Pomóż polskim programistom.

a3z4

Grandmaster
Dołączył
18 Lipiec 2008
Posty
1 599
Punkty reakcji
451
Miasto
Środek świata
Krótkie wyjaśnienie tematu: Android jest najbardziej dynamiczną platformą na rynku mobilnym. Oczywistym stało się, że programistów tworzących aplikacje dla tego systemu będzie przybywać. Tak się dzieje cały czas i jest to nieuchronne zjawisko. W Polsce coraz więcej osób podejmuje się pisania aplikacji mobilnych, dział programowania na forum powiększa się z dnia na dzień. Ilość polskojęzycznych aplikacji w Android Market również rośnie w szybkim tempie. Polscy programiści napotkali jednak na problem, który wydaje się bez rozwiązania - nie mogą oni sprzedawać stworzonych przez siebie aplikacji przez Android Market. Jeśli chcą zarobić na swoich aplikacjach, są skazani na używanie denerwujących reklam lub... publikowanie swoich aplikacji z krajów, w których sprzedaż jest możliwa. Większość użytkowników systemu chciałaby zmniejszenia ilości reklam w aplikacjach i jest gotowa za to zapłacić.

Tylko jak ma się to odbywać, jeśli Polski nie ma na liście Google Checkout? Każdy z pewnością słyszał o utalentowanych, polskich programistach, którzy wygrywają międzynarodowe konkursy programistyczne. Imagine Cup, Google Code Jam, Bada Developer Challenge, długo by wymieniać. Polskich developerów jest naprawdę wielu, często reprezentują oni bardzo wysoki poziom lub nawet klasę światową. Dlaczego więc Google pominęło nas na liście krajów?

Oficjalna lista państw mogących sprzedawać na Android Market: * Argentyna* * Australia * Austria * Belgia * Brazylia* * Kanada * Dania * Finlandia * Francja * Niemcy * Hongkong * Irlandia * Izrael* * Włochy * Japonia * Meksyk* * Holandia * Nowa Zelandia * Norwegia * Portugalia * Rosja* * Singapur * Hiszpania * Korea Południowa * Szwecja * Szwajcaria * Tajwan* * Wielka Brytania * Stany Zjednoczone

Według komunikatu Google udostępnionego pod listą państw, ma być ona rozszerzana, ale terminów podać nie mogą żadnych. Cóż z tego? Komunikat jest dostępny od wielu miesięcy i nie widać zmian na liście. Czy programiści z tak dużego kraju jakim jest Polska, zasługują na lekceważenie? Czekamy na taką możliwość od początku istnienia Android Market. Trzeba zaznaczyć, że Apple, Microsoft, Nokia, Samsung i inne firmy, już dawno zezwoliły na sprzedaż programistom z naszego kraju. Mamy więc pozwolić, by zawiedzeni developerzy migrowali na inne platformy mobilne? Wielokrotnie prosiliśmy Google o pełny dostęp do sprzedaży na Android Market, bezskutecznie. Postanowiliśmy więc napisać grupową petycję do polskich oddziałów Google. Mamy nadzieję, że przy aprobacie wielu osób, w tym zwykłych użytkowników systemu, polskie przedstawicielstwo Google pomoże nam w osiągnięciu naszego celu.

Poniżej tekst petycji:
Do: Google Incorporated / Google Poland/ Google Wrocław/ Google Kraków Kierownictwo polskich oddziałów Google Google Poland Emilii Plater 53 00-113 Warszawa +pozostałe oddziały tel: +48 22 207 19 00 blogpl@google.com

Piszemy do Państwa z uprzejmą prośbą o udostępnienie polskim developerom sprzedaży na Android Market za pomocą usługi Google Checkout lub Google Wallet.

Brak tej możliwości, znacząco ogranicza pracę polskich developerów, jak i Państwa wpływy. Jesteśmy głęboko rozczarowani brakiem opcji sprzedaży w naszym kraju. Polska posiada wielu utalentowanych programistów, którzy zmuszeni są do korzystania z sieci reklamowych lub do zmiany platformy na bardziej sprzyjającą. Najczęściej wybieraną jest iOS firmy Apple Incorporated. Naszym zdaniem, przez brak postępu w tej sprawie, Państwa firma traci polskich programistów na korzyść konkurencji. Czekamy na pełne prawa do sprzedaży od początku istnienia Android Market. Fakt braku tej możliwości uznajemy za lekceważenie. Możliwość sprzedaży na Android Market, pozwoliłaby polskim developerom na produkcję bardziej złożonych i lepszych jakościowo aplikacji. Wysoki poziom polskich programistów podkreślają rokrocznie, bardzo dobre miejsca w międzynarodowych konkursach programistycznych, takichjak: - Imagine Cup - Bada Developer Challenge - ACM-ICPC World Finals - Google Code Jam - Code Cup Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych programistów, którzy zajmują czołowe miejsca na arenie międzynarodowej. Jest to bardzo często wykorzystywane na rynku pracy, a nasi developerzy są cenieni na całym świecie. Obecnie Android Market jest jedyną platformą, na której polscy twórcy aplikacji nie mogą sprzedawać swojej pracy. Google Incorporated ustępuje takim firmom jak Apple, Samsung, Nokia czy Microsoft. Mamy nadzieję, że nasza sprawa zostanie rozwiązana w szybki i pozytywny dla naszej grupy sposób. Liczymy też na odpowiedź, pomoc i stanowisko polskiego oddziału Google Incorporated.

Z wyrazami szacunku Polscy developerzy Android
Każdy użytkownik portalu Forumowisko.pl może wyrazić swoje poparcie wchodząc na poniższy adres i zapisując się, cała operacja nie trwa dłużej niż 30 sekund: http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=8294 Wystarczy wybrać button
"Popieram petycję".

Tekst pochodzi z serwisu Android.com.pl. Oczywiście zachęcam wszystkich do podpisywania się.
 
Do góry