Potrzebna opinia - LG KU-990

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
Wpadło mi to coś w oko... Tanie... Spora liczba funkcji jak dla Mnie, no i aparat 5.0MPx

Chciał bym się dowiedzieć przed zakupem - jak jest z "trzymaniem" zasięgu przez ten smart-fonik...

Miałem w łapsku jakiegoś Samsunga Avilla. Był tragiczny jeśli chodzi właśnie o zasięg...
W porównaniu do starej Nokii N73 wypadał naprawdę tragicznie... bo często gubił zasięg tam gdzie nie powinien (ta sama sieć co N73 i to samo miejsce, N73 miało 2-3 kreski, Samsung wariował od 0 do 2)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Po pierwsze to nie jest smartfon. Miałem ten telefon (kupiłem w sklepie). Używałem go 3 lata przez ten czas tylko raz mi się wysypał soft ale to z mojej winy bo w nim grzebałem. Z zasięgiem nie miałem najmniejszego problemu. Kilka osób które znałem i które go miały trochę narzekały z tym, że oni kupili swoje telefony w Polsce. Ja swój kupiłem w Holandii. Zmieniłem go na Nokię N73 bo chciałem telefon na który nie trzeba uważać wykonując jakieś pracy przy domu. Bateria trzymała mi w nim 3-4 dni. Z zasięgiem nie miałem najmniejszych problemów. Ogólnie ujmując telefon spisywał się wzorowo - tym, że ja bardzo o niego dbałem.
 

ernest_debesciak

Nowicjusz
Dołączył
12 Wrzesień 2012
Posty
580
Punkty reakcji
5
No i o takie opinie mi chodzi :) To już chyba "setna" pozytywna....
Mam właśnie okazję kupić prawie nówkę-blaszkę za 120zł i się przymierzam...
A co do N73 to też dobry tel - lecz jak dla Mnie za małe klawisze i wyświetlacz...

No i Ernest kupił.. Niestety, dopiero po zakupie kapnął się że są dwie odmiany tego telefonu. Jest LG KU990 i LG KU990i. Ernest kupił nieświadomie tego drugiego.
Niby... niczym się nie różnią. Ten 990 bez "i" prawdopodobnie robi lepsze zdjęcia lecz ile w tym prawdy to - nie sprawdzę tego. Jedyny test jaki zrobiłem to fotkę aparatem Olympus 5.1MPX dla porównania z LG. Fotka robiona na zewnątrz bez flesza. Jak na moje oko - na monitorze Philips 170B różnic nie widzę! Nawet po powiększeniu fotki - na obu zdjęciach kratka jest taka sama! Kolory takie same! ISO miałem ustawione w Olympusie na takie jak ma LG. Jednym słowem - telefon rewelacja.

Przetestowałem go z różnymi kartami. Od T-Mobile do Orange z Playem i Plusem na czele. W piwnicy, w windzie, w garażu. Zasięg porównywałem z Nokią N95, N73, 6020 i 6310i. Zasięg telefonów przeliczałem na % i dopiero porównywałem. Wyszedł bardzo, bardzo dobrze a nawet lepiej jak N95 i N73. Tam gdzie Nokia 6310i pokazywała 3,4 kreski - LG wskazywał 2,3. Tam gdzie 6310i miała zero lub 1 kreska - LG miał 1!!!! :)
Co do obsługi kart pamięci to w Internecie we wszystkich opisach itp. są błędy!!! Piszą że obsługuje max. 2GB tymczasem 8GB SDHC i 16GB śmigają aż miło.
Co do wyświetlacza: w Internecie też są błędy!! Jest to wyświetlacz 256k a nie 64k jak piszą w większości portali. Transmisja HSDPA 3.6MBps faktycznie jest bo Internet na FireFoxie w Play zasówa jak na dopingu! N95 się chowa!!! Co do dotykowego - to rysik nie jest potrzebny!!! Opinie na temat zacinającego się DOTYKU to też mit! LG reaguje od razu! Kamerka Video nagrywa filmy o niebo lepsze jak N95! Dosłownie mozna oglądać dobrej jakości filmiki nagrane tym telefonem! Dźwięk AC3 jest super a obsługa kodeków np. DIVX czy H.XXX coś tam - sprawia że... mamy niezłą frajdę...
Słuchawka głosna - polifonia 40 kanałów - dzwonki głośne. Wyświetlacz jasny i widać poprawnie pod słońce!! Bateria jak dotąd około 1.5 dnia ale w tym czasie około 100 fotek i 60min rozmów! Kupiłem używany z aukcji. Warto było. Jak na telefon za 115zł to... super sprawa.
 
Do góry