Pozytywne nastawienie

Chrysalis

Nowicjusz
Dołączył
8 Kwiecień 2012
Posty
21
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Gdańsk
Życie niesie ze sobą wiele trudności. Kolejne porażki sprawiają,że tracimy wiarę we własne możliwości i nadzieję na lepsze jutro. Jednak są osoby, które zawsze idą z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy. Jakie są Wasze sposoby na pozytywne nastawienie? Co robicie,żeby nie poddać się złej passie. Czy myślicie,że można wypracować w sobie optymistyczny sposób myślenia? A jeśli tak, to jak?
 

Maciejas87

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2012
Posty
31
Punkty reakcji
2
Cieszyć się z głupot. Tych namacalnych przede wszystkim. Nie wiem: ze smacznej kanapki na śniadanie, ze słonecznego dnia, z przypadkowego spotkania itd. itp. Starać się zacząć dzień od małego zwycięstwa. Jest masa metod. Może przede wszystkim, nie myśleć za dużo :) No i uświadomić sobie, że przegrana to naturalna kolej rzeczy i zadać sobie pytanie czy rzeczywiście jest tak źle, jak nam się wydaje? Z reguły nie jest :)

Jak ja mam gorszy dzień, to staram się zdołować jeszcze bardziej. Dołuje do stanu, aż obecna sytuacja wydaje mi się całkiem spoko. Wtedy poprawiam się ulubioną piosenką (pozytywną oczywiście, żadnych smętów) i wtedy już czuję się wyleczony ;) Całość zajmuje mi do godziny czasu :)
 

AneczQ

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Popieram Maciejas87 :D

Można też mieć troszkę egoistyczne podejście i pomyśleć jak inni mają źle..gdy pomyślisz o głodnych dzieciach z Etiopii, o ludziach chorych, bezdomnych, w nieszczęśliwych związkach..jeśli fakt w jakim świecie żyjesz Cię nie przytłoczy i twój stan jest spowodowany problemami osobistymi możliwe że poprawi Ci to humor ;p

Mogę jeszcze dodać że każda trudność uczy nas bycia silniejszym. Trzeba to przetrwać iuśmiechnąć się bo w chwilach gdy masz wszystkiego dość trzeba pamiętać że czeka nas jeszcze wiele chwil w którym zaświeci dla nas słońce :D A trudności wzmacniają naszą psychike, jesteś silniejszy/a...

Staraj się dostrzegać we wszystkim pozytywów. I "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" !

Jeśli jesteś osobą wierzącą możesz też stwierdzić iż to Bóg daje Ci próbe ...

Ale przede wszystkim to zależy od człowieka czy może mieć takie optymistyczne podejście. Lub czy chce zmienić swój pesymizm lub w chwili obecnej ciężki realizm na odrobine radości ;)
 

H.Joanna56:)

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2012
Posty
478
Punkty reakcji
19
Polecam książkę "Moc pozytywnego myślenia". Jej autor Norman V.Peale daje porady i podpowiedzi odnalezione w naukach Jezusa Chrystusa.
Niewierzący także znajdą tu coś dla siebie.
 

Fan-Fan

Zbanowany
Dołączył
23 Wrzesień 2010
Posty
711
Punkty reakcji
8
Życie niesie ze sobą wiele trudności. Kolejne porażki sprawiają,że tracimy wiarę we własne możliwości i nadzieję na lepsze jutro. Jednak są osoby, które zawsze idą z podniesioną głową i uśmiechem na twarzy. Jakie są Wasze sposoby na pozytywne nastawienie? Co robicie,żeby nie poddać się złej passie. Czy myślicie,że można wypracować w sobie optymistyczny sposób myślenia? A jeśli tak, to jak?

Ja myślę że tak że można wyrobić sobie pozytywne myśli
Wielu ludzi którzy często popadają w depresje i w złe samopoczucie psychologiczne
Idą do psychoterapeuty czy psychiatry (który im wypisuje pigułki, to na dłuższa metę nie działa i są stracone koszty)
Ja np wykorzystuję muzykę w psychologii to dziś stało się bardzo powszechne
Masz zły humor kiepsko poszło w pracy
Włącz sobie piosenkę która jest śmieszna
Odrazo podniesie ci się nastrój i zaczniesz myśli pozytywnie( dziś było do du py jutro będzie lepiej) :)
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Ja sobie zawsze mówie że inni mają gorzej nawet jak coś jest nie po mojej myśli. Życie jest za krótkie dlatego trzeba szukać w nim tylko pozytywów. Porażki przyjmować z pokorą i iść dalej, bo marudzene i narzekane nic nie zmieni.
 

Bluesia

Bywalec
Dołączył
30 Marzec 2012
Posty
2 124
Punkty reakcji
127
Ja nigdy nie mówię, ze inni mają gorzej, lecz, ze mogło być gorzej. Tak w ogóle to jestem optymistką. Czy się smucę i płaczę ? Oczywiście. Każdy ma trudne chwile w życiu, ale po nich zawsze zaświeci słońce. Nie jest ważne czy za tydzień, czy miesiąc. Ważne, że znów będzie można się uśmiechać. Tak właściwie to ja bardzo lubię być pogodna i choćby z tego powodu bywa, że zdarza mi się robić dobrą minę do złej gry.
 

Berkel

Nowicjusz
Dołączył
5 Maj 2012
Posty
125
Punkty reakcji
8
Przede wszystkim nie zadręczaj się problemami które masz, nie myśl o nich a dużo lepiej będzie Ci w życiu. Wszystko da się zawsze rozwiązać, pamiętaj o tym. Żyj teraźniejszością, a nie tym co będzie za kilka dni, tygodni.
 
M

MacaN

Guest
ja się staram olewać wszystko i wszystkich. Cieszę się z drobiazgów ale i z rzeczy ważnych, myślę nad problemami poważnymi ( dotyczącymi kariery ) w kierunku - jak je rozwiązać.

Jak mam zły humor ( jestem wkurzony ) to ( wiem, że to egoistyczne ) poprawia mi go wytykanie ludziom błędów, a widzę ich wtedy sporo aż w końcu widzę że to co robię jest chamowate i zaczynam się z tego śmiać i mój humor automatycznie staje się dobry :D Ale osoby, które mnie dobrze nie znają i na mnie takiego natrafiają mogą się obrazić na bardzo długo.

Jak mam doła o ile go mam bo nie mam tak że widzę same negatywy tylko po prostu coś się dzieje... to wtedy robię taki myk, że puszczam sobie najsmutniejsze piosenki jakie mam ;) dołuję się na maxa i najlepiej wieczorem, puszczam wodze wyobraźni. Potem kończę słuchać muzyki i idę spać, rozmyślając i mając bujne sny. Po wszystkim rano nie pamiętam o " dołku "
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Jestem pozytywnie nastawiony do pozytywnego nastawienia.
W najtrudniejszej sytuacji mozna znaleźć coś korzystnego, jeśli się ma taką "filozofię życia", polegającą na pozytywnym nastawieniu.
Na pewno pożądany jest przykład i ja podam przykład niekulturalny, niegrzeczny - spadając w przepaść, mogę pomysleć, że moja rodzina dostanie wielkie pieniądze z ubezpieczenia na życie u tych złodziei w EUREKO. :lamo:
 
Do góry