porady dot. A6W

marcelo85

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
witam mam parę pytań, mam nadzieję, że znajdzie się jakaś dobra dusza i podzieli się ze mną swoim doswiadczeniem:)
1) jestem przed 4 dniem A6W i póki co nic mnie nie boli a wydaje mi się, że ćwiczenia wykonuje poprawnie czy to normalne?:)
2) czy między seriami można robić przerwy czy lepiej seria po serii jechać?
3) mięśnie brzucha mam parę lat temu trenowałem piłkę nożną i wtedy było fajnie z brzuszkiem a teraz obrósł w tłuszczyk czy ten trening pomoże??
z góry dziekuję za wszystkie podpowiedzi
pozdrawiam
 

chaos_n

Deep in the darkest jungle of the Amazon
Dołączył
2 Listopad 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
44
Wiek
37
Proponuję olać A6W i zacząć ABS II i dorzucić do tego aeroby lub najlepiej HIIT, A6W jest dobre na rzeźbę dla ludzi chudych, ani nie zrzucisz tłuszczu, ani nie wzmocnisz zbytnio mięśni, a zmarnujesz kupę czasu (ostatnie dni A6W zajmują ogromną ilość czasu, totalnie niewspółmierną do efektów).

Rok temu przed wakacjami zrobiłem całe A6W, nie robiłem przerw między seriami i relatywnie ciężko było tylko koło 10-12 dnia. Jestem endomorfikiem więc ćwiczenie A6W w moim przypadku totalnie mijało się z celem, o czym wtedy niestety nie wiedziałem. Kaloryferek był, ale pod tłuszczem :)
 

Nekson

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2010
Posty
188
Punkty reakcji
0
Miasto
Osw.
Ja jestem przy 20 dniu i wgl nic nie czuję, ani po treningu ani w czasie jego, jedyne co mnie boli to kark przy wykonywaniu ćwiczeń. ;)
 

fido83

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Kark faktycznie boli, jestem przy 4 dniu - powiem więcej jak skończę
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Odświeżam temat, gdyż nie chcę robić burdelu i zakładać nowego...

Mam taki problem...
Chciałbym zrobić sobie kaloryfer na brzuchu... Już dawno o tym myślałem, ale nie mogę się jakoś zebrać do tego... Brak mi motywacji po prostu...
Gdybym sobie zrobił kratę na brzuchu to raczej by ją było widać, bo na moim brzuchu nie widać fałd tłuszczu... Wręcz przeciwnie... Jestem chudy, odstają mi żebra i efekt byłby widoczny... I może zniknęłyby te odstające żebra... Ale tak jak już mówiłem. Ciągle odkładam rozpoczęcie treningu A6W, bo albo nie mam czasu, albo mi się nie chcę, tak jak np. teraz...

Tak nie jest tylko z A6W...
Mam hantelki 2x 10kg, ale nie chcę mi się nimi machać... Jak już je wezmę to pomacham nimi max 10 min i już mi się dalej nie chcę... Potem trzęsą mi się dłonie i reszta ciała i nie mam już dalej ochoty by dalej ćwiczyć... Albo podczas treningu myślę o czymś innym i zaraz rzucam trening i biorę się za coś innego...

Myślałem, żeby kupić karnet na siłkę, wtedy bym może się wziął za treningi, bo jednak na siłowni to co innego niż w domu. Wtedy będzie mi się może bardziej chciało ćwiczyć, ale jestem strasznie chudy i mam problem z wzięciem 20 kg na klatę... Tzn. kilka serii jestem w stanie zrobić, ale z trudem i już 30 kg to bym na bank nie wziął... Wyglądam przez moją wagę jak chłopczyk z podstawówki, więc byłbym pośmiewiskiem na siłowni...

W domu brak mi motywacji i chęci, na siłowni trenowałbym z pewnego rodzaju przymusu i pewnie wiele osób by mnie wyśmiało...
Więc nie wiem co mam robić...
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Co do brzucha to daj sobie spokoj z A6W. Kiedys doszedłem do 36 dnia. Jakies tam efekty były ale to i tak nie to czego oczekiwałem.
Proponuje Ci cos takiego: http://www.youtube.com/watch?v=fk_usVg7Fp0 tylko rób tak jak on ale po 20 powtórzeń i oczywiscie co 2-3 dni. Ciekawy i krótki trening, nie nudzi tak jak A6W. Machanie hantelkami w domu to sobie odpusc bo i tak Ci to nic nie da. Jak chcesz ćwiczyć to ćwicz na poważnie a nie to daj sobie spokój. Skoro na wstępie brak Ci motywacji to marnie to widze. Spróbuj sobie pochodzić miesiąc na siłke i zobaczysz czy Ci sie spodoba.
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
No ciekawe te ćwiczenia, ale dużo coś ich...
Kod:
1. Basic Crunch-
2.Twist Up
3.Push Through-
4.Left side Crunch-
5. Right side Crunch-
6. Up and Twist-
7. Leg Raises-
8. Leg Tucks-
9. 90 Degree Ankle Touch-
10. Right Crossover Crunch-
11. Left Crossover Crunch-
12. Kick Ups-
13. Head Raises-
14. Scissors-
15. Left crossover twist-
16. Right crossover twist-
17. Head leg crunch-
18. Alternating Shoulder Lifts-
19. Hoover-
20- 180 Degree Ankle Touches-
21- Side bends-
22- Alternate Leg Tucks-
23- Alternating Push Throughs-

23 ćwiczenia <_<
Mam robić wszystkie?

Ty ćwiczyłeś mięśnie brzucha tym sposobem?
Jeżeli tak to ile Ci dziennie zajmowało zrobienie tych ćwiczeń i przez ile dni je wykonywałeś?
Robiłeś te 23 ćwiczenia po 20 powtórzeń?
Jakie efekty?

Ogólnie ten trening mi się podoba... Bardziej rozbudowany niż A6W, więc chyba szybciej dzięki niemu zbuduje sobie kaloryfer. Zajmuję trochę dłużej, no ale pomęczę się 2-3 razy w tygodniu, a nie jak z A6W - trzeba ćwiczyć codziennie przez prawie 1,5 miesiąca...
I to głupota ćwiczyć codziennie, bo mięśnie muszą mieć jakiś czas na regeneracje, a przy A6W trzeba je ciągle katować i to mnie już na starcie zniechęciło...

Odp. na moje pytania i może jutro wezmę się za ćwiczenie
 

adinho16

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2006
Posty
541
Punkty reakcji
6
Wiek
34
Miasto
z tamtąd
Ja robie od miesiąca. Wszystkie oprócz jednego (tradycyjne brzuszki) - strasznie męczy plecy. Niewiem w jakiej jestes formie ale ja tam zakwasów nie mam. Robisz wszystkie cwiczenia jedno po drugim bez przerw, zacznij sobie nawet od 10 powtórzeń. Zajmuje jakies 9 minut :)) Co do efektów to są, tylko ze przez ostatnie 2 miechy robiłem mase wiec mozesz sie domyslic ze nic nie widac z kaloryfera na brzuchu ;]
 

Jetfire

Nowicjusz
Dołączył
19 Październik 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Najpierw bd musiał zapamiętać te ćwiczenia :p
Jutro zaczynam ćwiczyć ;]
 
Do góry