Pomocy! Teza do prezentacji maturalnej.

NazwaWyświetlana

Nowicjusz
Dołączył
7 Marzec 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Hej Wam

Moim tematem pracy maturalnej jest "Ludowość i ludomania w literaturze. Przedstaw zjawiska, analizując wybrane teksty literackie.". Wybrałam do niego "Wesele" Wyspiańskiego, "Ballady i romanse" Mickiewicza oraz wiersze Leśmiana. Moja nauczycielka powiedziała jednak, że błędnie postawiłam tezę i że nic z niej nie wynika (napisałam coś w stylu "przyczyny i cel wprowadzenia motywów ludowości i ludomanii"). Kiedy spytałam o pomoc, powiedziała tylko, że teza to coś co ma uzasadnić wybór akurat tych lektur oraz zawęzić temat, pokazać że mam pomysł na moją pracę, niestety - ja nie mam pomysłu.

Błagam, pomóżcie, 2 miesiące do matury...
 

magda.amelia

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2012
Posty
2
Punkty reakcji
0
"Wierzenia ludowe, zwyczaje i obrzędy pozwalają ludziom poznać prawdę o sobie, swojej naturze i przybliżyć do prostego i prawdziwego życia" - taka byłaby moja sugestia. To znajdziesz w tych tekstach, aczkolwiek wydaje mi się, że jest ich za mało. Nad Leśmianem bym się zastanowiła. Jego teksty to bardzo głęboka metafizyka, są po prostu trudne i łatwo się w nich zagubić. A jakie wybrałaś? Jestem polonistką i chętnie pomogę. Jeśli masz jeszcze pytania napisz - magda.amelia@gazeta.pl
 
Do góry