Polepszenie kondycji

Piłkarka

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
40
Punkty reakcji
3
Wiek
34
No więc tak ...Jestem tak jakby sportowcem . Trenuję piłkę i biegam . Za miesiąc mam ważne dla mnie biegi . Moje najwyższe w nich osiągnięcie to 3 miejsce. Muszę mieć pierwsze . Mam nie złą kondycję i dobrze biegam ,ale muszę się nieźle postarać na 1 miejsce . MAM TYLKO MIESIĄC . Tzn właściwie półtora. Mam strasznie mało czasu . Proszę o jakieś rady. Codziennie mam trening nożnej ,ale mimo iż sporo biegamy to na mój poziom to za mało . Słyszałam że dobrze robi sauna ? tylko ile razy w tygodniu i po ile itp. No i czy nie powinnam schudnąć ,bo zawsze dużo ważyłam ,ale w bieganiu mi to nie przeszkadza . Mam 157cm i 54 kg . Proszę o rady jak ktoś ma o tym pojęcie .
 
S

Spamerski

Guest
Dużo snu, w sumie dużo jedz - przy wysiłku, im więcej jesz tym szybciej spalasz - poprawa metabolizmu no i... daj też czas odpocząć organizmowi, aby mógł się zregenerować. Czy sauna coś daje, nie wiem, ale "gorąca kąpiel" chyba tak.
 

touchdown

Sangwinik
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
1 015
Punkty reakcji
73
uprawiałem pilke, bieganie, plywanie i kick-boxing wiec mysle ze bede mogl Ci doradzic ale poczekaj do piatku :p to na spokojnie napisze bo teraz mam urwanie głowy :]
 

jaka29

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2008
Posty
1 128
Punkty reakcji
2
na polepszenie kondycji napewno dużo ruchu, do tego odpowiednia dieta i odpowiednie suplementy diety polepszające nasze fizyczne samopoczucie :)
 

szinajs7

"imprezowic"
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
940
Punkty reakcji
0
Magnez, B6, dużo ruchu i ćwiczeń no i oczywiście dieta.
 

Piłkarka

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
40
Punkty reakcji
3
Wiek
34
No ...Dużo ruchu...tyle to ja wiem :D . Tylko konkrety . Np. Ile razy w tygodniu jakie ćwiczenia po ile czasu itp . Z góry dzięki :p
 

touchdown

Sangwinik
Dołączył
8 Styczeń 2009
Posty
1 015
Punkty reakcji
73
mało informacji podałas:
1. ile masz lat?
2. jak czesto grasz w noge i jak czesto biegasz?
3. na jaki dystans masz biec?

co do sauny to warto sie przejsc, ale nie mozna z nia przesadzac. wystarczy raz w tygodniu, max-raz na 5 dni
co do diety:
jedz: produkty zbożowe, mleczne, owoce i warzywa, chude mięsa. duzo WEGLOWODANOW a unikaj słodyczy, tłuszczy, cukru
przed i po treningu pij wode
aha i dla zdrowia kolan, stawow nie beigaj po asfalcie
rozne sa formy treningu: interwały w terenie, odcinkowe na stadionie, biegi ciagle, rozbiegania, silka biegowa-takze odpowiedz na pytania z poczatku mojego postu a cos dobierzemy
 

Piłkarka

Nowicjusz
Dołączył
1 Marzec 2009
Posty
40
Punkty reakcji
3
Wiek
34
Mam 16 lat .
chce pobiec na 1000m.
rzadko biegam ,ale mam treningi 5 razy w tygodniu.
 

hanya

Nowicjusz
Dołączył
6 Luty 2009
Posty
101
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
tuż za rogiem ;)
gram w siatkówkę, treningi mam 4 razy w tygodniu. W dni wolne, biegam po lesie z koleżanką która jest atletką. Staram się dobrze odżywiać (choć nie zawsze to jest łatwe) :D najgorsze są jednak ferie, święta itp. Wiadomo że się nie chce, ale trzeba ćwiczyć... :) Jeśli chcesz mieć lepszą kondycję powinnaś jeszcze więcej biegać ;) Tylko się nie przetrenuj, bo wtedy z zawodów nic. Nie wolno też biegać dzień w dzień, bo mięśnie muszą mieć czas na regenerację.
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Ja by schudnąć robiłam następujące rzeczy. Po każdym posiłku czekałam 10 min a potem 20 min skakałam na skakance, potem 10 jeździłam na rowerze.
 

MałgorzataS

Nowicjusz
Dołączył
29 Maj 2010
Posty
79
Punkty reakcji
0
Proponuję dużo snu, urozmaiconego sportu: jazdy na rowerze, pływaniu, graniu w tenisa. Możesz iść także na siłownie wzmocnić swoje mięśnie. Dodatkowo kup sobie buty reeboka easy tone, które wzbudzają większą pracę mięśni.
 
Do góry