politologia na umcs czy dziennikarstwo na kulu?

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
co lepiej wybrac dziennikarstwo na kul czy politologie na umcs? jak myslicie gdzie i co lepiej studiowac?
 
Q

quid pro quo

Guest
Najlepiej studiować prawo na UW, a nie jakieś politologie czy dziennikarstwa...
Co za pytanie?
Na politologię idziesz, jeżeli interesujesz się polityką.
Na dziennikarstwo, jeżeli chcesz utrzymywać się z pisania.
Gdzie lepiej?
Często lepiej jest tam, gdzie masz bliżej; gdzie masz znajomych; gdzie miasto Ci się podoba.
Może jeszcze nie pora na studia, skoro nie wiesz, co wybrać?
 

marcinmistrz18

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
23
Punkty reakcji
0
Najlepiej studiować prawo na UW, a nie jakieś politologie czy dziennikarstwa...
Co za pytanie?
Na politologię idziesz, jeżeli interesujesz się polityką.
Na dziennikarstwo, jeżeli chcesz utrzymywać się z pisania.
Gdzie lepiej?
Często lepiej jest tam, gdzie masz bliżej; gdzie masz znajomych; gdzie miasto Ci się podoba.
Może jeszcze nie pora na studia, skoro nie wiesz, co wybrać?
taa pewnie ty tez studiujesz prawo na uw? buhahaha . do twojej wiadomosci te dwa kierunki mnie interesuja gdyz maja podobne specjalnosci (marketing medialny). a rada zebym lepiej wybral tam gdzie mi sie bardziej miasto podoba jest dosc trafna gdyby nie to ze i kul i umcs znajduja sie w lublinie . hmmm coz wielkie dzieki za pomoc
 
Q

quid pro quo

Guest
A co to za problem studiować prawo na UW? Zdajesz maturę z chemii, płacisz 8 tys (czy tam ile) za rok i gra muzyka.
No, a potem wszyscy się dziwią, że politolodzy czy dziennikarze mają taką opinię...
Marketing medialny? A cóż to takiego? Czasami nie chodzi Ci o marketing polityczny albo po prostu komunikację społeczną (medialną)? Marketing w mediach to raczej po jakimś zarządzaniu...

A jakiej oczekujesz pomocy?
Na UMCS-ie masz specjalność doradztwo polityczne i medialne, ale co ciekawe, na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna (też UMCS) są dwie specjalności: medialna i marketing polityczny. Na KUL-u powinno być podobnie, ale nie znalazłem informacji na stronie rekrutacji odnośnie specjalizacji.
 
Do góry