pomóżcie :(

ilona_dlnck

Nowicjusz
Dołączył
12 Listopad 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Mam pytanie. Ostatni raz kochaliśmy się z chłopakiem przedwczoraj - wzięłam wtedy normalnie tabletkę. Gorzej wczoraj. Wiecie jak to czasem jest - wychodzicie z domu, zamykacie drzwi na klucz a pOXniej się zastanawiacie czy drzwi są zamknięte. Właśnie na tej zasadzie zastanawiam się czy wzięłam wczoraj tabletkę. nie mam jej w blistrze, pamiętam że trzymałam ją w ręku ale nie pamiętam jak ją brałam :/ od normalnej godziny brania tabletek mija właśnie 12 h. Zastanawiam się czy mam wziąć następną teraz? Wypadałoby jeśli zapomniałam wczoraj, ale co jeśli wczoraj wzięłam tylko że robię to tak odruchowo już ze tego nie pamiętam? Dodam że biorę tabletki już 6 miesiąc a to jest 3 tydzień brania tabletek z obecnego blistra. Czekam na propozycje...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
pewnie wzielas, ja tez tak mama... nie biez 2 tabletki, przyjmij nastepna o tej godz co bierzesz i na wszeli wypadek zabezpieczaj sie dodatkowo prze 7 dni
 

schizol

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2008
Posty
19
Punkty reakcji
0
zapomnialam dzis tabletki...6 i problem w tym ze nie ma mnie w domku i nie mam jak wziasc..w zwiazku z tym omijam dzis jedna...Moge sie tego dnia kochac bez dodatkowego zabezpieczenia czy lepiej tego nie robic.??
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
zapomnialam dzis tabletki...6 i problem w tym ze nie ma mnie w domku i nie mam jak wziasc..w zwiazku z tym omijam dzis jedna...Moge sie tego dnia kochac bez dodatkowego zabezpieczenia czy lepiej tego nie robic.??
lepiej nie poniewaz zasada 7 dni mowi "jezeli w 1 tygodniu przyjmowania tabletek opusci sie 1 lub wiecej tabletek, nalezy przez nastepne 7 dni stosowac dodatkowe zabezpieczenie. ze wzgledu na mozliwosc odblokowania sie owulacji" decyzja nalezy do ciebie
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Dokładna sytuacja zdarzyła mi się 2dni temu...Heh.
No a ja mam takie pytanie...
Wczoraj wzięłam tabletkę między 22-23 coś tak około, czyli i tak później niż powinnam.
Dzisiaj rano...5-6 ,miałam biegunkę i takie nie przyjemne stany, po czym znów po kilku godzinach sie pojawiły. Czy tabletka wchłonęła mi się prawidłowo? Wiem,że to trwa 4godziny, ale jest sie czym martwić czy moge spać spokojnie? To i tak już koniec blistra...
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
mała*czarna jak najbardziej spij spokojnie i nie przejmuj sie takimi rzeczami...
 

monia_w007

Nowicjusz
Dołączył
4 Listopad 2005
Posty
193
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
z miasta :p
skoro dajecie tak mądre rady ;) to potwierdzicie, że branie tabletek codziennie +/- 2h wcześniej/później jest nadal pewnym zabezpieczeniem?
 

yaiez

Yggdrasil
Dołączył
11 Listopad 2008
Posty
614
Punkty reakcji
4
Wiek
34
Miasto
Tam gdzie wiatr
i jeżeli nie robi się tego notorycznie, takie rozregulowanie przyjmowania o 2h za każdym razem może zaowocować wielogodzinnymi obsunięciami. Co to za trudność wziąść tą tabletkę o odpowiedniej porze?
 

Justyśkaa

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
2 477
Punkty reakcji
17
i jeżeli nie robi się tego notorycznie, takie rozregulowanie przyjmowania o 2h za każdym razem może zaowocować wielogodzinnymi obsunięciami. Co to za trudność wziąść tą tabletkę o odpowiedniej porze?
nie przesadzajmy, nie bedzie zadnego obsuniecia.. tabletki mozna przyjmowac rano o ktorej sie chce po polodniu o ktorej sie chce i wieczorem o ktorej sie chce i nie szalejmy z powodu opoznienia 12h
 
Do góry