Poza Kościołem nie ma zbawienia.

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Proszę aby w temacie wypowiadali się tylko chrześcijanie.
Proszę chrześcijan aby nie reagowali na posty niewierzących czy innowierców.

Jesteś innowiercą/ateistą/viverem? Nie pisz, nie interesuje mnie twoje zdanie.



Kto odrzuca Kościół, odrzuca Chrystusa
ks. Mieczysław Piotrowski


Matka Boża objawiła się fanatycznemu protestantowi Brunonowi Cornacchioli, który – tak jak św. Paweł – przed swoim nawróceniem z wielką gorliwością prześladował wyznawców Chrystusa. Maryja objawiła się w Tre Fontane, czyli w pobliżu miejsca męczeństwa św. Pawła Apostoła, który został ścięty na rozkaz cesarza Nerona w 67 r. Z relacji świadków egzekucji wiemy, że głowa apostoła po tym, jak została odcięta jednym uderzeniem miecza, trzy razy odbiła się od ziemi – i w tych właśnie miejscach wytrysnęły źródła wody. Z tym zdarzeniem jest związana nazwa tego miejsca: Tre Fontane (trzy źródła). Wybudowano tam kościół i opactwo trapistów, gdzie można oglądać marmurową kolumnę, przy której dokonano egzekucji św. Pawła. To nie jest przypadek, że Matka Boża wybrała właśnie to miejsce, aby przekazać swoje orędzie protestantowi, który nienawidził Kościoła i papieża.

Kochaj Kościół i papieża

Maryja Niepokalana w pierwszych swoich słowach skierowanych do Cornacchioli powiedziała: „Prześladujesz mnie, ale jest już najwyższy czas, abyś z tym skończył. Wracaj do świętej wspólnoty Kościoła katolickiego”. Matka Boża w dalszych słowach uświadomiła mu, że nie można wierzyć w Chrystusa i równocześnie walczyć z Kościołem, gdyż Kościół jest świętą owczarnią Chrystusa. Kościół to Chrystus, który powołuje do wspólnoty ze sobą wszystkich bez wyjątku grzeszników, gdyż pragnie ich uwalniać od grzechów i czynić świętymi – czyli dojrzałymi do nieba. Kto walczy z Kościołem, ten walczy z Chrystusem, kto odrzuca Kościół – odrzuca Chrystusa.

Matka Boża uprzedziła Brunona, że Kościół doświadczy wielkiego prześladowania, że niektórzy porzucą kapłaństwo, że będą skandale, zdrady, a on sam znajdzie niezrozumienie. Najbardziej bolesne ataki na Kościół pochodzą od tych, którzy trwają w grzechu, chociaż sami uważają się za członków Kościoła. W swoim życiu nie kierują się nauką Chrystusa, ale własnymi egoistycznymi upodobaniami. Gorszącym przykładem swojego życia i głoszeniem błędnej nauki wielu prostych ludzi wprowadzają na drogę prowadzącą do zguby wiecznej. To są najwięksi prześladowcy Kościoła. W świętej owczarni Kościoła są jak drapieżne wilki w owczych skórach. Matka Boża wezwała Brunona, aby nigdy nie upadał na duchu i nigdy się nie zniechęcał, lecz trwał mocno w wierze, w całkowitym posłuszeństwie papieżowi i nauce Kościoła. Matka Boża odesłała Brunona do kapłana, aby go prowadził na drogach wiary. Uświadomiła mu, jak wielkim darem jest sakrament kapłaństwa, dzięki któremu w sakramentach – a szczególnie w sakramencie pokuty i w Eucharystii – można najpełniej spotykać się z Chrystusem, który przebacza wszystkie grzechy i dzieli się z nami swoim zmartwychwstałym życiem.


Matka Boża uświadomiła także Cornacchioli, który planował zabić papieża, że nie ma prawdziwego Kościoła bez jedności z papieżem. Dlatego wezwała go, aby ukochał papieża, gdyż każdy biskup Rzymu z ustanowienia Chrystusa jest Jego widzialnym zastępcą na ziemi i następcą św. Piotra, a przez to pasterzem całego Kościoła, zwierzchnikiem wszystkich biskupów. Dzięki tej szczególnej misji, którą Chrystus powierza każdemu papieżowi, otrzymuje on również dar nieomylności wtedy, gdy naucza w sprawach wiary i moralności oraz definiuje objawione przez Boga prawdy wiary. „Gdzie jest Piotr, tam jest Kościół” – uczył św. Ambroży.

Kochaj Pismo św. i nauczanie Magisterium Kościoła

Matka Boża objawia się Brunonowi Cornacchioli, trzymając Pismo św. na swoim sercu. „Dlaczego Matka Boża objawiła się z Biblią?” – pisał po latach Bruno. „Dlatego, że ja przybyłem na to miejsce z protestancką Biblią, aby w niej znaleźć argumenty do zwalczania dogmatów katolickiej wiary. Zacząłem pisać swoje przemówienie od stwierdzenia: »Maryja nie jest Dziewicą, nie jest Niepokalaną, nie jest Wniebowziętą«. Matka Boża powiedziała mi, że to, co na Jej temat chcę napisać, jest błędem. Pokazała mi Biblię, mówiąc, że tam zawarte jest wszystko, czego o Niej uczy Kościół katolicki”. Bruno zrozumiał, że jeżeli odrzuca się prawdę, że Maryja jest Matką Bożą, Niepokalanie Poczętą zawsze Dziewicą, Wniebowziętą, to nie można wejść w pełnię Objawienia, nie można zrozumieć w pełni dzieła zbawienia, którego dokonał Jej Syn – Bóg-Człowiek Jezus Chrystus. Maryja powiedziała Brunonowi: „Jestem tą, która jest w Trójcy św.”. To znaczy, że Jej wyjątkowa relacja, jako ludzkiej osoby, do każdej z Osób Trójcy św. wynika z faktu, że w Jej łonie Syn Boży stał się prawdziwym człowiekiem. Maryja od momentu poczęcia całkowicie należy do Boga; jest absolutnie czysta, wolna od wszelkiego skażenia grzechem – i dlatego może stać się Matką Syna Bożego. W ciągu ziemskiego życia odznaczała się prawdziwym heroizmem wiary i pełnienia woli Boga. Przez swoją wiarę i współcierpienie z Chrystusem w Jego męce i śmierci stała się Matką wszystkich ludzi w porządku łaski. Z Jej absolutnej czystości wynika szczególne piękno i nadprzyrodzona moc, która miażdży Szatana.

Matka Boża trzymała Pismo św. na swoim sercu, tak jak swojego Syna Jezusa. W ten sposób uświadomiła nam, jak bezcennym skarbem jest Pismo św., gdyż Bóg daje nam w Nim odpowiedź na wszystkie nasze pytania i problemy. Zaprasza nas do codziennego czytania i medytowania tekstów biblijnych. Równocześnie Matka Boża uświadomiła Brunonowi, mówiąc mu o papieżu i Kościele, że Objawienie nie ogranicza się do Pisma św., ale zawarte jest także w Tradycji Kościoła – czyli w tym wszystkim, co w tradycji ustnej i w doktrynalnych orzeczeniach Magisterium Kościoła przekazuje się z pokolenia na pokolenie, zgodnie z zapowiedzią Chrystusa: „Gdy zaś przyjdzie On, Duch Prawdy, doprowadzi was do całej prawdy” (J 16, 13); „To przede wszystkim miejcie na uwadze, że żadne proroctwo Pisma nie jest dla prywatnego wyjaśnienia” (2 P 1, 20). Ostateczną wiarygodną interpretację tekstów Pisma św. daje tylko Magisterium Kościoła. Istnieje więc podwójne źródło dostępu do Objawienia, a składają się na nie Pismo św. i Magisterium Kościoła.


Bruno porzucił Kościół z powodu ignorancji, nieznajomości prawd objawionych. Również dzisiaj z powodu braku znajomości Ewangelii i prawd wiary wielu opuszcza Kościół i zdradza Jezusa, przechodząc do różnych sekt, religii lub żyjąc tak, jakby Bóg nie istniał. Z powodu zwykłej ignorancji ludzie porzucają największy skarb, jakim jest przynależność do Chrystusa obecnego w Kościele katolickim. Dlatego zawiniona nieznajomość prawd wiary katolickiej i Pisma św. jest wielką winą. Ojciec Święty Pius XII powiedział: „Kościół boi się tylko jednego nieprzyjaciela – ignorancji, braku znajomości wiary katolickiej”.

Bądźcie rzeczywiście nawróconymi

Matka Boża wezwała Brunona do nawrócenia, które musi być związane z rozpoznaniem swoich grzechów, odrzuceniem i znienawidzeniem ich, z żalem i postanowieniem poprawy oraz z zadośćuczynieniem za wyrządzone zło. Dlatego tak ważne jest regularne korzystanie z sakramentu pokuty oraz jak najczęstsze uczestniczenie w Eucharystii. Eucharystia to sam Chrystus, który uobecnia swoje dzieło zbawienia – dlatego jest szczytem i sercem życia Kościoła. Niepokalana prosiła o wytrwałą, codzienną modlitwę. W sposób szczególny prosiła o modlitwę różańcową: „Pamiętaj, synu – mówiła do Brunona – że różaniec nie jest modlitwą skierowaną tylko do Mnie, lecz do Trójcy św., w której jestem obecna. Zapamiętaj: różaniec uczy pokory, posłuszeństwa, miłości i chroni przed niebezpieczeństwami w świecie, zagrożeniami moralnymi, pokusami przeciw wierze, przed zagrożeniami dla pokoju, rodzin i całej ludzkości. Synu mój, różaniec jest małą Ewangelią, bastionem przeciwko atakom sił zła. Módl się, a będziesz mocny. Ja będę z tobą. To jest obietnica Matki”.

Innym razem Niepokalana wzywała: „Módlcie się i czyńcie pokutę. Prawdziwa pokuta to wzajemna miłość i przebaczenie, a więc życie przykazaniem miłości bliźniego. Codzienna wzajemna miłość i przebaczenie kosztują więcej aniżeli najcięższe nawet posty lub inne wyrzeczenia”.

Cud słońca

12 kwietnia 1980 r., w rocznicę objawień, podczas Mszy św. odprawianej na miejscu objawień w Tre Fontane zgromadzeni ludzie byli świadkami spektakularnego cudu wirowania słońca, który trwał 30 minut. Cud ten zapowiedziała Matka Boża pięć miesięcy wcześniej, objawiając się Brunonowi Cornacchioli. Świadkowie widzieli, jak słońce zawisło nad grotą objawień i zaczęło wirować w środku, formując literę M otoczoną gwiazdami i świetlistą aureolą, która zmieniała swoje kolory. Po pewnym czasie litera M zmieniła się w Hostię z napisem „JHS”, a jeszcze później pojawiły się postacie Jezusa i Maryi. Apokalipsa mówi o Dziewicy obleczonej w słońce. Jest to znak, że Maryja jako pierwsza z ludzi została wzięta z duszą i ciałem do nieba i uczestniczy w życiu Boga Trójjedynego.



Objawiając się 23 lutego 1982 r., Matka Boża powiedziała Brunonowi o kolejnym planowanym zamachu na papieża Jana Pawła II. Proroctwo to spełniło się 12 maja 1982 r. w Fatimie, kiedy to udaremniono próbę zabójstwa Ojca Świętego. Cud słońca w Tre Fontane powtarzał się wielokrotnie – między innymi 12 kwietnia 1982 r. – a ostatni miał miejsce 12 kwietnia 2006 r. Tak go opisuje naoczny świadek Daria P.: „Po Mszy św. w sanktuarium przy Trzech Fontannach odebrałyśmy telefon z Genui z zawołaniem: »Widzicie słońce?«. Wyszłyśmy szybko na taras i bez problemu mogłyśmy patrzeć w słońce. Wirowało ono, przybierając różne kolory, a wśród nich zielony, biały i różowy. Chwilami stawało się podobne do białej Hostii. Pulsowało też jak serce. Zjawisko to trwało około 20 minut i dostarczyło nam wielkiej duchowej radości i pokoju”.

Dzielić się skarbem wiary

Matka Boża w Tre Fontane nie tylko wzywała swoje dzieci do ciągłego poznawania i pogłębiania wiary, ale również do tego, aby dzieliły się tym skarbem z innymi ludźmi. Mówiła do Brunona: „Nawracaj się każdego dnia, ale staraj się również, aby ten skarb wiary przyjmowała także twoja rodzina, twoi współpracownicy, sąsiedzi oraz wszyscy spotykani przez ciebie ludzie. Ci, których spotykasz, są ci powierzeni przez Jezusa. Oczekują od ciebie znaków wiary, chrześcijańskiego świadectwa i nadziei. Nie myśl tylko o sobie samym. Im więcej będziesz się dzielił wiarą z innymi, tym bardziej będzie ona rosła w tobie”.



* * *
Biskup Rzymu jest następcą Apostoła Piotra, poprzez którego Chrystus utworzył swój Kościół...
Kościół ten jest hierarchią biskupów w łączności z biskupem Rzymu...
Każda inna instytucja kościelna jest herezją, potomkiem Szatana...
* * *
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jak sobie zyczysz nie bede laczyl tematu (warunkowo) obserwujac co sie stanie
co do samej merytoryki postu - jest on jak dla mnie zbyt bajkowy... sorry za szczerosc
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0
'' Opracował ks. Marcin Węcławski ''

'' 6. Czy tylko w Kościele można osiągnąć zbawienie?
- Zbawienie dokonuje się tylko w Chrystusie i przez Chrystusa, aChrystusa spotykamy w Kościele, dlatego poza Kościołem nie mazbawienia. Kościół nie ogranicza się jednak tylko do katolików.Związani są z nim, przede wszystkim przez Chrzest, inni chrześcijanie.Kościół obejmuje też wyznawców innych religii oraz tych, którzy jeszczenie wierzą - jeśli bez własnej winy nie poznali Chrystusa i zgodnie zeswoim sumieniem czynią dobro i unikają zła. We wszystkich nich działazbawcza łaska Chrystusa. ''

http://www.ministranci.jaroslaw.dominikanie.pl/g_katech.php

To ja się już pogubiłem.
Czyżby '' protestancka propaganda '' ?
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Nie, to tylko echo Soboru Watykańskiego II, ale spokojnie, Benedykt XVI już nad tym pracuje :)
Rak modernizmu toczy Kościół i naprawdę ciężko z nim walczyć.


Pius IX: „Z prawdziwą dowiadujemy się boleścią, że inny jeszcze błąd nie mniej zgubny rozpowszechnił się w niektórych stronach katolickiego świata i opanował umysły wielu bardzo katolików, którzy wyobrażają sobie, że mogą mieć nadzieję zbawienia ci, co nie stanowią cząstki prawdziwego Chrystusowego Kościoła. Stąd się też dzieje, że zadają oni sobie często pytania, jaki będzie po śmierci los i położenie tych, którzy wcale nie należeli do wiary prawdziwej, i przytoczywszy sobie powody najbardziej próżne i bezpodstawne, oczekują na swe pytanie odpowiedzi przychylnej błędnemu ich przekonaniu.

Dalecy jesteśmy, czcigodni Bracia, od tego, abyśmy śmieli zakreślać granice miłosierdziu Bożemu, które jest nieskończone; nie chcemy bynajmniej zgłębiać zamiarów i ukrytych sądów bożych, będących niezgłębioną przepaścią, której niezdolna przeniknąć myśl ludzka. Atoli, podług wymagań Naszego Apostolskiego urzędu pragniemy pobudzić waszą troskliwość i czujność biskupią, abyście wszystkimi siłami starali się rugować z umysłów ludzkich to bezbożne i zgubne przekonanie, że droga zbawienia wiecznego znaj­dować się może we wszystkich religiach. W miarę zdolności i tej nauki, jaką się odznaczacie, okazujcie ludom powierzonym waszemu staraniu, że dogmaty wiary waszej świętej żadną miarą nie są prze­ciwne miłosierdziu i sprawiedliwości Bożej. Trzeba wprawdzie przyjąć jako zasadę wiary, że po za Kościołem apostolskim nikt zba­wić się nie może, ponieważ on jest jedyną arką zbawienia, i kto się do niej nie schroni, zginie w wodach potopu; jednakże z najzupeł­niejszą pewnością przyznać trzeba, że ci co odnośnie do prawdziwej religii znajdują się w niepokonalnej nieświadomości, wcale nie odpowiadają za nią w oczach bożych.” (Allokucya Singulari quadam).
 

balalajka

Nowicjusz
Dołączył
25 Grudzień 2007
Posty
1 206
Punkty reakcji
0

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Kościół jest Mistycznym Ciałem Jezusa Chrystusa.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
kreatorku
starannie pielgnujesz brak dyskusji w temacie...(czy raczej cudacznej odezwie pod ktora sie podpisujesz)
swoja droga symptomatyczne ze czlonek zakonu chrustusowcow lekce sobie wazy jezusa przedkladajac nad niego krk...
furda tam jezus, maryja i tak wazniejsza...

za duzo magii...
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Nie, to tylko echo Soboru Watykańskiego II, ale spokojnie, Benedykt XVI już nad tym pracuje

Myślę, że wiążesz z Benedyktem trochę za duże nadzieje ;)
Zwłaszcza, że akurat nauki zawarte w Dominus Iesus dt
eklezjologii to dzieło nikogo innego jak właśnie jego gdy
był jeszcze kardynałem.

6. Czy tylko w Kościele można osiągnąć zbawienie?
- Zbawienie dokonuje się tylko w Chrystusie i przez Chrystusa, aChrystusa spotykamy w Kościele, dlatego poza Kościołem nie mazbawienia. Kościół nie ogranicza się jednak tylko do katolików.Związani są z nim, przede wszystkim przez Chrzest, inni chrześcijanie.Kościół obejmuje też wyznawców innych religii oraz tych, którzy jeszczenie wierzą - jeśli bez własnej winy nie poznali Chrystusa i zgodnie zeswoim sumieniem czynią dobro i unikają zła. We wszystkich nich działazbawcza łaska Chrystusa. ''

Cóż, stwierdzenie że Kościół nie ogranicza się jedynie do katolików jest
tak samo zbyt śmiałe jak stwierdzenie że ogranicza się tylko do nich(zdeklarowanych w dokumnetach).

Niestety po soborze niektórzy poczuli się już zwolnieni z głoszenia Ewangelii
co jest typowym nadużyciem, niemającym wiele wspólnego z Vaticanum II.

Nigdy Kościół nikogo nie potępiał, bo to nie jest jego misją ale głupotą
jest sądzić, że ktoś świadomie odrzucający Chrystusa zostanie na siłę zbawiony.
Bóg nie ma dwu Oblubienic, tylko do jednej mówi w Pieśniach nad Pieśniami
moja jedyna gołąbka, wybrana moja - doskonała. Warto zajrzeć do Unam
Sanctam Bonifacego VIII.

Czyżby '' protestancka propaganda '' ?

Raczej zbyt swobodna wykładnia nauki Kościoła.
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
Po przeczytaniu tego co zamieściłeś nasuwa mi się pytanie podstawowe: Jak to się ma do Biblii?
Jestem chrześcijanką, ale pewnie mojego zdania nie chciałbyś poznać.
To co piszesz ma się nijak to tego co mówi Pismo Święte, dobrze o tym wiesz i dobrze wiedzą o tym wszyscy, którzy chodź trochę wiedzą co jest tam napisane.
Tylko Kościół daje zbawienie? A czymże jest Kościół? Nieomylny papież? a kimże jest papież? Cuda zapowiedziane przez Matkę Bożą? a kimże ona jest? Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa? Skąd żeś to wziął? Litości.
Skonfrontuj to (i wiele innych) z Pismem Świętym, a może ogarniesz o co chodzi.
Pozdrawiam
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jako chrzescijanka powiem Ci Kreatorze(co kreujesz?)ze masz racje.Po za Kosciolem Chrystusowym nie ma zbawienia.
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Jestem chrześcijanką, ale pewnie mojego zdania nie chciałbyś poznać.
Jakieś medium jesteś, że wiesz czego ja chcę lub czego nie chcę?
To co piszesz ma się nijak to tego co mówi Pismo Święte, dobrze o tym wiesz i dobrze wiedzą o tym wszyscy, którzy chodź trochę wiedzą co jest tam napisane.
Mylisz się.

Tylko Kościół daje zbawienie?
Tak.
A czymże jest Kościół?
...
Kościół jako Mistyczne Ciało Chrystusa?
Nie wiesz?
Kościół jest Ciałem, którego Chrystus jest Głową: Kościół żyje dzięki Niemu, w Nim i dla Niego; Chrystus żyje z Kościołem i w Kościele.
Kościół jest Oblubienicą Chrystusa. Chrystus umiłował ją i samego siebie wydał za nią. Obmył ją swoją krwią. Uczynił z niej płodną Matkę wszystkich dzieci Bożych.
Kościół jest świątynią Ducha Świętego. Duch jest jakby duszą Ciała Mistycznego, zasadą jego życia, jedności w różnorodności oraz bogactwa jego darów i charyzmatów.
"Tak to cały Kościół okazuje się jako lud zjednoczony jednością Ojca i Syna, i Ducha Świętego"


Pismo:

Kolosan 1:15  On jest obrazem Boga niewidzialnego - Pierworodnym wobec każdego stworzenia,
16  bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, czy Trony, czy Panowania, czy Zwierzchności, czy Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone.
17  On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie.
18  I On jest Głową Ciała - Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim.
19  Zechciał bowiem (Bóg), aby w Nim zamieszkała cała Pełnia,
20  i aby przez Niego znów pojednać wszystko z sobą: przez Niego - i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
21  I was, którzy byliście niegdyś obcymi (dla Boga) i (Jego) wrogami przez sposób myślenia i wasze złe czyny,
22  teraz znów pojednał w doczesnym Jego ciele przez śmierć, by stawić was wobec siebie jako świętych i nieskalanych, i nienagannych,
23  bylebyście tylko trwali w wierze - ugruntowani i stateczni - a nie chwiejący się w nadziei (właściwej dla) Ewangelii. Ją to posłyszeliście głoszoną wszelkiemu stworzeniu, które jest pod niebem - jej sługą stałem się ja, Paweł.
24  Teraz raduję się w cierpieniach za was i ze swej strony w moim ciele dopełniam braki udręk Chrystusa dla dobra Jego Ciała, którym jest Kościół.
25  Jego sługą stałem się według zleconego mi wobec was Bożego włodarstwa: mam wypełnić (posłannictwo głoszenia) słowa Bożego.
26  Tajemnica ta, ukryta od wieków i pokoleń, teraz została objawiona Jego świętym,
27  którym Bóg zechciał oznajmić, jak wielkie jest bogactwo chwały tej tajemnicy pośród pogan. Jest nią Chrystus pośród was - nadzieja chwały.

28  Jego to głosimy, upominając każdego człowieka i ucząc każdego człowieka z całą mądrością, aby każdego człowieka okazać doskonałym w Chrystusie.
29  Po to właśnie się trudzę walcząc Jego mocą, która potężnie działa we mnie.


Nieomylny papież? a kimże jest papież?
Widzialną głową Kościoła, o którym mowa powyżej. Pierwszą widzialną głową Kościoła został ustanowiony św. Piotr
Mateusza 16:18  Otóż i Ja tobie powiadam: Ty jesteś Piotr czyli Skała, i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą.

Cuda zapowiedziane przez Matkę Bożą? a kimże ona jest? Matką Najwyższego. Błogosławiona i wywyższona na wieki.

41  Gdy Elżbieta usłyszała pozdrowienie Maryi, poruszyło się dzieciątko w jej łonie, a Duch Święty napełnił Elżbietę.
42  Wydała ona okrzyk i powiedziała: Błogosławiona jesteś między niewiastami i błogosławiony jest owoc Twojego łona.
43  A skądże mi to, że Matka mojego Pana przychodzi do mnie?
44  Oto, skoro głos Twego pozdrowienia zabrzmiał w moich uszach, poruszyło się z radości dzieciątko w moim łonie.
45  Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła, że spełnią się słowa powiedziane Ci od Pana.
46  Wtedy Maryja rzekła: Wielbi dusza moja Pana,
47  i raduje się duch mój w Bogu, moim Zbawcy.
48  Bo wejrzał na uniżenie Służebnicy swojej. Oto bowiem błogosławić mnie będą odtąd wszystkie pokolenia,
49  gdyż wielkie rzeczy uczynił mi Wszechmocny.
Święte jest Jego imię -
50  a swoje miłosierdzie na pokolenia i pokolenia zachowuje dla tych, co się Go boją.
51  On przejawia moc ramienia swego, rozprasza ludzi pyszniących się zamysłami serc swoich.
52  Strąca władców z tronu, a wywyższa pokornych.
53  Głodnych nasyca dobrami, a bogatych z niczym odprawia.
54  Ujął się za sługą swoim, Izraelem, pomny na miłosierdzie swoje -
55  jak przyobiecał naszym ojcom - na rzecz Abrahama i jego potomstwa na wieki.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
znowu masz racje Kreator.Tylko powiedz mi gdzie jest w Pismie cos o widzialnej glowie tegoz kosciola?I jak te glowy w niebie sie spotkaja to co>kto przed kiom na kolana?
Kosciol gdzie jest ludzka glowa jest ludzki i omylny.Jest na miare grzesznego czlowieczka.Jest on uzurpatorem w takim przypadku
Co do Marii przytoczyles jej slowa gdzie pisze ze ona potrzebuje zbawcy.Wiec matka Najwyszego,wiekuistego potrzebuje zbawcy?Blogoslawic jaj beda wszystcy?czy wiesz ze wielu w Bibli jest nazwanych blogosalwionymi i swietymi?i co z tego wynika?
Napewno byla to wyjatkowa kobieta.Ale zastanow sie co Bog mowi o podobnych objawieniach.Kiedy Saul tego doswiadczyl.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
W sumie na wszystkie pytania postawione przez agar i inamorate
już gdzieś na forum są porozsiewane odpowiedzi więc jeżeli temat
ma służyć apologii KK, to już jest odpowiedni temat po temu...
 
P

Pawian

Guest
Proszę aby w temacie wypowiadali się tylko chrześcijanie.
Forum jest publiczne i ogólnie dostępne,załóż swoje prywatne z takim zastrzeżeniem.Mnie również brednie o jedynozbawczości wnerwiają,ale nie odmawiam nikomu prawa do wypowiedzi.
 

inamorata

Nowicjusz
Dołączył
11 Luty 2008
Posty
398
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
z krainy marzeń
Oczywiście, że wszystko to już było, wpadam do Was do rocznej przerwie, a tu w kółko to samo ;)

cr3ator, nie jestem żadnym medium (lol), po prostu mam zgoła odmienny pogląd niż Ty, a pisałeś wyraźnie, że zdanie innowierców Cię nie interesuje.
W każdym razie, pięknie poparłeś swoje zdanie Biblią, ale pod termin "Kościół" każda organizacja religijna może podłożyć swoją nazwę i już masz "religię prawdziwą", dlatego jeden werset z przekładu katolickiego nie przekonuje. ŚJ. piszą w tym fragmencie o "zborze", a nie "Kościele". To są takie niuanse w których i Wy - Katolicy i inni Chrześcijanie macie po trosze prawdy, którą w dalszych etapach rozwoju doktryn przekształcacie...

Spójrz, piszesz, że tylko Kościół daje zbawienie. A co z Jezusem? W Kościele Katolickim "awansował" do rangi Boga. A co z Bogiem?
Jezus złożył za nas ofiarę, dał nam zbawienie, przez swoją śmierć. Czyżby Kościół próbował teraz uzurpować sobie miano Jedynego Zbawcy? Nieźle.
Jeśli chodzi o Matkę Bożą, to również dostąpiła "awansu", Jezus jest przecież Bogiem, a nie Synem Bożym. Oczywiście dostąpiła wielkiego błogosławieństwa, wyróżnienia... a wniebowzięcie NMP, jest opisane w Biblii? taa, jak większość katolickich wymysłów.

Kościół przewartościował niektóre doktryny na użytek własny i dlatego Tradycja Ojców Kościoła i Słowo płynące z Biblii są tak rozbieżne.
(por. Mt 24:24, 2 Ko 11:13)

Wybacz, że trochę chaotycznie.
Miłego dnia.
 

Jagiel

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
1 690
Punkty reakcji
7
Inamorato!

Spójrz, piszesz, że tylko Kościół daje zbawienie. A co z Jezusem? W Kościele Katolickim "awansował" do rangi Boga. A co z Bogiem?

A co powiedział Jezus Pawłowi, gdy odebrał mu wzrok? Dlaczego MNIE prześladujesz! - a
kogo prześladował Paweł? Czytamy, że prześladował Kościół Boży...

Jezus złożył za nas ofiarę, dał nam zbawienie, przez swoją śmierć. Czyżby Kościół próbował teraz uzurpować sobie miano Jedynego Zbawcy? Nieźle.

A za kogo złożył tę ofiarę?

Chrystus umiłował Kościół i wydał za niego samego siebie, aby go uświęcić, oczyściwszy obmyciem wodą, któremu towarzyszy słowo aby osobiście stawić przed sobą Kościół jako chwalebny, nie mający skazy czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz aby był święty i nieskalany (Efez. 5,25)

Dlatego czytamy u Pawła, że jest filarem i podporą prawdy... kto pretenduje do tego tytułu?

Pozdrawiam.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
jako ciekawostke wrzuce po angielsku niestety
http://www.timesonline.co.uk/tol/comment/faith/article3517050.ece
After 1,500 years the Vatican has brought the seven deadly sins up to date by adding seven new ones for the age of globalization. The list, published yesterday in L’Osservatore Romano, the Vatican newspaper, came as the Pope deplored the “decreasing sense of sin” in today’s “secularized world” and the falling numbers of Roman Catholics going to confession.

The new deadly sins include polluting, genetic engineering, being obscenely rich, drug dealing, abortion, pedophilia and causing social injustice.

The Catholic Church divides sins into venial, or less serious, sins and mortal sins, which threaten the soul with eternal damnation unless absolved before death through confession and penitence.

It holds mortal sins to be “grave violations of the Ten Commandments and the Beatitudes,” including murder, contraception, abortion, perjury, adultery and lust.

The Catechism of the Catholic Church states that “immediately after death the souls of those who die in a state of mortal sin descend into Hell.”

Although there is no definitive list of mortal sins, many believers accept the broad seven deadly sins or capital vices laid down in the 6th century by Pope Gregory the Great and popularized in the Middle Ages by Dante in "The Inferno": lust, gluttony, avarice, sloth, anger, envy and pride.

Christians are exhorted instead to adhere to the seven holy virtues: chastity, abstinence, temperance, diligence, patience, kindness and humility.

Bishop Gianfranco Girotti, head of the Apostolic Penitentiary, the Vatican body which oversees confessions and plenary indulgences, said after a week-long Lenten seminar for priests that surveys showed 60 percent of Catholics in Italy no longer went to confession.

He said that priests must take account of “new sins which have appeared on the horizon of humanity as a corollary of the unstoppable process of globalization.” Whereas sin in the past was thought of as being an individual matter, it now has “social resonance.”

“You offend God not only by stealing, blaspheming or coveting your neighbor’s wife, but also by ruining the environment, carrying out morally debatable scientific experiments, or allowing genetic manipulations which alter DNA or compromise embryos,” he said.

Bishop Girotti said that mortal sins also included taking or dealing in drugs, and social injustice which caused poverty or “the excessive accumulation of wealth by a few.”

He said that two mortal sins which continued to preoccupy the Vatican were abortion, which offended “the dignity and rights of women,” and pedophilia, which had even infected the clergy itself and so had exposed the “human and institutional fragility of the Church.”

The mass media had “blown up” the issue “to discredit the Church,” but the Church itself was taking steps to deal with it, according to Girotti.

Addressing the Apostolic Penitentiary seminar, the Pope said there was “a certain disaffection” with confession among the faithful. Priests had to show “divine tenderness for penitent sinners” and admit their own failings.

“Those who trust in themselves and in their own merits are, as it were, blinded by their own ‘I’, and their hearts harden in sin. Those who recognize themselves as weak and sinful entrust themselves to God, and from Him obtain grace and forgiveness.”

The Pope also complained that an increasing number of people in the secularized West were “making do without God.”

He said that hedonism and consumerism had even invaded “the bosom of the Church itself, deeply undermining the Christian faith from within, and undermining the lifestyle and daily behavior of believers.”

Eastern Catholics do not recognize the same distinction between mortal and venial sins as the Western or Latin Church does, nor do they believe that those people who die in a state of sin are condemned to automatic damnation.
postepowo az do absurdu
 

Orsa

Nowicjusz
Dołączył
10 Maj 2007
Posty
3 158
Punkty reakcji
2
zawsze to cos - mimo ,ze :]
..
Po 1500 roku Watykan przyniosła siedem grzechów na bieżąco, dodając siedem nowych miejsc dla dobie globalizacji. Liście, opublikowanym wczoraj w "L'Osservatore Romano", gazeta Watykanu, przybył jako papież wyraził ubolewanie z powodu "zmniejszenie poczucia grzechu" w dzisiejszym "zsekularyzowanym" i zmniejszające się ilości katolików do spowiedzi.

Nowych grzechów zawierać szkodliwe dla środowiska, inżynierii genetycznej, jest nieprzyzwoicie bogaty, handel narkotykami, aborcja, pedofilia i powoduje niesprawiedliwość społeczną.

Kościół katolicki dzieli grzechy na powszednie, lub mniej poważne, grzechy i grzechy śmiertelne, które zagrażają duszy wieczne potępienie, chyba że zwolniony przed śmiercią poprzez spowiedź i pokutę.

Utrzyma grzechy śmiertelne, które mają być "poważne naruszenia Dziesięć Przykazań i Błogosławieństwa, w tym morderstwa, antykoncepcji, aborcji, krzywoprzysięstwo, cudzołóstwa i pożądania.
Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza, że "zaraz po śmierci dusze tych, którzy umierają w stanie grzechu śmiertelnego zejść do piekła".

Choć nie ma ostatecznej listy grzechów śmiertelnych, wielu wierzących akceptuje szeroki siedmiu grzechów i występków kapitałowym ustanowionym w 6 wieku przez papieża Grzegorza Wielkiego i spopularyzowana w średniowieczu przez Dantego w "Inferno": żądza, obżarstwo, chciwość, lenistwo, gniew, zazdrość i duma.

Chrześcijanie są wezwani, zamiast do przystąpienia do siedmiu święte cnoty: czystość, wstrzemięźliwość, umiarkowanie, pracowitość, cierpliwość, uprzejmość i pokory.

Biskup Gianfranco Girotti, przewodniczący Penitencjarii Apostolskiej, Watykan organu nadzorującego spowiedzi i odpust, powiedział po tygodniowym seminarium wielkopostne dla kapłanów badań wykazało, że 60 procent katolików we Włoszech nie poszedł do spowiedzi.

Powiedział, że kapłani muszą brać pod uwagę "nowe grzechy, które pojawiły się na horyzoncie ludzkości, jako następstwo powstrzymania procesu globalizacji." Grzech w przeszłości była postrzegana jako indywidualnej sprawie, to teraz ma "społeczny rezonans

"You obraża Boga nie tylko poprzez kradzież, bluźni lub Pożądając żony bliźniego, ale także niszczą środowiska, prowadzenie moralnie wątpliwe eksperymenty naukowe, nawet genetyczne manipulacje, które zmieniają DNA lub zarodków kompromis", powiedział.

Biskup Girotti powiedział, że grzechy śmiertelne, również obejmować lub obrotu środkami odurzającymi i niesprawiedliwości społecznej, który spowodował ubóstwa lub "nadmiernego gromadzenia bogactw przez nielicznych.

Powiedział, że dwa grzechy śmiertelne, które nadal zaprzątają Watykanu były aborcji, który obraził "godność i prawa kobiet" i pedofilia, która nawet zakażonych duchownych sama i tak naraziła "kruchość ludzkiego i instytucjonalnego Kościoła. "

Środki masowego przekazu miały "wysadzone" problem "dyskredytować Kościół, ale Kościół sam był podjęcie kroków w celu radzenia sobie z tym, zgodnie z Girotti.

Zwracając się do seminarium Penitencjarii Apostolskiej, papież powiedział, że "pewne niezadowolenie" ze spowiedzią wśród wiernych. Kapłani, aby pokazać "boski tkliwość dla penitenta grzeszników" i przyznają się do własnych błędów.
"Ci, którzy ufają sobie i własnym zasługom, są jakby oślepiony własne" ja ", a serce twardnieje w grzechu. Ci, którzy uznają się za słabym i grzesznym powierzyć się Bogu i od Niego otrzymać łaskę i przebaczenie.

Papież narzekali również, że coraz więcej osób w zsekularyzowanym Zachodu "co robić bez Boga."

Powiedział, że hedonizm i konsumpcjonizm nawet najechał "na łono Kościoła, głęboko podważa wiary chrześcijańskiej od wewnątrz, i podważając styl życia i codzienne zachowanie wiernych".

Wschodnich katolików nie uznaje samego rozróżnienia grzechów na śmiertelne i powszednie, jak i Zachodniej Kościoła łacińskiego nie, ani też nie wierzą, że ci ludzie, którzy umierają w stanie grzechu są skazani na automatyczne potępienie.
 

ekaw2

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2007
Posty
3 524
Punkty reakcji
23
Wiek
67
Miasto
Wrocław-Ślęża
Jagiel te problemy dotycza nie tylko kosciola rzymskiego.Gdyby kosciol mial moc zbawcza....
Za kogo JCh zmarl? Ofiara Jezusa to ofiara za ludzi ABY KAZDY KTO WIERZY MIAL ZYWOT...I dopiero Ci ktorzy wierza tworza kosciol.
Podales kryteria kosciola Chrystusowego.Podaj teraz namiary na kosciol na zienie ktory odpowiada tym kryteriom?
o reszcie nie dyskutuje poniewaz faktycznie jest inny temat.A reszty nie odbieraj subiektywnie.
warto sie zastanowic nie tylko nad KRK ale nad rola kosciola jako takiego.Czy ten ziemski to nie administracja jeno
 
Do góry