Pomocy! Nie mogę doczyścić okapu

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Mam w kuchni okap ze stali nierdzewnej i za nic nie mogę go doczyścić :( Próbowałam już chyba wszystkich domowych sposobów, kupowałam też środki do czyszczenia... :(
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
Ale czego konkretnie nie możesz doczyscić? mój jest ze stali nierdzewnej a czyści się bardzi dobrze i z wierzchu, pod spodem, taką kratkę mam pod wyciągiem,a też można ją domyć. Cif daje rade, a jak nie to spróbuj zwilżyć brud i posyp sodą oczyszczoną, zostaw na około godziny i zetrzyj. Czym żeś tak zajechała ten okap? nigdy go nie myłaś? :D
 

annawes

Bywalec
Dołączył
21 Lipiec 2012
Posty
2 810
Punkty reakcji
101
EmiEM napisał:
kupowałam też środki do czyszczenia..
Ale takie do stali nierdzewnej?-nie wiem coś Ty robiła z tym okapem-ja mam środek-StalFix-nie specjalnie drogi i czyści ładnie.
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Właśnie rzecz w tym, że nie robiliśmy z nim nic takiego. Użytkowaliśmy normalnie, bo co można zrobić z okapem :) Mimo wszystko są na nim dziwne ślady. Myłam środkami z drogerii do czyszczenia sprzętów domowych i nie działa. Nie wiem, może to wada produkcenta :(
 

Pestka_

Bywalec
Dołączył
4 Lipiec 2013
Posty
142
Punkty reakcji
46
EmiEM, a może właśnie uszkodziłaś stal jakimś nieodpowiednim środkiem? moja babcia tak sobie załatwiła lodówkę, powstały takie jakby ciemniejsze plamy, nieregularne, wygląda jak uplamione jakimś tłuszczem czy coś. Albo już taki lewy towar kupiłaś...
 

marti.ku

Nowicjusz
Dołączył
29 Luty 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Znam ten ból :) Nie martw się, wszystko da się doczyścić – takie jest moje zdanie. Spróbuj sokiem z cytryny, ewentualnie mydło na miękką ściereczkę żeby nie porysować i powinno puścić. Jeśli nie, to ja nie wiem czym umazałaś ten okap :) Jak już doczyścisz to radziłabym czymś zabezpieczyć okap, żebyś na przyszłość nie miała takich „brudnych niespodzianek”. Ja polecam taki preparacik elementydobalustrad.pl/olej-ochronny-do-stali-nierdzewnej-400ml-p-783.html. U mnie się dobrze sprawdza, co prawda cena może nie jest zbyt niska, ale jest bardzo wydajny i te 400 ml starcza na długo.
 

EmiEM

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2013
Posty
32
Punkty reakcji
2
Pestka, wydaje mi się, że nie uszkodziłam, robiłam wszystko jak należy. Marti, dzięki kochana :* Cytryna to był strzał w dziesiątkę, nic nie ruszało a cytryna dała radę <zdziw> :) Nie znałam wcześniej tego triku na czyszczenie :) Dziwne, że środki nie dały sobie rady, a cytryna tak! A ten olej zaraz zamawiam! Już nie będę się męczyć z czyszczeniem :D
 

Pawel43w

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Problem z osadzaniem się na okapie kurzu i tłustego osadu, może być spowodowany nie tylko rzadkim czyszczeniem :) ale przede wszystkim słabą wentylacją kuchni. Jeżeli nie macie w kuchni prawidłowego systemu wentylacyjnego przy okapie to cały brud krąży po kuchni i co gorsza jest również wyciągany do innych pomieszczeń i osadza się na płaszczyznach. Na stronie takiego sklepu instalszop z końcówka pl znajdziecie poradnik, w którym opisane jest jak powinno wyglądac to prawidłowo. Sam miałem taki problem i pomogło.
Pozdrawiam
 

Marek1989

Nowicjusz
Dołączył
20 Wrzesień 2016
Posty
12
Punkty reakcji
0
Zdecydowanie polecam Ci sodę oczyszczoną. Ona na pewno powinna załatwić sprawę. Powodzenia! :)
 
Do góry