Polska antyspołeczność

elpablo

Tyran Okrucieństwa
Dołączył
6 Luty 2008
Posty
2 980
Punkty reakcji
53
Wiek
38
Miasto
Dark Wood
Nie wiem kiedy Czesi 'rozbierali" Polskę,chyba jedyny sąsiad oprócz Słowaków który na nas nie napadł.
Misioor a wrzesień 1939 i atak Niemców wspólnie ze Słowakami na Polskę? Tak tak Słowacja też z nami wojowała.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
coz trudno sie z autorem zgodzic
to ze jakies matolkostwo ciagle chce wszytkich za wszytko przepraszac i sie kajac, coz widac niektorzy maja tai przymus
a to ze robia za dyzurne autorytety swiadczy tylko o tym kto ich na to miejsce wysunal i kto ich za takowe autorytety uznaje...

misioor co do zaolzia, w osotatnim numerze najwyszego czasu jest siwetny artykul o mitach dotyczacych tegoz tematu, poleam przeczytac, zgadzac sie w 100% nie musisz, ja tez sie w 100% nie zgadzam, ale.

czesi przejeli duza czesc slaska co oficjalnie darowal im kazimierz nieslusznie zwany wielkim (wyzszy od ojca?)

co do postow autora coz czesciowo mozna by jego mysli ulokowac w spol. obywat. czesc w rasizmie itd
 

gwiazdka2008

Nowicjusz
Dołączył
7 Lipiec 2008
Posty
268
Punkty reakcji
0
Miasto
Deutschland
Widzę, no przynajmniej odnoszę takie wrażenie że ten temat zjechał trochę z mysli pierwotnej autora. Za pewne autor postu chciał się dowiedzieć trochę o mentalności Polaków, dlaczego podchodzą tak do innych narodowości. Dowiedzieć się co leży u podstaw tego podejścia w przekroju. A widzę że ten temat będzie bardziej przypominał telenowelę bo za bardzo się zagłębiacie kto z kim , kto przeciwko i dlaczego? Odnoszę wrażenie że autor tematu jutro albo pojutrze zmiani tytuł z antyspołeschności na historię Polski :D

Moim zdaniem Polacy są uprzedzeni do pewnych krajów takich jak np. Rosja, Niemcy za to że stracili na II wojnie najbliższych. A tych co to nie dotyczy, którzy nikogo nie stracili np. Ja to dowiadują się o tych zbrodniach na filmach. Rośnie w ludziach nienawiśc do takiego stopnia że nie sa w stanie skumać że nie wszyscy deutscha byli źli, byli też bardzo dobrzy Deutscha i nie wszyscy Polacy byli dobrzy, byli też okrótni Polacy, którzy podobnie jak ich wrogowie wydawali żydów i swoich najbliższych. A czemu ... U podstaw leżał zwykły strach i chęć podlizania sie silniejszemu i tyle. Powinniście zrozumieć że Niemcy wstydzą sie własnej historii. Powinnismy umieć sobie wybaczać żal pozostawić w sercach i nie prowokować do powtórki z historii.
Druga kwestią wrogości Polaków do Niemców jest zwykła zazdrość bo tu sie lepiej żyje a wjeżdżajac do Polski ma się wrażenie że podróże w czasie ( do przeszłości) są możliwe zarówno w teori jak i w praktyce. :D

Najbardziej martwi mnie że niektórzy Polacy i Niemcy dalej zachwycają się rasizmem, nazizmem itp. najgorsze jest to że Polacy upodabniają się do własnych niegdyś oprawców. To jest żałosne. Rozumiem Niemcy, ale Polacy??? Chociaz niemcy i tak zostali w pewnym stopniu ukarani ... Turecka plaga BB) :(

Czasami ludzie chcą sie dowartościować poniżając innych. I dlatego wydaje mi się że tu tkwi też spory problem. Polacy czują się gorsi, dlatego wyśmiewają sie z innych. najlepiej jakby byli gdzieś po środku, bo to też rośnie w drugą stronę. Zbyt wielka pewność siebie sprzyja potędze i wyższości, czego przykładem są niemieckie gazety, kawały itp. :D

Polacy najlepiej potrafią zgodzić się ze Słowakami. A wiecie dlaczego panuje tu takowa przyjaźń? Bo miedzy Polakami a Słowakami nie ma prześcigania się. A jedyne co nas dzieli to... Góry. Słowacy to Polacy, a Polacy po części to Słowacy. Taka jest prawda.
 

TenebrosuS

Narodowy Liberał
Dołączył
16 Kwiecień 2008
Posty
1 020
Punkty reakcji
12
Miasto
Polesie / Magna Corona Regni Poloniæ
Powinnismy umieć sobie wybaczać
(...)
i nie przebaczaj zaiste nie w twojej mocy
przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie (...)
Fragment "Przesłania Pana Cogito" Z. Herberta
Polacy najlepiej potrafią zgodzić się ze Słowakami. A wiecie dlaczego panuje tu takowa przyjaźń? Bo miedzy Polakami a Słowakami nie ma prześcigania się. A jedyne co nas dzieli to... Góry. Słowacy to Polacy, a Polacy po części to Słowacy. Taka jest prawda.
Zapomniałaś o Węgrach :)
 

Narodowiec68

czarny szczur / leon narodowiec
Dołączył
13 Luty 2008
Posty
1 127
Punkty reakcji
21
Wiek
35
Miasto
warszawski biały front
można się spierać o istotę niepodległości,niektórzy twierdzą,że PRL była niepodległa<bo formalnie była>,inni że Kongresówka była niepodległa<bo mimo zapisu o namiestniku rosyjskim i carze-królu Polski,mieliśmy w zasadzie wszystkie pozostałe cechy państwa niepodległego>,a inni powiedzą że obecnie nie jesteśmy niepodlegli<bo UE itd>,ja sądzę że ani PRL nie była niepodlegla ani kongresowka bo powiązanie z Ruskimi w obu przypadkach nie było dobrowolne,natomiast dziś jesteśmy i bylibyśmy nawet po przyjęciu traktau reformującego gdyż jako naród się na to godzimy
no i tutaj wreszcie mogę się z Tobą zgodzić, ja nie twierdziłem, że byliśmy wtedy suwerenni byliśmy zbyt słabym narodem aby utrzymać się więc inne kraje dały nam bardzo bolesną lekcję. najgłupsze stwierdzenie jakie słyszę co roku 11 listopada to to że "w 1918 r. Polska po 123 latach wreszcie pojawia się na mapie Europy" i oto mi głównie chodzi aby zastanowić się czym naprawdę jest ta "niepodległość" i czy czasem nie jest ona dzisiaj bardziej zagrożona niż w XVIII wieku.



czesi przejeli duza czesc slaska co oficjalnie darowal im kazimierz nieslusznie zwany wielkim (wyzszy od ojca?)
dlaczego "niesłusznie" zwany Wielkim. miał prowadzić wojnę z silniejszym państwem, tak jak jego tata który przez to stracił swoje ziemie? nawiązał przyjazne stosunki z większością państw sąsiadujących, stworzył w Polsce potężne umocnienia które uległy dopiero 300 lat później, potęgę gospodarczą, z której nieudolnie korzystali jego następcy, jako pierwszy kazał spisać prawo, ograniczył korupcję, nieomal uzyskał Pomorze Zachodnie(to samo z którego zrezygnuje później Jagiełło), podwoił rozmiar królestwa, zreformował "armię", Jagiełło w zasadzie korzystał tylko i wyłącznie z tego co osiągnął Kazimierz. jedynym "błedem" było to ża umarł nie pozostawiając potomka
co do postow autora coz czesciowo mozna by jego mysli ulokowac w spol. obywat. czesc w rasizmie itd

rasizmie?



Widzę, no przynajmniej odnoszę takie wrażenie że ten temat zjechał trochę z mysli pierwotnej autora.
trudno ją było rozszyfrować...
Za pewne autor postu chciał się dowiedzieć trochę o mentalności Polaków, dlaczego podchodzą tak do innych narodowości.
to czemu nie nazwał tak tematu?

Moim zdaniem Polacy są uprzedzeni do pewnych krajów takich jak np. Rosja, Niemcy za to że stracili na II wojnie najbliższych. A tych co to nie dotyczy, którzy nikogo nie stracili np. Ja to dowiadują się o tych zbrodniach na filmach.
te filmy teoretycznie pokazują historię, nie są filmami propagandowymi, więc nie widzę problemu



Najbardziej martwi mnie że niektórzy Polacy i Niemcy dalej zachwycają się rasizmem, nazizmem itp. najgorsze jest to że Polacy upodabniają się do własnych niegdyś oprawców. To jest żałosne. Rozumiem Niemcy, ale Polacy??? Chociaz niemcy i tak zostali w pewnym stopniu ukarani ... Turecka plaga BB) :(

czemu stawiasz znak,,=" między rasizmem a nazizmem. ja jestem rasistą a nazistą już nie.
plaga Turecka niedługo może dotrzeć i do nas :(
Polacy najlepiej potrafią zgodzić się ze Słowakami. A wiecie dlaczego panuje tu takowa przyjaźń? Bo miedzy Polakami a Słowakami nie ma prześcigania się. A jedyne co nas dzieli to... Góry. Słowacy to Polacy, a Polacy po części to Słowacy. Taka jest prawda.
Polacy najlepiej dogadują się ze Słowakami bo oni prawie przez 1000 lat istnienia Polski byli pod czyimś butem, najpierw Wielkomorawy, Czechy, Węgry, Austria.
poza tym góry jak już zauważyłaś utworzyły naturalną granicę, która chroniła nas przed sobą.
Słowacy to Polacy, a Polacy po części to Słowacy. Taka jest prawda.
nie kumam :D
Słowacy to Słowianie zachodni a Polacy to Słowianie zachodni. taka jest prawda
 

Kajan90

Żuaw Prawdy
Dołączył
25 Maj 2007
Posty
1 138
Punkty reakcji
5
Wiek
34
3.Nie wiem kiedy Czesi 'rozbierali" Polskę,chyba jedyny sąsiad oprócz Słowaków który na nas nie napadł.

Misioor widzę zę szukasz jakiś bliższych konfliktów więc wychodzę z pomocą ;) nasi wspaniali sąsiedzi Pepiczki (Czesi) wkroczyli na ZAOLZIE i tam się wyżyli

http://www.zaolzie.org/zaolzie2006/200601/PBI200601.htm

Poza tym zajęcie Śląska Cieszyńskiego przez Czechy też o czymś świadczy. Niektórzy piszą że Polacy później wraz z nazistami weszli do Czech i zajęli ich ziemie co mija się z prawdą ponieważ Polacy odebrali to co im się należało a że wybrali najdogodniejszy dla siebie moment to tylko plus dla nas:)

Misioor a wrzesień 1939 i atak Niemców wspólnie ze Słowakami na Polskę? Tak tak Słowacja też z nami wojowała.
Właśnie ;) nie zapominajmy tego Polska była atakowana ze wszystkich stron od Północy Zachodu i południa Naziści od wschodu komuchy.
 

tojaa

Nowicjusz
Dołączył
4 Październik 2008
Posty
38
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
Tutaj
coś widzę że temat zlazł i się zrobiła historia ;x może admin lub mod powinien do działu historia przenieść ??
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
dlaczego "niesłusznie" zwany Wielkim. miał prowadzić wojnę z silniejszym państwem, tak jak jego tata który przez to stracił swoje ziemie? nawiązał przyjazne stosunki z większością państw sąsiadujących, stworzył w Polsce potężne umocnienia które uległy dopiero 300 lat później, potęgę gospodarczą, z której nieudolnie korzystali jego następcy, jako pierwszy kazał spisać prawo, ograniczył korupcję, nieomal uzyskał Pomorze Zachodnie(to samo z którego zrezygnuje później Jagiełło), podwoił rozmiar królestwa, zreformował "armię", Jagiełło w zasadzie korzystał tylko i wyłącznie z tego co osiągnął Kazimierz. jedynym "błedem" było to ża umarł nie pozostawiając potomka
-zrezygnowal ze slaska
-to byl czas prosprity w calej europie - brak zaslug
-hulaka, pijak, :cenzura:aka
-awanturnik, skrytobojca
-odpuscil krzyzakom, wczesniej bohatersko uciekl spod plowiec
-antagonizowal mieszczan z przybywajacmi niemcami i zydami
-luksemburczyk zrzekl sie korony polskiej w 1335 a ten? tez sie zrzekl...
-chociaz nikt o tym nie chce pamietac wojen toczyl wiecej niz ojciec
-podsumuwujac zdobyl rus halicka (to nie bylo trudne, dostal w spadku po boleslawie trojdenowiczu) stracil bezpowrotnie slask a i mimo ustanowienia kazka ksieciem pomorskim, de facto pozbyl sie praw do pomorza. porazka ..., jagiello uznal stan niezaleznosci i tak niezaleznych... (oczywiscie blad jagielly)
polecam analizy cat-mackiewicza
potomkow mial mrowie...

uprzedzenia co do niemcow, rosjan, taaa to dziala w obydwie strony, ale nam nie wolno....

zachwycanie sie rasizmem- hitlera popieralo (zaleznie od czasu) od 60 do 99%...
 

Qon

Eksperfekcjonista
VIP
Dołączył
21 Grudzień 2006
Posty
7 886
Punkty reakcji
184
Miasto
Alpha Centauri
coś widzę że temat zlazł i się zrobiła historia ;x może admin lub mod powinien do działu historia przenieść ??
Ja nie wiem, co z tym tematem zrobić, bo on w ogóle jest jakiś taki ni w pięć ni w dziewięć. Może sam zaproponuj, gdzie to dać?
 
Do góry