Popękane naczynka

justysiabubu

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2011
Posty
7
Punkty reakcji
0
Hej
Mam mały problem
Po porodzie i chyba wysiłku z nim związanym popękały mi naczynka na twarzy. Może nie mam widocznych pajączków, ale policzki są czerwone (zawsze czerwone! Mam po 2 widoczne placki na policzkach.
Stosuję preparaty do skóry wrażliwej, naczynkowej z różnych półek- te droższe i te tańsze, ale nic nie działa..
Pewnie będę musiała się przejść na jakis zabieg. Czy mógłby ktoś opisać mi, jaki, kiedy, gdzie i co i w ogóle wypisać jak najwięcej informacji w tym temacie? Jakieś sprawdzone metody (najlepiej domowe, kosmetyczne - zabiegi są na ostatnim miejscu).
Z góry dziękuję za porady!
 

high_heels

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2012
Posty
102
Punkty reakcji
0
na popękaqne naczynka to:
zero opalania się, pikantnych potraw, trzeba uważać zima bardzo i krem najlepiej dr eris
 

Mexter

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2009
Posty
730
Punkty reakcji
23
Wiek
37
Miasto
Kraków
Odżywiasz się właściwie? tzn mam na myśli zdrową żywność
 

e-salem_pl

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
Odzywanie swoje, ale kosmetyki swoje. warto zainwestowac w dobry krem d skóry naczynkowej. Takie kosmetyki na prawde działają jesli używamy ich regularnie. Jesli problem jest duży to może wybierz się do dermatologa..
 

Sloneczko777

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2009
Posty
74
Punkty reakcji
0
możesz iśc na laserową likwidację popękanych naczynek, przy czym zlikwiduje Ci to te, które masz, ale nowe będa powstawać. Dobrze kupić coś z rutyną i witaminkę C.
 

marlena005

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
w moim przypadku pomógł krem siquens medexpert, bo mi go znajoma poleciła, no i przy regularnym stosowaniu rzeczywiście nie musiałam długo czekać, żeby wygląd skóry się polepszył i popękane naczynka znacznie się zmniejszyły :)
 

BabyB

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Przede wszystkim to delikatnie obchodzic się z taką buźka przy demakijażu.. nie stosowac preparatów z alkoholem..
 

puzderko

Nowicjusz
Dołączył
5 Wrzesień 2011
Posty
33
Punkty reakcji
0
skoro widzisz czerwony placek czyli rumień, a nie pojedyncze, duże popękane naczynka to znaczy, że nie jest tak źle. Mój lekarz - dr Marek Wasiluk twierdzi, że take zmiany można spokojnie wyleczyć światłem IPL. Gdybyś miała bardziej poszerzone naczynka mogłabyś je pozamykać jedynie laserem. najważniejsze teraz to to, żebyś uważała na nagłe zmiany temperatury - nie przegrzewaj twarzy,zimą wracając z dworu nie ogrzewaj twarzy od razu ciepłą wodą. nie jedz zbyt pikantnych posiłków - to wszytsko źle wpływa na cerę naczynkową
 

livren

Nowicjusz
Dołączył
27 Październik 2011
Posty
105
Punkty reakcji
0
Na początek proponuję zastosować kosmetyki, później o ile lekarz dermatolog, kosmetyczka, doradzi zabiegi laserem.
 

Darszi

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
0
Jeśli kosmetyki wyraźnie nie pomogą i nie rozwiążą problemu to zastanów się nad konsultacją z lekarzem i ewentualnie zabiegiem zamykania naczynek laserowo, proste, szybkie i bezbolesne rozwiązanie a zarazem skuteczne na tą przypadłość.
 
Do góry