Pozytywne strony pracy za granicą?

Anijka

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2007
Posty
640
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Miasto
Warszawa
Hmm.... pod wzgledem finansowym jest o niebo lepiej. Człowiek nie zastanawia się czy mu starczy do 1,nawet jak zarabia najniższa karajową. Dużym plusem jest to,że uczysz się języka. Ja miałam duża blokadę przed mówieniem a tam nie miałam innego wyjścia. Poprostu trzeba się kiedyś odezwać ;). Kolejnym plusem są nowi ludzie,inne kultury. Jedynym minusem jaki widzę jest tęsknota za rodziną,znajomymi.
 

MałaMi17

Nowicjusz
Dołączył
3 Kwiecień 2007
Posty
1 383
Punkty reakcji
0
Wiek
17
Hmmm... Płaca o wiele lepsza niż u nas. Ale co tu po pieniądzach, kiedy jesteś daleko od bliskich, nie potrafisz się doskonale porozumieć? <_<
 

agaciorek

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2006
Posty
2 417
Punkty reakcji
1
Wiek
39
Hmmm... Płaca o wiele lepsza niż u nas. Ale co tu po pieniądzach, kiedy jesteś daleko od bliskich, nie potrafisz się doskonale porozumieć? <_<
zgadzam sie w 100 % co mi po kasie jak nie ma do kogo geby otworzyc wszyscy obcy a rodzina bardzo daleko;/
 

mynia4

Nowicjusz
Dołączył
26 Marzec 2007
Posty
301
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Czy się opłaca? Może ze względów materialnych tak. Ale też zależy jak tutaj się komuś żyło i czy pojechał (przypuszczalnie facet) tam sam czy z rodziną :/ Jeśli sam to na jakiś czas dobrze, ale na dłużej....nie warto. Kosztem rodziny nie!
 

maaadzia

w dojczlandzie :)
Dołączył
22 Marzec 2007
Posty
1 858
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Regensburg
Czy oprócz strony materialnej praca za granicą naprawdę się opłaca?
jasne że się opłaca,można poznać nowych ludzi,inną kulturę a do kraju zawsze można wrócić tak więc warto spróbować jak się ma taką szansę:)jedyny minus to właśnie tęsknota za rodziną,znajomymi.
 
Do góry