Pomoc w wyborze

R4D3K_95

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2008
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć, jestem tu nowy i chciałbym się was poradzić. Otóż mam 14 lat i zaczynam myśleć poważnie, co zamierzam studiować w przyszłości. Chciałbym więc byście mi poradzili.
Myślałem o dziennikarstwie, ale podobno ciężko się dostać na studia, które i tak nie dają gwarancji wykonywania zawodu. Co w takim razie. Jestem typowym humanistą i dobrze się uczę. Interesuje mnie zawód ciekawy i dobrze płatny (najlepiej humanistyczny, ale inne propozycje również przeanalizuje.
Proszę o pomoc!
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ktoś się na to dziennikarstwo dostaje.
Więc nie słuchaj gadaniny, że trudno. Bo masz jeszcze sporo czasu, wystarczająco, aby zdobyć wiedzę potrzebną aby się dostać.
Jednak jeśli chcesz iść na dziennikarstwo musisz dobrze pisać. Inaczej nie ma to najmniejszego sensu, bo studia będą ciężkie, a także będziesz miał później problemy z wykonywaniem zawodu.

Może zajrzyj na strony różnych uczelni i tam poczytaj o kierunkach jakie mają ;)
 

zza

Nowicjusz
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
344
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
cieszyn
ja tez mysle ze prawo. sama praca moze byc potem emocjonujaca. tyle ze studia ciezkie. no ale lubisz sie uczyc.
 

czera

Sztukmistrz z Cieszyna
Dołączył
21 Maj 2008
Posty
2 474
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Księstwo Cieszyńskie
Cześć, jestem tu nowy i chciałbym się was poradzić. Otóż mam 14 lat i zaczynam myśleć poważnie, co zamierzam studiować w przyszłości. Chciałbym więc byście mi poradzili.
Myślałem o dziennikarstwie, ale podobno ciężko się dostać na studia, które i tak nie dają gwarancji wykonywania zawodu. Co w takim razie. Jestem typowym humanistą i dobrze się uczę. Interesuje mnie zawód ciekawy i dobrze płatny (najlepiej humanistyczny, ale inne propozycje również przeanalizuje.
Proszę o pomoc!
Co do dziennikarstwa. To znam dużo osób, które mówią, że się zawiodły na tym kierunku i nic tam nie robią. Za równo na wrocławskim jak i warszawskim i zmienili kierunki. Pozatym dziennikarstwo to trochę głupota. Jak nie masz prezencji, albo nie umiesz pisać to na nic ci to wszystko. Większość dziennikarzy nie ma wyksztacenia dziennikarskiego choćby: Jagielski, Mołek, Wojewódzki, Mroziewicz.

Co do prawa. Jak nie lubisz się uczyć i kuć to nawet nie porywaj się z motyką na słońce.
 

Leone

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2008
Posty
1 367
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Dziennikarstwo jest świetnie z innym kierunkiem, nawet z filozofią.
Na pierwszym szlifujesz swoje umiejętności, na drugim pracujesz nad myśleniem.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja bym ci radzil mimo wszystko zaprzyjaznic sie z matematyka, fizyka, informatyka i udaj sie na jakas polibude. Skonczysz programistyke czy cos w tym guscie i praca w kieszeni. Nawet w Polsce (w duzych miastach) programisci zarabiaja niezla kase.
Z reszta na polibudzie mozesz studiowac tez cos innego np budownictwo, elektronike czy jakis inny dla ciebie ciekawszy kierunek.
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Większość dziennikarzy nie ma wyksztacenia dziennikarskiego choćby: Jagielski, Mołek, Wojewódzki, Mroziewicz.
Wojewódzki jest dziennikarzem z wykształcenia.
Jeśli jesteś humanistą to uniwerek. Nie masz co się męczyć na polibudzie, choć nie przecze, że po tamtych kierunkach więcej się zarabia ( w Łodzi ostatnio zrobili nawet takie coś, że płacą miesięcznie 1000 zł tym którzy uczą się na mało obleganych kierunkach na politechnice.)
Ja osobiście nie patrzę na to ile będzie się zarabiać po danym kierunku, tylko na to co mnie najbardziej interesuje. Już taki mam charakter, że tego co nie lubię nie mogę się uczyć. Wybieram się na kulturoznastwo , bądź dziennikarstwo (choć wiem, że za bardzo mnie do zawodu nie przygotują, więc sam będę musiał to zrobić :] ).
A tak w ogóle to masz jeszcze czas na myślenie o studiach i jeszcze wszystko może się pozmieniać ( ja np polski polubiłem dopiero w 2 klasie liceum.)
 

Raoul D

I'm a passenger, and I ride and I ride
Dołączył
29 Marzec 2008
Posty
1 010
Punkty reakcji
0
Cóż w wywiadze tv powiedział, że nie ukończył tego kierunku.
W wikipedii jest napisane:
"Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim"
Może studiował, ale nie dotrwał do końca :p
Ale z tym masz racje, spora część dziennikarzy nie kończy dziennikarstwa.
 

Bishop986

King of Mars
Dołączył
3 Sierpień 2008
Posty
8 886
Punkty reakcji
70
Miasto
Kraina "By żyło się lepiej"
Ja osobiście nie patrzę na to ile będzie się zarabiać po danym kierunku, tylko na to co mnie najbardziej interesuje. Już taki mam charakter, że tego co nie lubię nie mogę się uczyć. Wybieram się na kulturoznastwo , bądź dziennikarstwo (choć wiem, że za bardzo mnie do zawodu nie przygotują, więc sam będę musiał to zrobić splash.gif ).
U mnie na wydziale jest punkt ksero w ktorym pracuje pani ktora skonczyla kuluturoznastwo :) ramie w ramie z absolwentem prawa.

Jest za duzo studentow na kierunkach humanistycznych dlatego obecnie bardziej przyszlosciowe jest studiowanie czegos bardziej "polibudowego".
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Cześć, jestem tu nowy i chciałbym się was poradzić. Otóż mam 14 lat i zaczynam myśleć poważnie, co zamierzam studiować w przyszłości.
Ja kierunek studiów wybrałem dopiero krótko po maturze :D wcześniej interesowało mnie kilka, ale nie wiedziałem który będzie najlepszy.
Jak jesteś humanistą to idź do liceum o odpowiednim profilu i wszystko "wyjdzie w praniu"...
 

pHeO

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2008
Posty
11
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Wrocław
Cześć, jestem tu nowy i chciałbym się was poradzić. Otóż mam 14 lat i zaczynam myśleć poważnie, co zamierzam studiować w przyszłości. Chciałbym więc byście mi poradzili.
Myślałem o dziennikarstwie, ale podobno ciężko się dostać na studia, które i tak nie dają gwarancji wykonywania zawodu. Co w takim razie. Jestem typowym humanistą i dobrze się uczę. Interesuje mnie zawód ciekawy i dobrze płatny (najlepiej humanistyczny, ale inne propozycje również przeanalizuje.
Proszę o pomoc!


mysle ze prawo jest dobrym rozwiazaniem ;)

ukonczenie tych studiow daje chyba najwieksze mozliwosci w wyborze zawodu

a same studia wymagaja duzo cierpliwosci, silnej woli i bardzo dobrej pamieci - material do opanowania jest ogromny ;)

nieprawda jest(wbrew temu co mowi wielu ludzi) ze studia maja duzo wspolnego z historia a najlepszym sposobem nauki jest bezmyslne kucie na pamiec.

najwiekszym problemem zwiazanym z tymi studiami jest nie tyle rekrutacja - progi sa dosc wysokie, ale jeszcze trudniej jest sie na nich utrzymac - zwlaszcza jak wysokie wyniki matury uzyskalo sie przypadkiem :p

ale fakt ze co roku studia te konczy pare tysiecy studentow swiadczy o tym ze wszystko jest dla ludzi ;)
 

tajemnicza_noobs

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2008
Posty
807
Punkty reakcji
0
a moglibyście mi doradzić :)

chciałabym studiować medycynę, ale nie wiem czy się do tego nadaję.

1)interesują mnie wszelakie choroby, lubię czytać o nich... mm moje hobby!:)
2)gdy coś mi jest to dość często zdarza się u mnie panika... wrrr:)
3)chciałabym ludziom pomagać itp... po prostu chciałabym ją studiować...:)
4)nie lubię się uczyć! choć jestem b. ambitna! -ale lubię za to biologię, chemię, fizykę...tzn. nie sprawiają mi one strudności... a w szczególności chemia i fizyka... a biologię lubię to "anatomia człowieka":)
5)od dziecka chciałam być lekarzem...może dlatego, że moja mama zachorowała na raka piersi? nie wiem.
po prostu tak jakoś... :)
6)z dnia na dzień coraz częściej o tych studiach marzę... ! :)) ... ehh
tylko, że:

1)swoją wartość oceniam nisko... że nie jestem za mądra- rodzice + brat mówi, że tak nie jest... :p
2)wątpię, że maturę dobrze zdam, a w szczególności biologię... ;(

kurde... poradźcie coś, pliska :)

a i mam 16lat-1LO :)

PS: nawet się skupić w uczeniu nie mogę tylko o tym myślę.. ej dziwne to jest jakieś ;//
 
Do góry