Politechnika

Misiomen

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
Jaką politechnikę polecacie?? Kończę technikum budowlane i chciałbym zostać inżynierem lub architektem, ale wybór politechniki sprawia mi trudność i wybór wydziału również nie jest łatwy.
 

BohunWilk

Nowicjusz
Dołączył
7 Luty 2011
Posty
141
Punkty reakcji
5
Na architekturę z tego co piszesz wnioskuję, że się nie dostaniesz. Chyba, że masz zdolności artystyczne. Architektura na politechnice to taki wydział, gdzie nie jest wymagana aż taka umiejętność liczenia i projektowania konstrukcji jak na Budownictwie, ani nie wymagane jest bycie takim artystą jak na studiach artystycznych. Zresztą z tego co słyszałem to po tych studiach trudno załapać się do jakiejś dobrej firmy. Prędzej będziesz pracował w urzędzie miejskim jako planista zagospodarowania przestrzennego i oceniał czy dany projekt budynku czy pomnika nie będzie się kłócił artystycznie z miastem.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
To zależy, czy wolisz liczyć, czy rysować :) oraz od tego, jakie masz wyniki w nauce.
 

Misiomen

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
no to raczej architektem nie będę :)) lubię liczyć, to na pewno ;) matematyka jest moją mocną stroną, ogólnie zawsze chciałem zostać kierownikiem budowy ;))) ale nie wiem co czy po technikum budowlanym można nim zostać ;) każdy mówi mi że po tym technikum to jedynie mogę zapitalać z taczkami na budowie - no, ale mi się chyba wydaje że do czegoś są te politechniki, aby po tym technikum móc robić coś bardziej 'poważniejszego'
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja jestem na III roku budownictwa, a skończyłem liceum ogólnokształcące, nawet bardzo dobre, ale w sumie może lepiej jak bym kiedyś był wybrał technikum. Jedyne z LO co mi się przydało, to jakiś dobry start z matematyką i fizyką, na tym trochę ludzi poodpadało, ale nie ukrywajmy, niedługie profity.
W sumie źle powiedziałem o jakimś matematycznym liczeniu, bo takowego nie jest dużo. Studia na tym kierunku to głównie projekty plus zagadnienia z mechaniki w różnych odsłonach.
Z semestru na semestr jest coraz ciężej i bywają tygodnie, że chodzenie 2-3 w nocy spać to dla mnie norma, prynajmniej pod koniec.
Jak coś Cię interesuje, to pytaj.
Z kolei na architekturę- niższe progi i więcej dziewczyn :D
 

Cox_

Nowicjusz
Dołączył
11 Czerwiec 2010
Posty
31
Punkty reakcji
0
Z tymi progami to chyba różnie bywa, bo słyszałem, że na Polibudzie Śląskiej progi na architekturę to co roku jedne z najwyższych.
 

Misiomen

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
czytałem teraz właśnie ;) że jak skończę technikum i pójdę na Wydział Budownictwa to potem mogę zostać kierownikiem budowy, projektantem etc.
a Ty, SunRay co chcesz robić po studiach?
i gdzie studiujesz i na jakim wydziale?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Politechnika Gdańska, Budownictwo. Nie wiem, zależy gdzie się dostanę :p najchętniej dyplomowanie i pewnie magisterka na profilu budownictwo ogólne i budować osiedla w dużej firmie. Rozważam jeszcze konstrukcje metalowe i drogi szynowe.
 

Misiomen

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2010
Posty
23
Punkty reakcji
0
właśnie też chciałbym budować 'grubsze' budowle lub całe zespoły takie jak blokowiska czy osiedla ;) ale po prostu czuję się omotany dużą ofertą szkół. nie wiem za co się zabrać ;)
chciałbym skończyć politechnikę - budownictwo najlepiej mieć przed nazwiskiem inż. lub mgr inż. ;) i chodzić w garniturku po budowie;P takie zachcianki jak baba w ciąży;)
wiem że to jest do spełnienia, ale nie wiem jak się za to zabrać ;)) oczywiście wiem za dużo chce ;) do momentu
nazwiskiem inż. lub mgr inż.
wszystko jest raczej do spełnienia ;) gorzej z tym garniturkiem żeby firmę dobrą znaleźć ;)

czyli powiadasz że z technikum budowlanym spokojnie jakąś polibudę - wydział budownictwa skończę, a potem podyplomowe ;) i tylko pracy szukać.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie chodzi się w garniturze po budowie, przecież kierownik nosi normalny ubiór na budowę...
Składaj papiery wedle uznania, ale miej świadomość, że szkoła średnia porównując z wyższą techniczną to pryszcz, a co semestr kolejne grupy osób odpadają :)
 

Johny94

Nowicjusz
Dołączył
12 Luty 2011
Posty
12
Punkty reakcji
1
Słyszałem, że na budownictwo łatwo nie jest się dostać, utrzymać tym bardziej, ale jak będziesz uczył się na bieżąco, to dasz radę, choć pamiętaj, aby się porządnie przygotować do matury, bo ona zadecyduje, czy się dostaniesz na te studia.
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Ja bym raczej powiedział, że dostać się dość łatwo, ale utrzymać trudno. Właściwie prawie wszyscy, którzy nie podchodzili bardzo poważnie do wymogów, pospadali w ciągu kilku semestrów. A największy odsiew podobno jest dopiero pod koniec :)
 

sebszy11

Nowicjusz
Dołączył
3 Maj 2011
Posty
4
Punkty reakcji
1
Wiek
32
Miasto
Gdańsk
Bendimon ja polecam Politechnikę Gdańską, ja tam studiuję i nie narzekam:)
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Bendimon ja polecam Politechnikę Gdańską, ja tam studiuję i nie narzekam:)
Bez urazy, ale na pierwszym lajtowym roku ciężko jeszcze wyrobić opinię o uczelni BB) zwłaszcza przy kierunku, który ma bardzo narastające obciążenie materiałem w czasie studiów.
 

aadrian

Nowicjusz
Dołączył
23 Lipiec 2011
Posty
1
Punkty reakcji
0
Sebszy11 co studiujesz na PG? Ja od października też zaczynam studia na PG. Niestety na budownictwo się nie dostałem, ale będę na transporcie. ;)
Bendimon na jaką politechnikę padł wybór?
 
Do góry