Pomocy !

Majka17

Nowicjusz
Dołączył
7 Sierpień 2009
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kraków
Hej! mam taki problem ... od 2 miesięcy mam suczkę -Yorka.Ma 4 miesiące . Jest przesłodki, jednak wkurza mnie okropnie bo załatwia sie wszedzie gdzie tylko się jej zachce!! :( Wychodzę z nią 4 razy dziennie ale to i tak nic nie pomaga. Próbowałam uczyć ją siusiać na gazetę ale jak ona zobaczy gazete to rozszarpuje ja zębami i nic z tegoo. No już nie wiem jak ją nauczyć ?!!Moze i Wy macie małe sczeniaki.Jesli tak to jak nauczyliscie je sikac na dworze? ? ? ? Pomórzcie :(


Pozdrawiam
 

Gwynbleidd

Nowicjusz
Dołączył
28 Lipiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
Jak miałem szczeniaka to wyprowadzałem go znacznie więcej niż 4 razy na dzień. Od razu gdy widziałem, że szuka miejsca by się załatwić musiałem brać go na dwór. Proponuję jakiś system nagród, gdy pies załatwi się na dworze. Oczywiście to powinno działać w obie str. tj. gdy sikał się w domu krzyczałem na niego itp. Przynajmniej w przypadku mojego psa to podziało.
 

Concini

Nowicjusz
Dołączył
2 Lipiec 2008
Posty
206
Punkty reakcji
2
Zdecydowanie nagradzać, wylewnie wręcz, ale ja nie krzyczałabym na szczeniaka.

No i zgadzam się z tym, że z tak młodym psem trzeba wychodzić częściej - zaraz po tym, jak się obudzi, po posiłkach, zabawie, w razie potrzeby również i w nocy...
 

Tunia22

Nowicjusz
Dołączył
15 Marzec 2009
Posty
254
Punkty reakcji
0
Wiek
36
też mam niespełna 4-mies. Yorka. Nauczyllismy ją robic siku na ręcznik ale ostatnio wogóle juz prawie na niego nie robi (chyba, że zbyt długo z nią nie wyjdę na dwór), a wychodzę z nią znacznie częściej, nawet 7 razy dziennie, tj juz tu napisano, po tym jak sie obudzi, jak widze, że się kręci w te i we wte jakby czegos szukała,... częste wychodzenie działa. A nagród nie stosuję poza głaskaniem itp za załatwienie sie na dworze
 
Do góry