Pozycjonowanie ma wpływ na biznes ?

M

maniana1005

Guest
pozycjonowanie ma oczywiscie w dzieisjszych czasach ogromny wplyw na biznes tak samo jak dobrze zbudowana strona, wiekszosc uzytkownikow wyszukuje teraz informacji na temat produktow czy form przez internet i wiadomo, ze najwiekszym powodzeniem ciesza sie strony pierwszy w wyszukiwarce i te, ktore podobaja nam sie najbatrdziej warto zauwac specjalistom
 

joannna89

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Np. na odwiedzalność w sklepie i ilośc kupujących.
Oczywista oczywistość.
 
B

Basia K

Guest
W przypadku mojej firmy okazało się skuteczne, jednak nie chciałam tego robić na własną rękę. Polecono mi agencję Synerway i współpraca do tej pory układa się pomyślnie.
 

arock

Nowicjusz
Dołączył
21 Grudzień 2012
Posty
30
Punkty reakcji
0
Witam,

Nie które firmy wogóle się nie reklamują... np sklep w którym pracuej nie wydajemy żadnej kasy na reklamę dzięki dobremu pozycjonowaniu klient sam do nas trafia.
 

no_one_live18

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2012
Posty
41
Punkty reakcji
0
Praktycznie pozycjonowanie jest obecnie najlepszą reklamą, jesli dobierzemy dobre słowa kluczowe i nasza strona będzie w pierwszej dziesiątce, żadna kampania nie zapewni nam takiego ruchu.
 

beatrix2

Nowicjusz
Dołączył
29 Marzec 2013
Posty
1
Punkty reakcji
0
Oj ma i to znaczny, bez pozycjonowania pozycję same nie wskoczą, choć są różne szkoły można samą optymalizacją pozycje zdobywać :)
 

LEZELL

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Jeśli jest to biznes internetowy np: sklep internetowy - to pozycjonowanie jest niemal najważniejszym elementem biznesu. Oczywiście jeśli będziesz nr 1 pod kilkoma interesującymi Cię frazami, a ceny będą wysokie (przykład: sklep z odzieżą), to wątpie byś miał szanse przebicia się mimo wszystko.
 

Master557

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2013
Posty
93
Punkty reakcji
2
No to zobacz jakie ceny mają sklepy z pierwszych miejsc... Jesli ktoś jest twysoko to znaczy że ponosi tez wysokie koszty utrzymania pozycji. A tym samym musi miec droższe produkty.
 

LEZELL

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
44
Punkty reakcji
0
Owszem, ale bez przesady. Ja osobiście porównuję oferty kilku sklepów jak czegoś szukam, gdyż różnice cenowe są spore. Pierwsza pozycja + całkiem spoko ceny = zarobek (mówię tutaj o przykładzie e-sklepu odzieżowego).

Są branże, w których nie podaje się cen na stronach. :)
 
K

kasia278

Guest
Według mnie wszystkie dzialania, które mają na celu zwiększenie odwiedzalności Twojej strony mają wpływ. Zaczynając od pozycjonowania a kończąc na marketingu szeptanym, czy zwykłych reklamach na forach tematycznych.
Im więcej dzieje się na Twojej stronoie tym lepiej. I im więcej osób wchodzi na tę stronę tym jeszcze lepiej :)
A możesz sprawdzić sobie ile osób i kiedy wchodzi na Twoją stronkę korzystając z darmowej aplikacji Google Analytics. Warto wiedzieć na jakie zakładki najczęsciej wchodzą goście, ile czasu spędzają na stronie. Analityka internetowa jest dość ważnym aspektem :)

POzdrawiam Blogerka
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
Wiesz, Google Analytics to na pewno jest jakieś wsparcie, ale nie traktowałabym go jako narzędzia pozycjonującego. W Analyticsach sprawdzisz staty, źródła odwiedzin, frazy po jakich wchodzono, zerkniesz na ruch organiczny, wskaźniki odrzuceń, powroty userów itp., ale czy to wystarczy, żeby zaistnieć w top ten via Google? Moim zdaniem nie. Dlatego, zwłaszcza początkującym polecałabym rozważenie skorzystania z zautomatyzowanych narzędzi do pozycjonowania właśnie. W sieci można też znaleźć informacje i webinary na ten temat. Dodatkowym argumentem "na tak" np. w przypadku startup'ów to oczywiście również niskie koszty. Sama ostatnio zaczęłam korzystać z takiego systemu, jak na razie jeszcze się z nim zapoznaje, dam znać z jakimi efektami. :)
 

user25

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Oczywiście. Pozycjonowanie to klucz do zaistnienia w internecie.
Słyszałem, że ostatnio spadła moc pozycjonerska katalogów stron np. QlWeb.
 
D

Dorka123

Guest
samba, z którego systemu korzystasz jeśli można spytać? Sama od kilku tygodniu zabrałam się za pozycjonowanie swojej strony. Chętnie porównam doświadczenia. Posiłkuję się właśnie informacjami znalezionymi w sieci i systemem Seo Pilot, mój cel na początek to jedna z 3 pierwszych stron wyszukiwania, a za jakiś czas top 10.
 

samba_mamba

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2011
Posty
1 023
Punkty reakcji
19
Miasto
Oświęcim
No to wybrałyśmy ten sam system :) Póki co przesiadam się z automatu na półautomat, bo nie czuję się jeszcze wystarczająco pewnie. Muszę przyznać, że sporo mi pomagają ich specjaliści, służąc wsparciem koncepcyjnym i rekomendując ciekawe rozwiązania, na które bym sama nie wpadła. W międzyczasie rozważam także zarabianie na reklamach, bo otrzymujesz od SEOpilot gwarantowane wynagrodzenie za samą możliwość wyświetlania reklam na swoich powierzchniach. Myślałaś o tym? A tak w ogóle to w listopadzie mieli ciekawe webinarium na temat zarabiania na stronie. Wiem, że mają je w archiwum. Ja póki co szykuję się na kolejne szkolenie 30/01 z SEMrusha. Zerknij sobie jest zapowiedź na ich stronie. :)
 

nierannyptaszek

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2013
Posty
213
Punkty reakcji
0
Dorka, mogę ci polecić seopilota, sam używam go. Generalnie to dzięki niemu moja strona zaczęła zarabiać. Próbowałem wszystkich opcji, adsense, adtaily. W jednym zablokowało mi konto bo uważali, że klikam w swoje reklamy, co było bzdurą, za to na drugim nie mogłem uzbierać minimalnej stawki do wypłacenia pieniędzy. Seopilot wypłaca pieniądze za samą możliwość wyświetlania reklam na stronie, do tego wypłacany jest bonus, który u mnie wyniósł 200zł.
Ceny mają przystępne, moja strona została przez nich wyceniona na wartość trochę ponad 200 zł, ponadto rozłożyli mi tę sumę na 30 rat około 7 zł na dzień mnie to wyniosło. W przeciagu siedmiu dni dzięki seopilotowi zarobiłem 55 zł. Strony cieszące się większą popularnością tyle to zarobią w ciagu jednego dnia.
 

SiteSEO

Nowicjusz
Dołączył
20 Kwiecień 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Pozycjonowanie to dzisiaj takie "must have" każdego właściciela strony internetowej, a w przypadku stron firmowych lub sklepów to bardzo ciężko jest się bez niego obyć. Wiadomo, że w każdej dziedzinie znajdzie się konkurencja, ale zazwyczaj można odpowiednio dobrać słowa kluczowe, które nie będą miały takiej dużej miesięcznej ilości wyszukiwań, za to łatwiej będzie wskoczyć na wysokie pozycje, a tym samym zbierać wartościowy ruch. Warto także stosować się do podstawowych zasad aktualnego pozycjonowania - jak największa naturalność, mocne (bezspamowe) lokalizacje - najlepiej bazy prywatne. W pozycjonowaniu na wyniki często trzeba dłużej pracować, ale efektem tego jest zwiększony ruch na stronie i dzięki temu być może zyski.
 
Do góry