POST

Tux

a co to jest ranga?
Dołączył
1 Sierpień 2005
Posty
633
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Tarnów (no - prawie)
Dziś Środa Popielcowa - początek Wielkiego Postu. Dla wielu ludzi jest to czas wyrzeczeń i różnych postanowień mających przyczynić się do wzrostu duchowego, do bycia lepszym człowiekiem w przyszłości.

A czym dla Was jest ten okres roku liturgicznego? Jakie macie postanowienia wielkopostne? Zapraszam do przemyśleń...
Pozdrawiam :papa:
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Ja kiedyś chciałem w wielkim pośicie wyżec sie nałogów, ale mam podpisaną Krucjatę Wyzwolenia Człowieka i takich nie posiadam :lol: więc muszę sie glęboko zastanowić jakie wyrzeczenia podejme. No a pozatym jak najczęściej chodzić na droge krzyżową i poglębiać swoją wiarę .
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Dla mnie wielki post to czas rpzedewszystim chyba jednak odpoczynku od imprez, ale nie tlyko w tymczasie mam wiecej czasu an to aby zastanowic sie nad swoim zyciem nad tym co ejst w nim dobre a co zle. to rpzedewszystkim czas na zwolnienie tempa zycia i rozmyslenia, na nowe postaowienia i podsumownaie teog co bylo...
 

elmarek

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
228
Punkty reakcji
1
Wiek
73
Miasto
Z Podlasia!
Dla mnie to będzie czas obserwacji wierzących z pierwszych stron gazet.Jaki wpływ na ich zachowanie będzie miał ten post?
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Moim zdaniem niewiele on zmieni zresza czy cos zmeinil kiedykowiek. to chyba ma na celu araczej abrdziej duchowe przmeiany i wewnetrzne ktore nie koneicnzie musza meic swe odbicie w tym co mozna bedzie dostzrec...
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Ja podobnie jak Kasia odpoczywam w tym czasie od imprez.... wszelka zabawa odchodzi w kat...
Pamietam jak byłam mlodsza to zakladałam sobie takie postanowienia ze np. bede posłuszna mamie, ze bede braciom pomagac w nauce, ze nie bede jesc przez wielki post słodyczy.... ale mysle ze to niewiele dało, zreszta to były takie dziecinne postanowienia...
Teraz mam nadzieje ze uda mi sie znalesc wiecej czasu na pogłebienie swojej wiary, bo ostatnio to jakos z tym u mnie ciezko, na zastanowienie sie nad własnym zyciem, nad tym jaka jestem, co moge zrobic zeby byc lepszym czlowiekiem, co zmienic w swoim zyciu....
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Wydaje mi się, ze chociaż na te 40 dni można darowac sobie wszelieimprezy. zerwawszy z chlopakiem moglac\m bez imprezy wytrzymac 3 miesiace wiec 40 dni wydaje sie byc pikusiem
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
hehe ja jak sie rozstałamz chlopakiem to dopiero wtedy zaczełam imprezowac, bo jak znim byłam to wolałam jakos spedzac czas sam na sam a nie na imprezach ;)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Ja i mój chłopak mielismy układ ze raz na tydzien imprezka jakies spotkania ze znajomymi w tygodniu im reszta czasu tylko dla mnie. ja nie wytzrymalabym 24 nadobe sam na sam z moim chlopoakiem a z racji teog ze czesto sie widujemy i duzo czasu spedzalismy razem to musielimy sobie tojakos urozmaicac... a taki post przez 40 dni to chyba nie ejst taki zly... maly odwyk alkoholowy :)
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
nio a ja sie z chlopakiem widywałam nie za czesto wiec czas ktory razem spedzalismy był dla nas cenny i wolelismy gorazme spedzac... no nie mowie ze niegdzie nie chodzilismy, na zadne imprezy, bo ja bym bez tego nie wytrzymała, ale dla niego i tak z wielu imprze zrezygnowałam, zreszta oon dal mnie tez, zeby tylko byc razem... nio ale jak sie rozstalismy to dobra zabawa nzów stała sie moim nałogiem i mysle ze post jest dobrym momentem zeby od tego wszystkiego troche ochlonac i przystopowac ;)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
Ja tez ostatnio zaczelam poswieceac sie zabawie ciagle imprezki a co z tym idzie litry alkoholu post sie rpzyda by chcoiaz z tym piciem troche przystopowac... i nie wpasc w jakis alkoholizm :D
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
szczerze to ja tez ostatnio zaczełam dosc sobie popijac na imprezach i rzeczywiscie post to dobry czas na zerwanie przynajniej na jakis czas z tym... nio i takim oto sposobem mam pomysł na postanowienie wielkopostne... zero imprez i alkoholu :D... nio moze czasem lampke wina, ale to tak zdrowotnie :p
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
ja w czasie postu staram sie wcale ie pic i nie imrpezowac ale wiadomo ze zasze sie zdarzy jakas okazja no cuzjes urdoziny
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
ale przynajmniej ma sie dobre checi ;)
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
dokladnie... najpeir sa checi, potem plan działania, a pozniej... to juz roznie wychodzi ;)
 

kasia_bronowice

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2006
Posty
1 108
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
kraków
roznie wychodzi
bardoz trudno realizuje sie takie postanowienia
jets tak wiele pokus a wola ludzka slaba...
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
ale jezeli sie zwalczy te wszystkie pokusy to mozna byc z siebie naprawde dumnym :D
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
40
hehe do swietosci ?? do tego to mi jeszcze chyba daleko....oj daleka droga :p
 
Do góry