Poleć dobry hip-hop!

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Można by pisać ładnie, z uzasadnieniem i normalna osoba przyjęła by taki komentarz bez obrazy.
Np. Dlaczego ostatni album gościa o pseudonimie Peja to taki kał. Czemu utwór zespołu FIRMA o pięknym tytule "Mam na to wyj&^ane" nakazuje młodym i niekoniecznie pewnym siebie ludziom olewać wszystko,
co wokół nich się dzieje? Jeśli w Mam Talent występowali kompletni idioci, to jury nie bało się im tego powiedzieć prosto w twarze. Dlaczego akurat tutaj nie można napisać, że hh prezentowany
przez tego typa to hańba dla całego gatunku muzycznego? Niech ludzie gustują w czymś wartościowym.
 

Mia69

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Elbląg
Ja sie nie boje wyrazac swojego zdania...
Tylko pozniej nie chce zeby 90% postow bylo na temat tego, ze wymieniony na takiej liscie artysta jest przeciez wartowsciowy czy cos.
Moim zdaniem jury z Mam Talent to dno jeszcze glebsze od tych wszystkich idiotow, ktorzy tam wystepowali razem wzietych (pomijajac Agnieszke Chylinska, chociaz jej nowa plyta to chyba zart...). Nie wiem co maja wspolnego z tytulowym Talentem Wojewodzki i Foremniak...
Ja moge stworzyc taka liste.
A jesli ty to zaproponowales to moze zacznij i bedzie najlepiej.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Ja sie nie boje wyrazac swojego zdania...
Tylko pozniej nie chce zeby 90% postow bylo na temat tego, ze wymieniony na takiej liscie artysta jest przeciez wartowsciowy czy cos.
Moim zdaniem jury z Mam Talent to dno jeszcze glebsze od tych wszystkich idiotow, ktorzy tam wystepowali razem wzietych (pomijajac Agnieszke Chylinska, chociaz jej nowa plyta to chyba zart...). Nie wiem co maja wspolnego z tytulowym Talentem Wojewodzki i Foremniak...
Ja moge stworzyc taka liste.
A jesli ty to zaproponowales to moze zacznij i bedzie najlepiej.

Napisz mu na PW i będzie bez problemów.
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Tylko pozniej nie chce zeby 90% postow bylo na temat tego, ze wymieniony na takiej liscie artysta jest przeciez wartowsciowy czy cos.

Skoro chcesz tego uniknąć (choć nie powinnaś, bo to forum więc służy dyskusji) napisz mu na priva i unikniesz niechcianych sprzeczek. Any questions? EOT.

USSJ
 
W

wroneczki4

Guest
Ja słucham:
- donguralesko,
- pezet,
- onar,
- tede,
- peja( kilka kawałków),
- O.S.T.R,
- rzadko, ale słucham Eldo
I to chyba wszystko z polskiego rapu.
 

zyxel22

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2009
Posty
5
Punkty reakcji
0
Wiek
29
Pragniecie prawdziwej muzyki to jest gatunek postmodernizm, rap, trip hop
to jest prawdziwa muzyka
 

jonitz

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
283
Punkty reakcji
1
jeśli chodzi o trip-hop w Polsce to ostatnio 52 Dębiec wydali za.:cenzura:isty album z oryginalnym, eksperymentalnym brzmieniem, co jest u nas rzadkością. jeśli jeszcze nie słyszeliście T.R.I.P-u to zachęcam bo to naprawdę dobry materiał, czego się szczerze nie spodziewałem po 52.
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Ale się pochwaliłaś :p Nakarm nas swoimi przeżyciami. Jak było? Gdzie było? Jak oni wyglądają na żywo? ^^ I najważniejsze: Czy na koncercie da się zrozumieć L.U.C'a?
Słuchając mptrójek czasem jest ciężko ogarnąć jego potok słów.
 

Mia69

Nowicjusz
Dołączył
18 Grudzień 2009
Posty
34
Punkty reakcji
0
Miasto
Elbląg
Ale się pochwaliłaś :p Nakarm nas swoimi przeżyciami. Jak było? Gdzie było? Jak oni wyglądają na żywo? ^^ I najważniejsze: Czy na koncercie da się zrozumieć L.U.C'a?
Słuchając mptrójek czasem jest ciężko ogarnąć jego potok słów.
Było świetnie.
Tegoroczne Paszporty Polityki w Elblagu.
Bylo naprawde malo ludzi ze wzgeldu na to, ze po pierwsze koncert zostal przesuniety na drugi dzien ze wzgledu na pogode i odbyl sie w Galerii El.
Pomijajac tez fakt, ze Luc gral po koncercie jakis wiolonczelistow czy nie pamietam juz kogo no i wiocha, bo jak wszedl na scene pol sali wyszlo.
Na zywo wygladaja jak na teledyskach i zdjeciach :p Poza tym mieli fajne kostiumy, pasujace do granych kawalkow.
Trzeba sie wsluchac zeby wszystko zrozumiec co spiewa, no i latwiej jak sie zna jego kawalki dosc dobrze ;)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Gdybym już miał iść na ich koncert, to bym się przygotował od strony tekstowej xD Dzięki
 

nika0608

Nowicjusz
Dołączył
27 Grudzień 2009
Posty
63
Punkty reakcji
0
Ja słucham ;) :
- Paktofonika
- Pokahontaz
- Kaliber 44
- L.U.C
- Fokus, Rahim, Magik [*]
- Peja
- Trzeci Wymiar
- Pijani Powietrzem
- Abradab
- Grubson

Napewno znajdzie się paru innych, ale zazwyczaj są to pojedyńcze piosenki ;)
Jest też sporo wykonawców zagranicznych np. Eminem, 50 cent :D

Pozdro.
 

gotronk

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
Siema!
Zakochałam się w rapie i słucham go mniej wiecej od roku.
No i pytanie czy macie jakieś godne polecenia składy lub raperów, bo to co słucham już przeważnie znam na pamięć :)
A słucham:
*Kaliber 44
*Paktofonika
*Hemp Gru
*Fabuła
*Abradab
*Fokus
*Pezet
*Wwo
*L.u.c.
*troche nielegali, szczególnie z WWA
*pare pojedynczych piosenek (np. Jopel, Kejo, Ths Klika, O.s.t.r.)​

Wiem, że niedużo tego, ale nie staram się słuchać czegoś na siłe, a tylko to co naprawde mi się podoba

Tylko proszę o niepodawanie mi panów znanych pod ksywami Tede i Peja, bo odpadają u mnie na wejściu.:p (bez obrazy oczywiście:)).​
Z góry dzięki za pomoc! :)

przy k44 i pfk spróbuj rozkminic teksty magika...poznaj historie ..
a polecam .chada,pih....napewno beda ci pasowac
pozdro
 

gotronk

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2010
Posty
9
Punkty reakcji
0
jeśli chodzi o trip-hop w Polsce to ostatnio 52 Dębiec wydali za.:cenzura:isty album z oryginalnym, eksperymentalnym brzmieniem, co jest u nas rzadkością. jeśli jeszcze nie słyszeliście T.R.I.P-u to zachęcam bo to naprawdę dobry materiał, czego się szczerze nie spodziewałem po 52.



dzieki za info
 

ŚciulanoLuftym

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2010
Posty
13
Punkty reakcji
0
Miasto
Śląsk
Rapu słucham ładnych parę lat i staram się ciągle poszerzać swoje horyzonty, dlatego jest mnóstwo raperów/składów, które mogłabym polecić, ale na początek może zaproponuję:
PiH, Chada, Fokus, TenTypMes, 2cztery7, Eldo, Grammatik, Płomień81, Fenomen, HST, Molesta + chłopaki z Molesty solo, Zipera, WWO (albumy: "Masz i pomyśl" oraz "We własnej osobie"), obowiązkowo wszystkie produkcje Dj600V (nie wyobrażam sobie, aby ktoś kto słucha rapu tego nie znał ;) ), Pyskaty, TeTris, Smarki Smark ("Na:cenzura:awszy EP" - rewelacja!), Brudne Serca, VNM, W.E.N.A.

Mia 69 czemu na wstępie odrzucasz TDFa i Peję?

Ptysio37 Jeśli mogę się wtrącić to nie polecam kawałków wspomnianej przez Ciebie Firmy, gdyż jak dla mnie w rapie nie chodzi o wkręcanie dzieciakom haseł typu JP na 100% oraz Hemp Gru, gdyż teksty w stylu "się jara dziewczyno, się jara chłopaku.." też jakoś do mnie nie przemawiają ;)
 

USSJ

so fucking bad :]
Dołączył
11 Czerwiec 2009
Posty
3 208
Punkty reakcji
169
Wiek
32
Miasto
pdkrpc
Posłuchaj sobie O.S.T.R'ego, jedyny raper którego szanuje.

Bo tylko jego słyszałeś? Czytalem cos tam o tobie, o twoich gustach muzycznych, HH cie nie interesuje.

Jeśli sie myle, to powiedz za co nie szanujesz reszty.

USSJ
 
Do góry