszystkim polecam pracować u rodziny/znajomych.
Na pewno coś znajdziecie ;)
 

Grabaz5

Nowicjusz
Dołączył
9 Maj 2011
Posty
187
Punkty reakcji
6
Wiadomo najlepsza praca jest po znajomości bo warunki najlepsze, ale czasami warto też pójść na głęboką wodę bo to może się opłacić. Budowa nie jest najgorszym rozwiązaniem jesli to odpowiada naszym wymaganiom, może być też zbieractwo.
 

Iwona1608

Nowicjusz
Dołączył
20 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
W mojej okolicy jest strasznie trudno znaleźć pracę dla nastolatka/ki. :( Ludzie dorośli po skończonych paru kierunkach studiów są bezrobotni i muszą wyjeżdżać by mieć jakieś źródło utrzymania. :zly: A rodzice też nie są bardzo skłonni puszczania swoich dzieci gdzieś dalej do pracy. :/
 

Czuba

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2011
Posty
45
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Łódź
Niestety, dla nastolatków polecam, tylko pracę na czarno :)

Warto się porozglądać na myjniach samochodowych czy kogoś nie potrzebują
 
Do góry