Porada: Sennheiser czy AKG?

kaszaaan

Nowicjusz
Dołączył
24 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
28
Miasto
Łódź
Bardzo proszę o poradę, jakie słuchawki wybrać:
- sennheiser hd438, http://www.ceneo.pl/2518020
- czy akg q460? http://sklep.rms.pl/index.php?p7183,akg-q-460-q460-sluchawki-przewodowe-skladane

Z uwagi na cenę naturalnie wolę sennheiser, ale cena nie odgrywa tu znaczącej roli.
Nie znam się na słuchawkach, a potrzebuję ich do użytku domowego, ale również do podróży autobusem do szkoły.
Słucham głównie starych kawałków, rocka, w znacznej mierze rapu, także reggae oraz innych gatunków.
Nie mam wzmacniacza, w drodze będę korzystać z telefonu lub mp3. Wybieram słuchawki ze względu na wygląd.

Jeżeli ktoś ma inne, ciekawe propozycje to chętnie je rozważę :)
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
A ja polecam Sennheisera, chociaż z AKG nie miałam do czynienia. Ale posiadam słuchawki właśnie tego pierwszego producenta już trzeci rok i ani razu mnie nie zawiodły:) Czysty, wyraźny dźwięk, dobra głośność i bardzo wiele pozytywnych opinii odnośnie tych słuchawek, również wśród moich znajomych.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
A ja polecam Sennheisera, chociaż z AKG nie miałam do czynienia. Ale posiadam słuchawki właśnie tego pierwszego producenta już trzeci rok i ani razu mnie nie zawiodły:) Czysty, wyraźny dźwięk, dobra głośność i bardzo wiele pozytywnych opinii odnośnie tych słuchawek, również wśród moich znajomych.
Doprawny nie rozumiem po co odpowiadać ,jeśli nie ma się nic konkretnego do powiedzenia. On pytao konkretne modele. Oboje producentów ma w swojej ofercie mnóstwo modeli słuchawek , z różnych półek cenowych ,bardziej lub mniej udanych. Różne słuchawki dają różne wrażenie w odsłuchu i to może zależeć również od kwesti osobniczych ,czyli gustu. Te senki moim zdaniem są takie uniwersalne i chodz nie są to najlepsze z jakimi sie spotkałem to z tych dwóch zdecydowanie wybrałbym hd438 kierując się jakoścvia odgrywanego dzwięku. Z kolei akg ładniej wyglądają. Jeśli jeszcze nie kupiłeś to polecam ci akg k450. Desing jest podobny do q460 ale grają do nich nieporównywalnie lepiej. Wielki plus to ,że kompaktowe i po prostu piękne.
 

corpse bride

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2012
Posty
139
Punkty reakcji
4
Doprawdy nie rozumiem, czego szanowny kolega się czepia;) Nie uważam, żeby moja wypowiedź nie była konkretna zważywszy, że posiadam dokładnie te słuchawki, które autor pokazał. Może powinnam to zaznaczyć, ale to chyba oczywiste. Dlatego też uznałam za stosowne wyrażenie swojej opinii. Każdy ma tutaj do tego prawo.

A skoro już sobie dogryzamy, to polecam nauczyć się pisać składnie i poprawnie.
 

Dekadentyzm21

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2011
Posty
248
Punkty reakcji
8
Wiek
34
Doprawdy nie rozumiem, czego szanowny kolega się czepia;) Nie uważam, żeby moja wypowiedź nie była konkretna zważywszy, że posiadam dokładnie te słuchawki, które autor pokazał. Może powinnam to zaznaczyć, ale to chyba oczywiste. Dlatego też uznałam za stosowne wyrażenie swojej opinii. Każdy ma tutaj do tego prawo.

A skoro już sobie dogryzamy, to polecam nauczyć się pisać składnie i poprawnie.
Nasałeś : "Ale posiadam właśnie słuchawki tego pierwszego producenta...". Wiesz ,moim zdaniem to niekoniecznie było oczywiste. Prościej byłoby napisać : "Posiadam dokładnie ten pierwszy model słuchawek" ,lub też coś podobnego ,wtedy nie byłoby wątpliwości A co do składnego pisania ,wybacz ale chyba to za trudne dla mnie będzie. Grunt ,że nie popełniam błędów ortograficznych (chyba) ,czasem zdarzy się zapomnieć o ogonku. Nie miałem na celu nikomu dogryźć ,ale Ty chyba to lubisz skoro ywtykasz mi takie zniezbyt poważne(moim zdaniem) błędy.
 

Cyr4x

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2010
Posty
638
Punkty reakcji
20
W tej cenie AKG. Dobre Sennheisery kosztują co najmniej cztery cyfry.
 

sepultura

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2010
Posty
158
Punkty reakcji
0
Obie te firmy są bardzo dobrei słyną ze świetnej jakości dźwięku. Ja jednak wybrałabym Sennheisery. Będziesz na pewno zadowolona z jakości dźwięku, a powiem Ci, że nawet jeżeli są one z tej niższej półki to i tak będą Ci służyły przez wiele lat.
 
Do góry