Pomocy!

tomash07

Nowicjusz
Dołączył
26 Czerwiec 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych zadan. Nie mam zielonego pojecia jak je zrobic. mam nadzieje, ze ktos potrafi. z gory dziekuje!

1.Pewna partia polityczna ma dwudziestoprocentowe poparcie w społeczenstwie. Jakie jest prawdopodobienstwo,
ze w okregu wyborczym składajacym sie z 10000 wyborców, partia uzyska co najmniej 1000 głosów
przy siedemdziesiecioprocentowej frekwencji.

2.Wykonujemy doswiadczenie, w którym mozliwe sa tylko dwa wyniki: sukces z prawdopodobienstwem p
oraz porazka z prawdopodobienstwem 1 − p. Jakie jest prawdopodobienstwo tego, ze po wykonaniu 1000
doswiadczen srednia liczba sukcesów bedzie blizej p niz 0.001? Ile co najmniej nalezy wykonac doswiadczen,
aby to prawdopodobienstwo wynosiło nie mniej niz 0.99?

3.Znalezc wartosc oczekiwana pola prostokata, którego obwód jest równy 20, a jeden bok jest zmienna
losowa o rozkładzie jednostajnym na (1,10).

4.Gra polega na wykonaniu dwóch kolejnych rzutów szescienna kostka do gry. Wygrana jest równa róznicy
oczek wyrzuconych w pierwszym i drugim rzucie. Jaka jest oczekiwana wygrana w tej grze? Czy wiadomosc
o tym, ze w pierwszym rzucie uzyskano trzy oczka zmienia szanse na wygrana?

5.Jedna moneta z 65 ma orła z dwóch stron. Reszta monet jest „uczciwa”. Wybrana losowo jedna moneta
przez 5 rzutów dawała w wyniku orła. Jakie jest prawdopodobienstwo, ze wylosowano monete z dwoma
orłami?

Czeka nagroda dla osoby, która upora sie ztymi trudnymi zadaniami!
 

King Of Magic

Nowicjusz
Dołączył
2 Listopad 2009
Posty
150
Punkty reakcji
2
7000 1000 z 7000 20% = 1400, 1,4:1

1000, 0,001, 500:1, 1:499

wart. oczekiwana pola prost ? ob 20, jeden bok zmienna (1,10) 9, nie wiem

0, tak

65, jeżeli zrozumiałem treść kluczowym słowem dla mnie jest jedna nie pytaja jakie jest praw wyrzucenia 5x orła

ciekawe czy się wygłupiłem :) liczone w pamięci bez refleksji, w 2 pewnie błąd ale lenistwo

o chyba za późno
 
Do góry