Polish jokes - antypolonizm czy gorzka prawda?

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Tak jak w Polsce popularne są dowcipy o Żydach, Niemcach, Ruskich, tak w wielu krajach cywilizacyjnego zachodu popularne są liczne dowcipy o Polakach.
Czy sama Polonia jak i społeczeństwo w Polsce zasłużyło na to, a może to gorzka prawda, obnażająca polskie narodowe wady, cechy charakteru i mentalność, a na potrzeby dowcipów tylko wyolbrrzymiona i przesadzona.

Prostactwo czy jednak celna, chociaz często wulgarna krytyka ???!!!

http://en.wikipedia.org/wiki/Polish_joke

Jakie znacie typowe zagraniczne żarty o Polakach?

Zapraszam do dyskusji!
 

Gr33n Acid

Nowicjusz
Dołączył
17 Listopad 2012
Posty
60
Punkty reakcji
0
Tutaj znalazłem ciekawy artykuł w temacie:

http://www.macierz.org.pl/artykuly/czytelnia/dowcipy_o_polakach_za_granica.html
 

Accelerator

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
82
Punkty reakcji
2
Nie mam nic przeciwko śmiesznym dowcipom. Zawsze można odpowiedzieć dowcipem traktującym o narodowości rozmówcy.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jaki antypolonizm ? Trzeba mieć dystans i potrafić się śmiać również z takich dowcipów.
 

Lampart

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2009
Posty
1 061
Punkty reakcji
21
Wiek
30
Miasto
Pireus
Przeczytałem te dowcipy - nie ma z czego się śmiać wszystkie są na jedno kopyto - polak złodziej - nuda
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dowcipy o skąpych żydach, brzydkich Niemkach albo pijanych Rosjanach też są na jedno kopyto...
 

Sunray

Bywalec
Dołączył
30 Lipiec 2008
Posty
3 574
Punkty reakcji
60
Wiek
34
Miasto
pomorskie
Nie traktuję takich dowcipów personalnie, a wręcz czasem bawią, tak jak i dowcipy o np. Rosjanach czy Francuzach.
 

vik123

Bywalec
Dołączył
11 Listopad 2011
Posty
1 186
Punkty reakcji
45
Miasto
Perth, WA
Typowe dowcipy o Polakach pochodza ze Stanow a zrodzily sie wraz z masowa emigracja polskiej biedoty do tego kraju. Nie znali jezyka wiec nie rozumieli co sie do nich mowi i dlatego mozna ich bylo uznac za durniow szczegolnie, ze wiekszosc mieszkancow uprzemyslowionej Ameryki stanowili Niemcy. Jak zobaczycie nazwisko Pollock to wlasciciel jest pochodzenia polskiego bo nasz emigrant przedstawial sie jako Polok i tak go wpisywali do ksiag.

Natomiast wspolczesne kawaly o Polakach w Niemczech odzwierciedlaja pewien wklad naszych rodakow w zlodziejska dzialanosc albo prostytucje ale jednoczesnie maja podloze anty-polskie bo np zlodziejskimi firmami samochodowymi w Niemczech czesto Niemczy kierowali. Natomiast anty-tureckie kawaly mozna w Niemczech niemal na palcach policzyc bo Turcy sa zorganizowani i leja germancow ile moga przy kazdej okazji.

pozdrawiam,
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Polacy już tak chyba mają że zamiast trzymać się razem zaraz zaczynają się spierać i okładać czy popadnie, a obcokrajowiec spokojnie czeka aż się pozabijamy
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Te antypolskie "dowcipy" są takiego samego rodzaju jak kawały o milicjantach, które mogą być przenoszone i dotyczyć dowolnej grupy ludzi.
Mało jest takich, które obnażają nasze rzeczywiste wady powszechne. O wiele trafniejsze są nasze kawały o Anglikach - o ich flegmie, o bardzo poważnym traktowaniu precedensów i o nader poważnym podchodzeniu do cudzych wypowiedzi.
Na przykład ten o butach.
Przychodzi Brown do Smitha i bezskutecznie dzwoni do drzwi. W końcu mówi:
- Wiem, że pan tam jest, bo na wycieraczce stoją pana buty
- Ale ja mam dwie pary butów - daje się słyszeć przez drzwi szept z wnętrza mieszkania.
- A, to ja przepraszam. Nie wiedziałem - sumityuje się przybysz i odchodzi.
 
Do góry