Polak na swiecie

raconteur

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Paphos
może troszkę nietypowe wybralam na ten temat miejsce,
ale to wydało mi się odpowiednie.

Co sądzicie o tym jak Polacy są poważani na świecie?
Nie boli was, gdy slyszycie niepochlebne opinie?

przykłady:
1. wokalista zespołu guns'n'roses powiedział, że "nie będzie śpiewał dla Polaków i dla Żydów",
2. prowokująca niemiecka reklama - Polacy kradnący samochód

-____________________-
 

4you

Nowicjusz
Dołączył
15 Maj 2008
Posty
31
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
Polska
TAK !!
Właśnie przez takie sytuacje odechciewa mi sie być polakiem. Chce jak najszybciej gdzieś wyjechac !! Nie wiem skąd oni mają takie inf. że polacy są tacy i tacy, ale może częściowo mają kurde racje. Bo to jednak czasami jest prawda ...
 

raconteur

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Paphos
ODECHCIEWA Ci sie?

mamy taką piekna historie, to nie obciach być Polakiem.

kiedy mają racje? podaj przykład.

to zależy tylko od jednostki, a nie od panstwa w którym się zyje.
 

Smoczy Płomień

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2008
Posty
36
Punkty reakcji
0
Ja tam jestem dumny z nazywania siebie polakiem. Polska to stary kraj który wiele razy upadał, lecz tyle razy wstawał i nie raz wykazał się męstwem. Może i inne narody mają jakiś uraz co do nas, jednak oni to oni, a my to my

ja polakiem byłem, jestem i pozostane
 

dark queen

Nowicjusz
Dołączył
24 Listopad 2007
Posty
80
Punkty reakcji
0
Wiek
43
A wiecie dlaczego tak jest? Bo przez jednostki ludzie postrzegają całość. A prawda jest taka, że niektórzy Polacy zachowują się jak buraki. Przykład? Leciałam z Dominikany do Polski i w samolocie podczas staru jeden pasażer miał problem z wyłączeniem telefonu bo własnie gdzieś dzwonił. Jakiej był narodowości? POLAK. Dalej w tym samym samolocie inny pasażer zaczął robić zdjęcia stewardessom. Szef pokładu pofatygował się specjalnie, aby go poinformować że nie jesteśmy z zoo, tylko w samolocie i żeby wykasował te zdjęcia, bo stewardessy sobie nie życzą aby je fotografowano. I jakiej narodowości był ten pasażer? POLAK. Jego żona w trakcie przedstawiania procedur bezpieczeństwa musiała koniecznie iść do toalety. Opóźniła w ten sposób start samolotu, ponieważ zgodnie z regulaminem wszyscy pasażerowie muszą być na swoich miejscach podczas prezentowania procedur bezpieczeństwa. Jakiej narodowości był ta kobieta? POLKA. Spotkałam wiele takich przypadków zachowań Polaków. Więc nie dziwmy się, że odbierają nas źle za granicą...
 

sev

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2008
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
34
Miasto
Jabłonowo
No dokladnie. Polacy zawsze zalatują wiochą - z resztą nie od dziś ^^' skoro tak wielu zdarzylo juz podpasc, moze i slusznie okreslaja wiekszosc spoleczenstwa, a moze nie.. tak czy inaczej ludzie nie sa wnikliwi przed wsytawieniem wlasnego osadu, a przez to ich zdanie zawsze bedzie nie pelne a slowem, podwazalne. Ale Polacy maja i pozytywny obraz, chocby u zagranicznych pracodawcow ;p
 

Rasputin

Nowicjusz
Dołączył
25 Maj 2008
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
WLKP
Niech każdy patrzy na siebie , a nie ocenia innych . Kogo obchodzi co inne kraje o nas myślą . Skoro ktoś nas określił w jakiś sposób i inni to potwierdzają musi być w tym prawda . Może nie oscylująca na całym społeczeństwie , ale na większości choćby w postaci mentalnej na pewno .




A co do tego kto nie będzie grał dla Polaków to słyszałem o Eminemie ...
 

Rafti

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2008
Posty
477
Punkty reakcji
0
Miasto
tymczasowo Siedlce
przykłady:
1. wokalista zespołu guns'n'roses powiedział, że "nie będzie śpiewał dla Polaków i dla Żydów",
2. prowokująca niemiecka reklama - Polacy kradnący samochód

-____________________-


co do 1go, to słyszałem,że tak "powiedziała" również B. Spears i chyba Eminem.

co do 2go, to świadczy raczej o Niemcach. Zgoda,że Polacy za granicą nie zawsze uczciwie zarabiają na życie, ale skala jest tu mocno przesadzona.
 

she_89

Nowicjusz
Dołączył
16 Lipiec 2006
Posty
453
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ChOrZóW
Polacy bardzo często sami zapracowali sobie na złą opinię za granicą poprzez swoje zachowaniei nie ma się co dziwić, że inne narody się z nas śnieją i maja nas za buraków. Pocieszyć się możemy faktem, iż w wielu krajach mamy opinię dobrych fachowców i chyba tego powinniśmy się trzymać :D
 

misioor

hardcore negotiator
Dołączył
9 Kwiecień 2007
Posty
4 499
Punkty reakcji
19
Wiek
40
Miasto
Polska "b"
Ja tak sobie myślę,że to trochę przesada,wcale nie jesteśmy tak źle postrzegani i wyśmiewani.Co prawda media serwują nam taką papkę,ale przekonałem się,że nie nie do końca tak jest.Dobry fachowiec zawsze będzie ceniony,a nierób zawsze będzie olewany.
 

raconteur

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Paphos
coz, a ja slyszałam , że Axl:}
to bez znaczenia, chodzi tylko o to co powiedziały te "gwiazdy".

DARK QUEEN, może to głownie polacy wracali z dominikany? :D
 

nuworld

Błądzi człowiek, póki dąży.
Dołączył
9 Listopad 2007
Posty
3 029
Punkty reakcji
5
Temat niepoważny i dziecinny. Jakieś rozstrząsanie czy jakiś kretyn Axel z Gun's and roses powiedział coś na Polaków i Zydów, czy nad jakąś debilną reklamą która zrobiła jakaś firma.

Niemiecka młodzież chleje na umór i bawi się w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i ma gdzieś dowcipy o Polakach.

Akurat więcej jest pochlebnych opinii. Zachodnim Europejczykom Polska się podoba, ponieważ nadal jest krajem europejskim a nie afro-azjatycko-arabskim, ma dobre jedzenie, zabytki, gościnnych i zdolnych ludzi.


TAK !!
Właśnie przez takie sytuacje odechciewa mi sie być polakiem. Chce jak najszybciej gdzieś wyjechac !! Nie wiem skąd oni mają takie inf. że polacy są tacy i tacy, ale może częściowo mają kurde racje. Bo to jednak czasami jest prawda ..

To wyjezdzaj, jak wyjedziesz narodowe IQ wzrośnie o kilka procent.

PS: Wole byc "polskim burakiem" niż burakiem angielskim czy amerykańskim :lol:
 

raconteur

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2008
Posty
18
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Paphos
Jakieś rozstrząsanie czy jakiś kretyn Axel z Gun's and roses powiedział coś na Polaków i Zydów, czy nad jakąś debilną reklamą która zrobiła jakaś firma.


tematem nie jest rozstrząsanie co powiedzial ten, czy tamten, to był tylko PRZYKŁAD.
;]
 
Do góry