Polska Ekstraklasa

T

Tazzmann

Guest
Polonia wynosi się do góry. Na początku sezonu myślałem, że są w stanie wygrać całą ligę. Niestety źle to się ułożyło dla nich. Jednak mogą w następnym sezonie być główną polską siłą. Potrzebują stabilizacji i jednego trenera, który sobie poukłada cały zespół.

Jestem nieco bardziej sceptyczny jeśli chodzi o poczynania Polonii Warszawa zarówno w obecnym jak i w przyszłym sezonie. Jedno jest pewne, z takim budżetem i co by nie mówić składem personalnym wyniki tego klubu powinny być znacznie lepsze. Jak widać po raz kolejny już w piłce nie grają pieniądze...
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Jestem nieco bardziej sceptyczny jeśli chodzi o poczynania Polonii Warszawa zarówno w obecnym jak i w przyszłym sezonie. Jedno jest pewne, z takim budżetem i co by nie mówić składem personalnym wyniki tego klubu powinny być znacznie lepsze. Jak widać po raz kolejny już w piłce nie grają pieniądze...

No to wiadome, że pieniądze nie grają. Myślę, że zbyt nerwowego mają prezesa. Powinien zacząć od zatrudnienia trenera i dać mu sezon, dwa na ułożenie sobie zespołu i w pełni mu zaufać. Musiałby on zgrać zawodników. Sprowadzanie nowych zawodników i szukanie im na siłę pozycji nie jest dobre.
 
S

sebcu

Guest
Podsumowanie 21 kolejki Extraklasy

Za nami bardzo emocjonująca kolejka rozgrywek ligowych. Kibice na pewno nie mogli narzekać na brak emocji w większości spotkań.
W najciekawszym meczu Wisła dała sobie wydrzeć zwycięstwo w Kielcach w ostatniej minucie, kolejnego meczy nie potrafi wygrać Legia, która tylko zremisowała u siebie z Zagłębiem. Za to pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej odniosła Jagiellonia.
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Podsumowanie 21 kolejki Extraklasy

Za nami bardzo emocjonująca kolejka rozgrywek ligowych. Kibice na pewno nie mogli narzekać na brak emocji w większości spotkań.
W najciekawszym meczu Wisła dała sobie wydrzeć zwycięstwo w Kielcach w ostatniej minucie, kolejnego meczy nie potrafi wygrać Legia, która tylko zremisowała u siebie z Zagłębiem. Za to pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej odniosła Jagiellonia.

Polonia Warszawa zaczyna się odradzać :)
 

Staszek91

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2011
Posty
640
Punkty reakcji
8
Wiek
32
Miejmy nadzieję ale do tego jeszcze długa droga. Po drodze jest jeszcze Puchar Weszło do zdobycia! Polonia Wwa powinna się bez problemu utzymać.

Utrzymać się utrzymają i to spokojnie. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, ale mam nadzieję że powalczą o Europejskie Puchary jeszcze. Bo mają pieniądze teraz myślę, że ich trener potrafi coś zrobić. Jak kupi paru zawodników i przygotują się do sezonu to na prawdę może być ciekawa drużyna.
 
S

sebcu

Guest
W 23 serii spotkań doszło do kilku ciekawych spotkań. Największa sensacja miała miejsce we Wrocławiu, gdzie będąca liderem Wisła musiała uznać wyższość miejscowego Śląska.
Piątej porażki w sześciu ostatnich meczach doznała Legia. Tym samym na już na koncie 11 porażek (więcej ma tylko ostatnia w tabeli Cracovia).
Najbardziej jednostronne było spotkanie Polonii Warszawa z Arką Gdynia, zespół ze stolicy strzelił gdynianom cztery bramki i awansował na czwartą pozycję.
 

ZackDK

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
1
Dziwne, ze ten temat jest omijany przez użytkowników bo w naszej ekstraklasie(że tak sobie pozwolę zażartować) ostatnio dużo się dzieje. Faworyci zawodzą(prócz Wisły), każdy może wygrać z każdym, są ładne bramki, spłaszczona tabela, afery, że tak powiem "obyczajowe" (Arboleda vs Ebi).

Legia dostaje baty od każdego (ostatnio tak słabo było w '92 podobno), Cracovia goni jak szalona, odrodzenia Śląska i Polonii (cudotwórcy istnieją- Zielu i Orest). ogólnie jest fajnie. A forumowicze traktują temat "po macoszemu". Oderwać się od "M jak miłość", "Xfactorów" i innego chłamu, który wciskają wam WSZYSTKIE kanały telewizyjne i na mecz!!!
 
S

sebcu

Guest
24 seria spotkań przyniosła za sobą mnóstwo niespodzianek. Do największej doszło w Krakowie, gdzie Wisła przegrała z Górnikiem. Do sensacji należy zaliczyć też zwycięstwo Polonii Bytom z Jagiellonią, porażkę Lecha z Zagłębiem oraz wygraną Śląska z warszawską Polonią.
 
S

sebcu

Guest
max_339473e49c116ab260709c1e5e52805b.jpg


W środku tygodnia odbyła się 26 kolejka Ekstraklasy. W hitowym meczy tej serii spotkań lider Wisła wygrała na własnym stadionie z obrońcą tytułu Lechem, dzięki czemu praktycznie zapewniła sobie mistrzowski tytuł.
Po raz pierwszy od dawna ostatnie miejsce w tabeli opuściła Cracovia, która traci do bezpiecznego miejsca już tylko 1 punkt. W środku tabeli wciąż panuje duży ścisk i kilka zespołów walczy o europejskie puchary.
 

ZackDK

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
1
Czy najsłabszy to się okaże podczs występów w Europejskich Pucharach. Mają dobrego trenera, jeśli się dobrze wzmocnią i wstrzelą z formą na czas to nie musi być tak źle. Bardziej martwi mnie reszta reprezentantów naszego kraju w LE. na pewno Legia- to jest dopiero tragedia, i pewnie Śląsk w którym już się mówi o zwolnieniu Lenczyka (dlaczego?). Po Jagielloni (zapewne) też bym się za wiele nie spodziewał. Także wisła na tle pozostałych zespołów w tej lidze to i tak jest 3 poziomy wyżej.
 

27StudioPL

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2011
Posty
416
Punkty reakcji
11
Wiek
32
Miasto
Wlkp
Czy najsłabszy to się okaże podczs występów w Europejskich Pucharach. Mają dobrego trenera, jeśli się dobrze wzmocnią i wstrzelą z formą na czas to nie musi być tak źle. Bardziej martwi mnie reszta reprezentantów naszego kraju w LE. na pewno Legia- to jest dopiero tragedia, i pewnie Śląsk w którym już się mówi o zwolnieniu Lenczyka (dlaczego?). Po Jagielloni (zapewne) też bym się za wiele nie spodziewał. Także wisła na tle pozostałych zespołów w tej lidze to i tak jest 3 poziomy wyżej.
Można powiedzieć, ze najsłabszy, bo nie wierze żeby w Europejskich pucharach zaszła daleko. Legia tak jak Lech - raz wyżej, a raz niżej nigdy na poziomie, ale to nie tylko wina trenera
 

ZackDK

Nowicjusz
Dołączył
28 Grudzień 2008
Posty
7
Punkty reakcji
1
Można powiedzieć, ze najsłabszy, bo nie wierze żeby w Europejskich pucharach zaszła daleko. Legia tak jak Lech - raz wyżej, a raz niżej nigdy na poziomie, ale to nie tylko wina trenera


Ja myślę, że może cośtam ugrać. Może niekoniecznie w LM ale w LE już tak. Największym powodem do myślenia optymistycznego jest to, że w Wiśle jest mało Polaków a więc urodzonych zakompleksionych minimalistów. Mam wrażenie, że porażki zarówno repry jak i klubów w Europejskich pucharach mają miejsce już w szatniach przed meczem.
 
Do góry