Pomocy

Status
Zamknięty.

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Niedawno, może parę miesięcy temu zemdlałam na dyskotece szkolnej i miałam drgawki....
A STALO SIĘ TO TAK:
Poszłam jak zawsze z przyjaciółką na dyskotekę szkolną i cieszyłam się, że tam idę..... Kiedy zaczęła się ta dyska to poszłam się bawić.
Minęło 30 min. ,moja przyjaciółka upadla na podłogę, lecz szybko się podniosła. Zapytałam się jej czy wszystko w porządku ona powiedziała ze tak. Potem jak słyszałam z opowieści bo ja tego nie pamiętam, spadłam na nią. Przyjaciółka poleciała szybko po kogoś. Nie ocknęłam się tak szybko ponoć cucili mnie ok 4 min.
Kiedy się ocknęłam to była już karetka i stali kolo mnie lekarze. Znalazłam się w szpitalu na obserwacji i porobili mi parę badań.

Niedługo mam kolejną dyskotekę szkolną, chciałabym bardzo na nią iść lecz obawiam się że może się stać dokładnie to samo.
Więc pytanie: Iść czy nie iść? Poradźcie mi! Błagam...
 

Tao

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2009
Posty
449
Punkty reakcji
0
Miasto
Domek na Hawajach
Ojej. Jak to się nazywało.. Epilepsja? Chyba to to, ale nie jestem pewien. Ewentualnie może jakaś wada serca?
 

melodia

Stały bywalec
Dołączył
27 Wrzesień 2008
Posty
2 064
Punkty reakcji
172
moja przyjaciółka upadla na podłogę, lecz szybko się podniosła. Zapytałam się jej czy wszystko w porządku ona powiedziała ze tak. Potem jak słyszałam z opowieści bo ja tego nie pamiętam, spadłam na nią. Przyjaciółka poleciała szybko po kogoś. Nie ocknęłam się tak szybko ponoć cucili mnie ok 4 min.
Czy przyjaciólka też zemdlala czy tylko przewrócila się ? Przyczyn może byc bardzo dużo.. i duzo nasuwa się pytań. Czy nie bylo duszno w pomieszczeniu,czy nie zostawialaś pitego napoju gdzieś na boku ? Najlepiej zapytaj o to lekarza bo on ma Twoje wyniki i podejmie odpowiednią decyzję. Ale pamietaj o jednym nigdy nie pij napoju, ktory odstawilas na jakis czas i nie wiesz co sie z nim dzialo.. Wiem ze to szkolna impreza, ale ludzie sa rózni.
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
aga lekarze nic mi nie mówili bo sami nie wiedza co mi jest a miałam masę badań

TAO to nie jest epilepsja ani padaczka... Koleś który prowadził te dyske mówił ze to od świateł bo one to powodują i mówił ze nie raz mu się to zdarzyło żeby zemdleć przez nie (poza tym nie tylko jemu)....
 
Dołączył
29 Styczeń 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
15
Miasto
Brzeg Dolny xD
Idzi i się baw :)
Ja też tak miałam, mdlałam regularnie i często na dyskotekach, ale przeszło mi to z czasem. Miałam wiele badań związanych z utratą przytomności żaden lekarz nie wiedział co mi jest i każdy odsyłał do kolejnych specjalistów. Wiele godzin spędziłam w gabinetach lekarskich, często bywałam w szpitalach. :D Nie zważałam na to i tak się bawiłam i nadal to robie do upadłego, więc nie przejmuj się i korzystaj z życia dopóki możesz no ale oczywiście nie przesadzaj z imprezowaniem bo będziesz miała później kłopoty :)
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Dzięki pójdę chyba na te dyske.

Tylko zdarzyło mi się raz zemdleć z drgawkami i mam nadziej ze ostatni.....
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
Niedawno, może parę miesięcy temu zemdlałam na dyskotece szkolnej i miałam drgawki....
A STALO SIĘ TO TAK:
Poszłam jak zawsze z przyjaciółką na dyskotekę szkolną i cieszyłam się, że tam idę..... Kiedy zaczęła się ta dyska to poszłam się bawić.
Minęło 30 min. ,moja przyjaciółka upadla na podłogę, lecz szybko się podniosła. Zapytałam się jej czy wszystko w porządku ona powiedziała ze tak. Potem jak słyszałam z opowieści bo ja tego nie pamiętam, spadłam na nią. Przyjaciółka poleciała szybko po kogoś. Nie ocknęłam się tak szybko ponoć cucili mnie ok 4 min.
Kiedy się ocknęłam to była już karetka i stali kolo mnie lekarze. Znalazłam się w szpitalu na obserwacji i porobili mi parę badań.

Niedługo mam kolejną dyskotekę szkolną, chciałabym bardzo na nią iść lecz obawiam się że może się stać dokładnie to samo.
Więc pytanie: Iść czy nie iść? Poradźcie mi! Błagam...

Po pierwsze pytanie: Czy na tej dyskotece były migające światła? Wiem, głupie pytanie, ale odpowiedz. To mógł być napad epilepsji, spowodowany właśnie migającym światłem itp. Dowiedz się od lekarza, jakie ma wobec tego wszystkiego podejrzenia, niech Ci zrobią TK głowy. Mogło być też tak, że byłaś zmęczona itd i dlatego się to stało! Ja bym nie szła na dyskotekę, bałabym się...
Jeśli przy utracie przytomności miałaś równiż drgawki, to wielce prawdopodobne jest, że to epilepsja!!
 

tommy66692

Jestem Bogiem
Dołączył
6 Grudzień 2008
Posty
1 953
Punkty reakcji
2
Miasto
Polska
osotnio jak byłem na imprezie (nie szkolnej) to gość chyba za duzo wypił bo stłukł butelke po piwie i podciął sobie zyły-tez była karetka itp. nia fajnie :/
EDIT
werswi idz, co bedziesz zamulac w domu moze to pojedynczy przypadek
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Mówiąc prawde ja wogóle nigdy nie mdlałam.... :(
 

agnes146

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2007
Posty
307
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Póki co z Polski
aga lekarze nic mi nie mówili bo sami nie wiedza co mi jest a miałam masę badań

TAO to nie jest epilepsja ani padaczka... Koleś który prowadził te dyske mówił ze to od świateł bo one to powodują i mówił ze nie raz mu się to zdarzyło żeby zemdleć przez nie (poza tym nie tylko jemu)....

lekarze zwykle jak ktoś ma atak z drgawkami mówią że padaczka.Poproś lekarza niech zleci Ci badanie na poziom wapnia i fosforanów bo zły wynik może powodować właśnie takie objawy Sprawdź to

Idzi i się baw :)
Ja też tak miałam, mdlałam regularnie i często na dyskotekach, ale przeszło mi to z czasem. Miałam wiele badań związanych z utratą przytomności żaden lekarz nie wiedział co mi jest i każdy odsyłał do kolejnych specjalistów. Wiele godzin spędziłam w gabinetach lekarskich, często bywałam w szpitalach. :D Nie zważałam na to i tak się bawiłam i nadal to robie do upadłego, więc nie przejmuj się i korzystaj z życia dopóki możesz no ale oczywiście nie przesadzaj z imprezowaniem bo będziesz miała później kłopoty :)

tutaj powodem mogło być za mało powietrza

Ataki padaczki wywołują zmieniające się światła.Ale nie wolno Ci sie załamywać.Idź na dyskotekę tylko uważaj z reguły ataki są poprzedzone jakimiś znakami
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
bo zdarzylo mi sie to raz i nie wygldalo tak pieknie :( :( :(
 

Madzia1983

Księżniczka Króla :)
Dołączył
8 Czerwiec 2007
Posty
2 351
Punkty reakcji
1
Wiek
40
Miasto
Południe Polski- Śląsk-Tychy
lekarze zwykle jak ktoś ma atak z drgawkami mówią że padaczka.Poproś lekarza niech zleci Ci badanie na poziom wapnia i fosforanów bo zły wynik może powodować właśnie takie objawy Sprawdź to



tutaj powodem mogło być za mało powietrza

Ataki padaczki wywołują zmieniające się światła.Ale nie wolno Ci sie załamywać.Idź na dyskotekę tylko uważaj z reguły ataki są poprzedzone jakimiś znakami

Nie każdy atak epilepsji poprzedzony jest jakimiś znakami... wiem, bo ja miewam ataki epilepsji

co znaczy, że nie wyglądało tak pięknie? Napisz prawdę, inaczej nie pomożemy Ci!!
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Ale ja nie mam epilepsji... Jak już mówiłam wcześniej nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło.
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Nie wierze w epilepsje a poza tym byłam w szpitalu i lekarz mi tam wiele nie pomógł. W końcu postanowiłam pójść prywatnie i tam dopiero lekarz mnie uspokoił.
 

werswi

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Powiedzial ze atak nie oznacza padaczki czy tez epilepsji bo prawdopodobnie to mogly byc te swiatla. A poza tym ja na ty forum nie pytala sie o to co mi jest tylko pytalam o rade...
 
Status
Zamknięty.
Do góry