Polscy żołnierze będą walczyć z ISIS.

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
trening dla naszej armii to jedno a używanie naszych żołnierzy jako mięso armatnie za gratis przez mocarstwa zachodnie to co innego
 

Szalony Odys

Bywalec
Dołączył
15 Lipiec 2006
Posty
3 280
Punkty reakcji
31
Wiek
38
Miasto
Asgard
Isen1822 napisał:
Żołnierz przechodzi najlepsze szkolenie w walce, nie na poligonie, podobnie jak sprawdzenie sprzętu.
Owszem, jednak zauważ różnicę między teatrem działań w Syrii, a w Europie. Dostrzegasz je? Dużo bardziej sprawdzą się szkolenia na naszym terenie, za nasze pieniądze, niż kosztowne i niebezpieczne wycieczki gdzieś, gdzie nawet typowe pole bitwy nie jest podobne do tego na którym walki by się mogły toczyć np u nas- TEŻ ZA NASZE PIENIĄDZE!
Wolałbyś być prowadzony przez doświadczonego w walce dowódce, który problemów pola walki doświadczył na własnej skórze czy przez typowego sztabowca, który nigdy nie wyszedł poza europejskie poligony?.

U nas czy też w Iraku problemu z komunikacją, logistyką, koordynacją działań, wyszkoleniem żołnierzy oraz ich leczeniem będą podobne.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
Szalony Odys napisał:
Wolałbyś być prowadzony przez doświadczonego w walce dowódce, który problemów pola walki doświadczył na własnej skórze czy przez typowego sztabowca, który nigdy nie wyszedł poza europejskie poligony?.
Doświadczenie w walce, dowodzenie, łączność, no wszystko ok. Zgadzam się, że to rozwija wojsko jednak nie jesteśmy w stanie zweryfikować, ile by to dało w momencie, gdybyśmy walczyli na własnym podwórko, w naszych realiach. A co do sztabowców, to oni byli, są i będą. Liczą się dowódcy liniowi i polowi. Gości przesuwających chorągiewki w każdej armii jest mniej lub więcej. Jakby na to nie patrzeć, takie szkolenie poligonowe na naszych ziemiach również są korzystne. Może nie ma tutaj tego czynnika psychicznego, jak w prawdziwej walce, ale to również owocne szkolenia. W to również warto inwestować.
 

Tia

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2016
Posty
4
Punkty reakcji
0
Pchamy się do każdej wojny, pytanie co z tego mamy? Nasi żołnierze są lepiej wyszkoleni. Czy sojusznicy z NATO lepiej nas traktują.. To nie nasza wojna.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
zasadniczo jesteśmy robieni w konia, za Millera weszliśmy do Iraku i co mamy ? g.
teraz weszliśmy do walki z ISIS i co będziemy mieli ? wielkie g.
 

Ludmila1987

Nowicjusz
Dołączył
31 Lipiec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Gdynia
Nie wiem, w jakim celu jesteśmy mieszani w to. Będzie tak, jak w Iraku, nie zyskamy nic. Tylko stracimy paru chłopaków.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie, ale w Polsce nie szanuje się ludzi, skoro ktoś chce błyszczeć przed kamerami i opowiadac dyrdymały o polskiej potędze to jemu życie naszych bohaterskich żołnierzy nie jest ważne. Zginą to zginął, taka rola żołnierza. A polityk pojedzie na pogrzeb, sprzeda kilka głupich formułek i dale będzie ważniakiem z telewizji. Ciekawe czy ci ważniacy z rządu swoich synów też wysłali do walki ? czy może ich dzieci dawno ulokowane są na stołeczkach, wygodnych i cieplutkich, A ci co nie mają pleców niech jadą, mięso armatnie zawsze się przyda
 

dowojanek

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2016
Posty
24
Punkty reakcji
3
A moim zdaniem, wobec obecnego kryzysu bezpieczeństwa i niepewnej sytuacji w NATO ważne jest, aby podkreślać swoje zaangażowanie w dbanie pokój na świecie i wzmacniać sojusze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
podkreślać zaangażowanie i wzmacniać sojusze ? heroizm i honor czy prawda to w świecie dyplomacji nic nie znaczą. Trzeba bezwzględnie pilnowac interesu swojego kraju, Jak mamy się zaangażować to najpierw wystawić rachunek - tyle i tyle za pomoc i najpierw poczekac na zapłatę, bez tego nie pomagać. Bo znów nas zrobią w konia jak w Iraku.
 

Przemo Wipler

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2015
Posty
97
Punkty reakcji
4
Kto za to zapłaci ? Społeczeństwo No i jak zwykle porobimy sobie nowych wrogów Jakby starych było mało
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a politycy dalej będą korzystać z naszej wyborców głupoty, najpierw PO teraz PIS.
 
E

EU Geniusz

Guest
Bardzo dobrze, wszyscy powinniśmy walczyć z ISIS, cała Unia Europejska. Ja się ISIS boję i chciałbym im dokopać raz na zawsze.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
piękne górnolotne słowa, tyle że walka to nie czytanie i cytowanie pięknych słówek a prawdziwa rzeź, kule latające wokół głowy, widok zmasakrowanych zwłok kolegów z którymi wczoraj się gadało, to wszechogarniający stres czy dożyje się do rana

wojna to nie jest zabawa
 

tftf

Nowicjusz
Dołączył
26 Kwiecień 2013
Posty
8
Punkty reakcji
1
wiki9969 napisał:
Pojawiają się doniesienia o tym, że nasi żołnierze będą wspierać sojuszników w walce z Państwem Islamskim. Wszystko za sprawą porozumienia, które ma podpisać w najbliższym czasie nasz prezydent. Jeżeli dojdzie do podpisania to z Polski zostanie wysłanych 200 żołnierzy, którzy będą prowadzić działania rozpoznawcze. Czy wysłanie polskich żołnierzy na front będzie dobrym pomysłem? Nie wiem co Wy o tym myślicie, ale według mnie to nie jest miejsce dla Polaków. Walka militarna z ISIS może doprowadzić do dokonania zamachu na terenie naszego kraju w skutek którego śmierć poniosą niewinni.
Jestem przeciwny wysyłaniu naszych wojsk na tak niebezpieczny teren. Nasi żołnierze powinni być w kraju i bronić obywateli tu w naszym kraju i w przypadku zagrożenia terrorystycznego być na miejscu. Biorąc na wzgląd zdrowie nasze i naszych żołnierz to lepiej by sprawowali służbę w ojczyźnie, a nie pomagali innym krajom walczyć o ich interesy. Polska nigdy nie powinna być agresorem i powinniśmy tylko pomagać humanitarnie, czyli dostarczać odzież, leki itp.
 

D_K

Strzelać każdy może...
Dołączył
24 Styczeń 2009
Posty
979
Punkty reakcji
58
Aha, siedźmy cicho, może ISIS nas nie zauważy, niech się inni martwią. Nie możemy być przecież agresorami. Bojownicy IS, przecież są u siebie i nic nie mają do Europy i reszty świata. Walczą tylko o swoje państwo, wspierani przez miejscową ludność...
 
E

EU Geniusz

Guest
D_K napisał:
Aha, siedźmy cicho, może ISIS nas nie zauważy, niech się inni martwią. Nie możemy być przecież agresorami. Bojownicy IS, przecież są u siebie i nic nie mają do Europy i reszty świata. Walczą tylko o swoje państwo, wspierani przez miejscową ludność...
Wypunktowałeś poprzednika.
 
Do góry