Politechnika

malaala888

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
100
Punkty reakcji
0
Jutro ( poniedziałek) dowiem się czy dostałam się na politechnike łódzką
co myślicie o takich szkołach ( chodzi mi o politechnike ) bo chyba tam to matma ,matma i jeszcze raz matma... ;)

ale moze jakoś da się rade ;)
a zamierzam tam studiować ochrone środowiska
a może też mi ktoś wytłumaczyć czym się różni ochrona środowiska od inżynierii środowiska ? bo nie kumam ;) :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Mogę powiedzieć jak wygląda na elektronice, matma do oporu, fizyka podobnie. Ogólnie warto bo to porządna uczelnia.
 

malaala888

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
100
Punkty reakcji
0
i już chyba "po ptokach":/ poczekam soibie na liste rezerwową :/ zajeee...
 

waiver

Nowicjusz
Dołączył
26 Lipiec 2007
Posty
57
Punkty reakcji
0
Miasto
LDZ
Na politechnikę warto teraz iść ponieważ brakuje w Polsce inżynierów. Ja dostałem sie właśnie na włókiennictwo na politechnice łódzkiej, to będzie masakra. Fizyka i chemia jest tylko na pierwszym roku, przynajmniej na włókiennictwie.
 

malaala888

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
100
Punkty reakcji
0
a ja nigdzie jak narazie sie nie dostałam :((( ://
i jestem zła że szok :((( ;(
nie wiecie czy są jakieś wolne miejsca na dzienne ??
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
dowiedz się jak z przenoszeniem się wewnątrz uczelni jest i jeżeli się da to idź na dowolny kierunek tam gdzie chcesz studiować i się przeniesiesz po tygodniu ;)
 

malaala888

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2007
Posty
100
Punkty reakcji
0
nawet może to i dobry pomysł, musze przemyśleć , a jak nie to zaoczne ;/
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Dobra architektura jest byle sie dostac, pare tysiecy w kurs trzeba wczesniej wlozyc zeby egzamin przejsc :) a potem rysoawnie rysowanie i rysowanie, na dzien dzisiejszy zalegam z 3 pracami na PA i 1 na odreczny, plus praca na pep :) a ogolnie sie trzymamy narazie... zobaczymy po semestrze i po roku :D
 

Lusjus

Klawiatury Muszkieter :)
Dołączył
5 Grudzień 2006
Posty
1 229
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Wolsztyn
u nas na UAM-ie mowia ze na politechnice "śrubki wkrecaja " :D:D i ze to "zrubkowkrety" :D tak tylko napisałem dla rozluznienia :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
zależy na jaki wydział chcesz iść bo z tą fizyką to nie zupełnie wszędzie tak pełno jej jest
 

mrau

Nowicjusz
Dołączył
25 Luty 2007
Posty
988
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Lublin
Skąd masz takie informacje?
Ja już skończyłam studia i jakoś tego nie odczuwam, zeby brakowało inżynierów chętnych do pracy.
Inzynierow chetnych do pracy nie brakuje, to oczywiste, ze kazdy chce pracowac. Brakuje natomiast ok miliona osob z wyksztalceniem wyzszym technicznym.
skad wie to osoba powyzej nie wiem, ja wiem z min ankiet przeprowadzanych wsrod pracodawcow, corocznie zmniejszajacej sie liczby absolwentow( jak i kandydatow na) uczelni technicznych, od samorzadow tychze uczelni, z PSRP, z ofert pracy i kilku innych zrodel...
 

ewuSzka

Nowicjusz
Dołączył
23 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Pogrzebałeś moje nadzieje :p Myślałam o politechnice, a wiecznie marudzę, że ze mnie noga z fizyki xD
Hehe... Tak na to nie patrz, ja jestem z fizyki zielona, na polibudzi jednak dobrze ją wykładają, i jakoś się ją powinno zaliczyć. To tylko fizyka.

A wg mnie na polibudach to góruje matematyka.
Na moim kierunku aktualnie mam tylko matmę, fizykę i chemię, i jeszcze dwa nieistotne przedmioty. Jestem na I sem technologii chemicznej. I nie wyobrażam sobie studiowania na uniwerku, w politechnikach tkwi moc. Jestem nimi zaascynowana, a "inż" przed nazwiskiem to moje wielkie marzenie :D
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Ja jestem na 4 roku wiec mam spore szanse zoztac inz. :D

Czy warto?? to bede mogl napisac za kilka lat, na dzien dzisiejszy wiem tyle ze mgr inz to bardzo dodatek do nazwiska i jest sie kims bo Politechnike duzo ludzi nie konczy a inz to inz. Oczywiscie zalezy jescze jakims sie inz zostanie bo mozna sie "przesliznac" przez studia byle zaliczac i nic z tego nie wyniesc a branzach technicznych oczywiscie studia to podstawa ale najwazniejsze co sprawdzaja to kompetecje i ich brak wychodzi szybko. Ale jesli mowimy o dobrym inzynieiez co wyniosl cos ze studiow to prace dostanie na 100%. Inzynierow brakuje w kraju i za granica. Jesli ktos jest bardzo dobrym inzynierem to nie dosc ze dostanie prace to jescze spora szansa ze bedzie ona cieakwa i dobrze platna. Jesli ktos jest znakomitym inzynierem ze znajomoscia jezyka to prace ma jak w Banku w jakies duzej firmie w Polsce a nawet za granica ggdzie sie zarabia juz duze pieniadze.. wiec chyba warto.. z tym ze ukonczyc takie studia to moze byc droga przez pieklo :) znajomi po uczelniach nietechnicznych sesje maja miesciac i zawsze wszytsko ladnie zaliczaja a na Polibudze to moga byc prawdziwe wielosmiesieczne stany oblezenia :D ktorko mowiac po takich studiach mozna byc wrakiem czlowieka co pewnie mnie czeka :p .. nie da sie ukryc ze sa to studia (jescze wiele zalezy od kierunku) trudne i trzeba miec predyspozycje, przedmioty scisle to podstawa matma, fiza, chemia.. wszytsko na tym sie opiera no i sa gorsze przedmioty od tych ;) na roznych uczelniach jest roznie ale na przykladzie mojego roku z 1 roku na 4 "przebilo" sie jakies 60% stanu poczatkowego reszta out wiec selekcja jest dosc ostra.. nie kazdy te studia skonczy, i nie kazdy bedzie dobry ale napewno jest to szansa na bycie kims, to wkoncu inzynierowie i naukowcy robia najbardziej istotne rzeczy dla ludzkosci i postepu :)
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Kierunek na politechnice nie jest równy kierunkowi na politechnice...

"Przyjmujac ze "dzisiaj" konczy sie gdy klade sie spac, a jutro zaczyna sie gdy wstaje to dowodzi to tezy iż doba na ETI (elektrronika, telekomunikacja, informatyka) moze trwac (i trwa) dluzej niz 24h"

Niedziela - 2h snu, poniedzialek - 3 h snu, wtorek 0h snu, sroda 2h snu, dzisiaj zapewne 0h snu... A kolokwia zaczna sie dopiero w przyszlym tygodniu...

Zapraszamy na politechnike :D
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Racja kierunek kierunkowi nie rowny :) Ty chyba studiujesz na najtrudniejszym wydziale z politechnicnzych jesli odnioslem dobre wrazenie, tam jest hardcore na maksa.. wiem bo u siebie studiowalem 1 rok elektronike i bardzo mi sie nie podobalo :D chociaz co jaa tam wiedzialem wtedy.. przenioslem sie na technike cieplna i wsumie jest nie wiele lepiej :D
 

1699850

Chadzam sam, bez stada. Tak lubie, to mi odpowiada
Dołączył
8 Listopad 2006
Posty
6 585
Punkty reakcji
107
Wiek
37
Miasto
54.5°, 17.7°
Rozmowa na eti:

[Dzisiaj 0:23] defmeke: nieprzytomnys? toc to bylo wczoraj
[Dzisiaj 0:49] Maciej Klimczuk: Jutro = gdy się obudzę, dziś = póki nie zasnę ;)
[Dzisiaj 2:24] eMZet: i to jest dowód na to że doba na ETI może trwać dłużej niż 24h ; p
[Dzisiaj 6:12] Olga: o kuźwa jak mi się chce spać...
[Dzisiaj 6:13] eMZet: nie tylko tobie ; p
[Dzisiaj 6:18] Rush: no kidding ... :-(
[Dzisiaj 6:40] m_sasinowski: niektórzy jeszcze robią xml'a :D
[Dzisiaj 6:45] Cycu: ja kce spaaaaaaaać!!!!!!!!
[Dzisiaj 8:52] maro: robicie xmla o 6, a koło o 18 już się nie podoba :p
 
Do góry