Polećcie cos typu zmierzch i zakazanej miłości

M

MagdaPee

Guest
Witam ;). Jestem fanka książek P.Coelho, róznych psychologicznych i zyciowych. Ostatnio jednak postanowiłam przeczytać Zmierzch, choc taka tematyka mnie nie interesowała. Teraz chciałabym was prosic o ksiązki o podobnej tematyce, zakazana miłość itp. ;) Cos, co tez by mnie tak wciągnęło;)
 

aleks652

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2010
Posty
151
Punkty reakcji
1
Może Ludzie z wysp? To o miłości chłopaka i dziewczyny z sąsiadujących ze sobą wysp, które od wieków walczą o... łowiska homarów. Brzmi trochę głupio ale warto przeczytać bo ta ich mała wojna ma swoją historię, która jest wciągająca. A sama opowieść piękna i nastrojowa :)
 

Nora&Patch

Nowicjusz
Dołączył
9 Sierpień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
26
Miasto
Słupsk
Musisz przeczytać książkę " Szeptem "
Upadły anioł który przybywa na ziemie , żeby zgładzić dziewczyna , ponieważ jest ona Nefilem ( czy coś takiego ; p )
po to , żeby on mógł stać się człowiekiem . Ale w końcu zakochują się w sobie . Jedna rzecz staje im na drodze , może raczej osoba . Żona Patch'a .Próbuje zabić Nore . Później ktoś jeszcze czyha na to żeby tylko dopaść Norę . Więcej nic nie napiszę. Naprawdę gorąco polecam ! Książka lepsza niż Saga Zmierzch . Kolejna część Crescendo .
A to nawet krótki opis książki : Nora wiedziała, że jej życie jest dalekie od doskonałości. Pomimo tego rozpoczyna romans ze swoim aniołem stróżem Patch'em. Niestety Patch zaczyna się od niej oddalać, a Nora nie może zrozumieć czy robi to dla jej dobra czy jego zainteresowanie przeszło na jej arcy-wroga, Marcie Millar. Mało tego Nore nawiedzają obrazy jej ojca. Dziewczyna pragnie dociec co tak naprawdę stało się w nocy gdy wyjechał z Portland i nigdy nie wrócił.
Im bardziej Nora zagłębia się w tajemnice śmierci ojca tym bardziej zastanawia się czy jej Nephilizm ma coś z tym wspólnego. Kiedy Patch przestaje odpowiadać na jej pytania i wyraźnie staje na jej drodze, Nora zaczyna szukać odpowiedzi na własną rękę, a posiadanie osobistego anioła stróża wcale jej tego nie ułatwia. Ale czy naprawdę może liczyć na Patch'a, a może skrywa on tajemnicę mroczniejszą niż może to sobie wyobrazić?
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
zgadzam się z poprzedniczką co do książki "Szeptem", jakiś czas temu kupiłem ją dziewczynie na urodziny i była zachwycona :) (nareszcie trafiłem z prezentem)opowiadała mi coś o niej, że to o trudnej miłości, upadłych aniołach itp. Na pewno podobała się jej bardziej niż "Zmierzch". Ostatnio na jakimś forum, albo na stronie Szeptem widziała okładkę drugiej części "Crescendo" więc przez ostatnie dni słuchałem tylko o tym, żeby było ciekawiej to ruszył jakiś casting do promującego zwiastunu "Crescendo". Teraz na walentynki zamierzam jej kupić tą kontynuację. Premiera ma być 12 stycznia więc wkrótce. Pomyśleć, że kobiecie tyle radości może sprawić książka...
 

Asiulka136

Słowiańskie dziewczę :P
Dołączył
17 Sierpień 2008
Posty
1 580
Punkty reakcji
6
Wiek
15
Miasto
Nigdziebądź.
A mógłby mi ktoś polecić książkę o miłości typu Romeo i Julia w gangsterskich/mafijnych klimatach?
 

Dragon85

Nowicjusz
Dołączył
10 Sierpień 2010
Posty
127
Punkty reakcji
2
Ja mogę Ci polecić film z J. Deepem "Public enemies" :) polecam wszystkim, bo film jest genialny, a najciekawsze jest to, że budżet filmu był strasznie niski.Za to fabuła, akcja i przede wszystkim doskonała gra aktorska zrobiły na mnie furorę :)
 

pia25

Nowicjusz
Dołączył
17 Kwiecień 2008
Posty
573
Punkty reakcji
0
Przyłączę się do kilku osób, które już poleciły "Szeptem"- świetna książka, mroczna, a jednocześnie romantyczna. Podobna do "Zmierzchu", ale jak dla mnie czyta się znacznie lepiej. Jestem ciekawa "Crescendo", na szczęście premiera już niedługo.
Dragon85 przynajmniej masz rozwiązany problem prezentu- nie wszyscy faceci mają tak dobrze ;)
 

elka1910

Nowicjusz
Dołączył
2 Luty 2011
Posty
30
Punkty reakcji
0
Wiesz co, nie kojarzę nic takiego, ale jeśli bardzo lubisz książki o charakterze filozoficzno - refleksyjnym, to możesz przeczytać 7 razy dziś, Lauren Oliver - to naprawdę interesująca książka o tym, jak dziewczyna wpada w swoistego rodzaju pułapkę i jej życie przez 7 dni zapętla się. W tym czasie główna bohaterka przeżywa wiele sytuacji ponownie, ale ewoluuje i ma inne przemyślenia. Zresztą - zobacz sobie tutaj - masz fragmenty tej książki. Myślę, że przypadnie Ci do gustu. :)
 

berta

Nowicjusz
Dołączył
18 Marzec 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Zgadzam się z ELka1910. Ja też mogę Ci polecić "7 razy dziś", jeżeli lubisz wątki psychologiczne. To opowieść o przemianie dziewczyny, ale w bardzo niezwykłych okolicznościach :) Więcej nie mogę Ci powiedzieć, żeby Ci nie psuć zabawy :]
 

adam333

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
Fajne są książki Nika Pierumowa. Niezle fantasy z ciekawymi postaciami i ich przzyciami. Swietna jest zwlaszcza "Aliedora"
 
Do góry