Politechnika-Budownictwo

cfienshyc

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

W planach mam budownictwo w gdansku ale mam co do tego 1 pytanie.

W liceum z matematyka nie mam problemow, jestem na profilu mat-fiz. 5 mam tematy ogarniam ale za to z fizyka nie mam kompletnie nic wspolnego. Jakby mi ktos dal maturke pdostawowa przed nos z fizy to z reka na sercu mowie ze bym mial 0%.

Otoz problem jest taki ze fizyke sobie calkowicie olalem przez te 3 lata i poprostu nie sluchalem na lekcjach. Na sprawdziany jak juz mi kumpel pokazal wzory i co jest co to robilem bez problemu ale fizyki najzwyczajniej w swiecie nei rozumiem, czyli nie mam problemow z obliczaniem tylko ze zrozumienie dlaczego tak ma byc .


A więc: Czy jak juz sie dostane na jakiekolwiek budownictwo(planuje gdanskie), to czy poradze sobie tam z fizyka? Z matma nie bd mial problemow ale czy dam rade nadrobic fizyke ?
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Studiuję budownictwo w Gdańsku (VIII sem), tak więc dobrze trafiłeś.
Fizyka może być problemem, choć jest tylko na pierwszych dwóch semestrach. Zdawałem rozszerzoną fizykę na maturze, ale kolokwiów tu za pierwszym razem nie dało rady :p nie ma się co spinać wiedzą licealną, wszystko jest na studiach od nowa wałkowane i rozszerzane oczywiście.
 

Ameliaa

Nowicjusz
Dołączył
24 Czerwiec 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
A czy dziewczyna na tym kierunku by dała rade? Jestem tegoroczną maturzystką i mysle o studiowaniu budownictwa na PG, ale nie zabardzo wiem co bym mogła później robić i czy bym dała rade ...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie chciałbym aby to jakoś zabrzmiało szowinistycznie i oczywiście są odstępstwa od reguły, ale moim zdaniem raczej dziewczyny to w budownictwie pod kątem projektowania, niż biegania w gumiakach po budowie.
Na kierunku, na oko, ok. 1/3 to dziewczyny.

Według mnie kierunek wart uwagi, ale dziwi mnie duża ilość miejsc, wydaje mi się, że rynek po prostu tego wszystkiego nie wchłonie jak nie ma boomu budowlanego.
 

Perez

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja jestem w technikum, wkurzyłem sie stwierdziłem ze chce studiowac i to nie byle co i sam wałkuje matme i fizyke. Jakos daje rade wiec wy tez dacie
 
Do góry