Pomorze zachodnie

Walencja1

Nowicjusz
Dołączył
11 Sierpień 2012
Posty
28
Punkty reakcji
0
Chcielibyśmy wybrać się z narzeczonym w najbliższym czasie na romantyczny wypad nad polskie morze. W związku z tym, mam pytanie - w której miejscowości warto się zatrzymać? Zastanawialiśmy się nad Dziwnowem, Niechorzem, Międzyzdrojami i Świnoujściem... Zależy na ładnej plaży, bo lubimy długie spacery... :)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
Miałam okazję być w każdej z tej miejscowości. Każda z nich jest na swój sposób piękna i urokliwa. Szum fal wszędzie brzmi tak samo :) Najbardziej do gustu przypadła mi jednak miejscowość Międzyzdroje :) Jest to bardzo czyste, zadbane miasto. Widać, że zależy im na turystach. Jest tam wiele knajp w których można miło spędzić czas, popijając grzańca i wpatrując się w morskie fale. Międzyzdroje to także bogate zaplecze noclegowe. Jeżeli ma to być romantyczny wypad to polecam Ci wynajęcie jakiegoś samodzielnego mieszkania na uboczu. Podczas mojego ostatniego pobytu ze znajomymi wynajęliśmy sobie jeden z apartamentów z Baltic Home
Są dobrze wyposażone, ciepłe i przytulne.

Minusem jednak jest zmienna pogoda (przykład z ostatnich dni: Orkan Ksawery - chociaż są osoby, które lubią takie ekstremalne warunki pogodowe).
Międzyzdroje to doskonała baza wypadowa do Świnoujścia, Dziwnowa czy nawet Kołobrzegu. Szczególnie tą ostatnią miejscowość należy zwiedzić. Kołobrzeg posiada wiele zabytków, muzeum czy latarnię morską na którą trzeba się wdrapać! :)
 
Do góry