Polska Marzeń !

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Artykuł który TUTAJ zamieściłem, jest poprostu świetny. Nie znalazłem niczego z czym można by sie nie zgodzić :)

Czytajcie i komętujcie. Interesuję mnie czy jednak znajdzie się ktoś, kto nie chce żyć w "Polsce Marzeń" ??
 

Taboretix

Bondziorno. Mateista.
Dołączył
6 Listopad 2005
Posty
1 305
Punkty reakcji
2
Wiek
36
Miasto
El Dorado
Znaczy chodzi mi o to że piszę konkretnie i na temat :) .... i jest czaderski ten artykuł :)
 

paulista

Nowicjusz
Dołączył
16 Wrzesień 2005
Posty
801
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Koszalin
a ja drodzy pszyjaciele forómowicze chciałem wam przedstawic wizję Polski marzeń z mojego snu....a więc miałem sen w tym śnie Polska była krajem mlekiem i miodem płynąca...nasza reprezentacja wygrała mundial w Niemczech, Wisła Kraków na stulecie awansowała do LM i zdobyła Puchar Europy...UEFA przyznała nam i Ukrainie organizacj e Euro 2012....Legia spadła do B-klasy....a w kraju działo się lepiej....latarnie na ulicach paliły się przez całą noc...żaden polityk nie kradł...w Sejmie nie było gupich spszeczków...no po prostu Polska marzeń...ale niestety nadszedłświt i sen się skończył...i tylko jedno było takie jak we śnie...Andrzej Lepper sprytnie rządziłkrajem przy pomocy PiS-u...
 

silvel2

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2005
Posty
414
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Po 3 zdaniu wymiękłem...

PS

Na tą LM to bym zbytnio w tym roku nie liczył, bo (L)ider na Łazienkowskiej 3:)
 

Rapid

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2005
Posty
1 190
Punkty reakcji
21
"Zadanie takie staje niezwykle wyraziście przed rządem, przed parlamentem i przed wszystkimi Polakami, wołając także o odpowiednie światło Ewangelii od Kościoła, który nie gromadzi w sobie po matczynemu jakichś Marsjan, lecz tu i teraz żyjących Polaków." - Wszak nie wszyscy w Polsce są katolikami.

"Polska nie chce - i nie może - być zepchnięta do jakiejś roli wtórnej, a więc ani niewolnicą Brukseli, ani służącą Niemca, ani żałobną wdową po Związku Sowieckim, ani niskiego pochodzenia narzeczoną Stanów Zjednoczonych, ani rozwódką z Kościołem, lecz musi być równoprawną siostrą wszystkich nacji i nadal wierną córą Kościoła wieków". - A czemu Polska musi byc katolicka? A nie lepiej żeby była dla wszystkich Polaków?

"Lecz oto już w drugiej części Zjazdu "Solidarności" w 1981 roku wystąpił wewnętrzny nurt odciągający nas od idei Polski "prawdziwej" w kierunku Polski "nowej", liberalnej, kosmopolitycznej, wyrzekającej się siebie na rzecz Zachodu. I ci nowi ideologowie, a wkrótce dyspozytorzy Polski, posługiwali się jeszcze długo naszymi pojęciami: Polska, Ojczyzna, Naród, patriotyzm, Kościół, ale to było dla zmyłki, żebyśmy naiwni myśleli, że "i ci są z ojczyzny naszej". - A kto powiedział, że ci inaczej rozumiejący dobro Polski to nie Polacy? Kto ma prawo decydować o byciu Polakiem?

"Nie możemy już zrozumieć podstaw ataków na miłość Ojczyzny jako "nacjonalizm" lub "antysemityzm" i naszą obronę moralności chrześcijańskiej jako "cenzurę obyczajową", rzekomo pochodzenia totalitarnego. Moralność obejmuje wszystkie dziedziny życia ludzkiego i nie może być uważana za "cenzurę" krępującą wolność." - Moralność nie jest wyznaniowa i niech sie katolicy odwalą od wszelakich ocen inaczej czujących i myślących. Nacjonalizm i antysemityzm nie mają nic wspólnego z patriotyzmem a już zwłaszcza z miłością Ojczyzny. Moralność chrześcijańska nie jest obowiązująca i jeśli ktokolwiek stara sie ją narzucać inaczej myślącym to jest to forma cenzury.

"Stawianie anonimowego i ateistycznego prawa ponad moralność chrześcijańską prowadzi do jakiegoś szalonego totalitaryzmu." - Szaleństwem jest próba narzucenia norm jednej z wielu wiar wszystkim ludziom.

itd..................

Nie będę zanudzał cytatami. To co wyżej wystarczy. Pan Bartnik ma określone poglądy i to jego sprawa. Tyle w tym prawdy co w Harrym Potterze:) Każdemu wolno mysleć i pisac to co myśli.
 
Do góry