Polak dostał podwójne dożywocie.

Status
Zamknięty.

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71

zioomal

Nowicjusz
Dołączył
13 Listopad 2006
Posty
2 192
Punkty reakcji
10
Wiek
25
Ta sprawa od początku była zagmatwana. Powtarzane wyniki badań DNA już wzkazują na to, że coś jest nie tak. A zresztą kto normalny rzucił by się i zgwałcił 48-letnią Angielkę.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
Dla mnie dziwny jest fakt nie tyle tego czy zrobił czy nie zrobił, ale tak wysoka kara przy braku jednoznacznych dowodów (pomińmy tą dziwną sytuację z DNA). Sama poszkodowana nie była w stanie zeznawać, na przemysłowej kamerze tylko na jednym nagraniu został rozpoznany (z resztą sam się przyznał, że to on).
U nas to jakby za rękę z nagraniami i wszelkimi dowodami do sądu przyprowdzić gwałciciela to dostanie pare latek ewentualnie jak sąd ma zły humor.
 

kisiel9500

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2007
Posty
942
Punkty reakcji
1
Wiek
20
Miasto
stont
No jak to dlaczego taka kara?!? Bo to Polak, na 80% alkoholik, nierób, bez wykształcenia, przynajmniej raz kogoś zabił i 2 razy zgwałcił. A my, Anglicy, nie będziemy tolerować takiego zachowania, róbmy tak żeby Polakom się odechciało jeździć do Anglii, naszego pięknego, nieskazitelnego mocarstwa...
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
No niby winiki DNA jednoznacznie działają na jego szkodę. Prawda taka - nikt go za rękę nie złapał. Poza tym ok. nawet jak zgwałcił - bo jest to DNA to nie ma dowodów praktycznie na to, że ją pobił.
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
"Takie przypadki są i obywatele innych krajów są przekazywani z Polski do ich krajów macierzystych i odwrotnie; Polacy, nawet ci, którzy byli sądzeni w Ameryce Południowej i skazani za przemyt narkotyków, też są przekazywani w tej chwili do wykonania kary w Polsce - mówił minister sprawiedliwości.

Po przekazaniu sąd polski orzeka, jak kara zostanie wykonana, w jaki sposób, ale ona musi być zgodna z polskim systemem prawnym - dodał Ćwiąkalski. "

w Polsce nie istnieje coś takiego jak podwójne dożywocie, ba! nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności sama w sobie nie istnieje. więc nie wiem jak miałoby to wyglądać.

a swoją drogą, nie podważam działalności sądu, ale interesujące jest, że oprócz DNA wszystko inne było poszlakami.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
a badanie z resztą powtarzano, bo za 1 razem wyszło ponoć, że to nie on.
Pierwsze badanie dało wynik negatywny, zrobiono powtórne z którego wynikało, że jest sprawcą. Tak opisują to polskie media ale z tego co gdzieś wyczytałem to angielskie media mówią, że wyniki były identyczne w obu badaniach tylko za pierwszym razem stało się coś z oprogramowaniem komputera...
w Polsce nie istnieje coś takiego jak podwójne dożywocie, ba! nawet kara dożywotniego pozbawienia wolności sama w sobie nie istnieje. więc nie wiem jak miałoby to wyglądać.
W Polsce za takie przestępstwo dostałby pewnie maksymalnie 10 lat. Czemu polskie władze z taką łatwością wydały go naszym brytyjskim kolegom, zamiast osądzić go tutaj, w Polsce? Kara dożywocia to według mnie zdecydowanie za dużo. Człowiek powinien mieć możliwość naprawy i powrotu do społeczeństwa. Tutaj takiej możliwości nie ma. Nie sądzę, aby Anglicy dostali tyle samo co Kuba. Podobnie są sądzeni obcokrajowy (Cyganie, Rumuni...) u Nas.
 

jakub007

Nowicjusz
Dołączył
25 Listopad 2006
Posty
6 127
Punkty reakcji
2
Odnośnie gwałtu... "Zgwałcona kobieta była podobno prostytutką, czego obrona nie wykorzystała." - "jak można zgwałcić prostytutkę?" - ktoś powiedział. Uważam, że wiarygodność osoby, która na co dzień wykonuje taki zawód, w tego typu sprawie jest wątpliwa, bo równie dobrze mógł być on jej klientem...
 

goszka

[.już - cóż.] kobieta niezależna
Dołączył
23 Maj 2007
Posty
1 322
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Police/Tilburg
Pierwsze badanie dało wynik negatywny, zrobiono powtórne z którego wynikało, że jest sprawcą. Tak opisują to polskie media ale z tego co gdzieś wyczytałem to angielskie media mówią, że wyniki były identyczne w obu badaniach tylko za pierwszym razem stało się coś z oprogramowaniem komputera...W Polsce za takie przestępstwo dostałby pewnie maksymalnie 10 lat. Czemu polskie władze z taką łatwością wydały go naszym brytyjskim kolegom, zamiast osądzić go tutaj, w Polsce? Kara dożywocia to według mnie zdecydowanie za dużo. Człowiek powinien mieć możliwość naprawy i powrotu do społeczeństwa. Tutaj takiej możliwości nie ma. Nie sądzę, aby Anglicy dostali tyle samo co Kuba. Podobnie są sądzeni obcokrajowy (Cyganie, Rumuni...) u Nas.
nie wiem, czemu ot tak wydano go Anglikom. ale wiem tyle, że w Polsce (gwałt+pobicie) potraktowano by jako gwałt ze szczególnym okrucieństwem. (KK Art.197.§3.) Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia określonego w §1 lub 2, działając ze szczególnym okrucieństwem lub wspólnie z inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. to jest maksymalny wymiar kary w Polsce. a więc cała sprawa wydaje się dość dziwna.
Odnośnie gwałtu... "Zgwałcona kobieta była podobno prostytutką, czego obrona nie wykorzystała." - "jak można zgwałcić prostytutkę?" - ktoś powiedział. Uważam, że wiarygodność osoby, która na co dzień wykonuje taki zawód, w tego typu sprawie jest wątpliwa, bo równie dobrze mógł być on jej klientem...
w tym wypadku owszem wiarygodność może zostać podważona, choć ktoś mógł by rzecz, dlaczego mamy oceniać człowieka po zawodzie, prawda? zresztą na pewno teraz pojawi się o wiele więcej spekulacji, które nie będą miały nic wspólnego z rzeczywistością niż dotychczas.
 

werman

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2008
Posty
117
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Zabrze
Jeżeli jest winny a sąd uznał że tak to jak najbardziej takie kary właśnie powinny być dla takich zwyrodnialców. Pytanie tylko czy sąd podjął właściwą decyzje bo tego już taki pewny nie jestem...
 

igor_cool

Nowicjusz
Dołączył
27 Styczeń 2008
Posty
57
Punkty reakcji
0
w Polsce (gwałt+pobicie) potraktowano by jako gwałt ze szczególnym okrucieństwem. (KK Art.197.§3.) Jeżeli sprawca dopuszcza się zgwałcenia określonego w §1 lub 2, działając ze szczególnym okrucieństwem lub wspólnie z inną osobą, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12. to jest maksymalny wymiar kary w Polsce. a więc cała sprawa wydaje się dość dziwna

Nie mi oceniać czy jest winny czy nie, natomiast co do wyroku:

U nas by dostał z przedziału tak jak napisane powyżej, u nich podwójne dożywocie - trochę porąbany ten ich kodeks, no ale co zrobić. Natomiast zwróćcie uwagę, że o warunkowe zwolnienie może starać się już po 9 latach (zostało mu 8 bo rok odsiedział w areszcie), czego w Polsce przy takim wyroku nie można by było wykonać po takim czasie.
 
P

Październik

Guest
Tak ten świat jest zbudowany, nie raz zwykły człowiek został ofiarą różnego rodzaju gierek. Ktoś musi posłużyć za przykład.
 

cruel_woman

....::::sinner::::....
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
2 197
Punkty reakcji
2
Wiek
38
Miasto
by nie było...71
że o warunkowe zwolnienie może starać się już po 9 latach (zostało mu 8 bo rok odsiedział w areszcie), czego w Polsce przy takim wyroku nie można by było wykonać po takim czasie.
też właśnie to zauważyłam. U nas chyba po 25 latach przy dożywociu.
 

h3lix

Bad Mutha Fucka
Dołączył
2 Listopad 2006
Posty
3 458
Punkty reakcji
13
Wiek
36
Miasto
www.forumovision.com
Mnie ciekawi jedno - dożywocie za gwałt?
Drugie dożywocie za pobicie?
Od kiedy prawo w GB jest tak surowe?

Myślałem, że takie szopki to tylko w Polsce...
 

agusia27

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2007
Posty
313
Punkty reakcji
0
Miasto
lubuskie
No jak to dlaczego taka kara?!? Bo to Polak, na 80% alkoholik, nierób, bez wykształcenia, przynajmniej raz kogoś zabił i 2 razy zgwałcił. A my, Anglicy, nie będziemy tolerować takiego zachowania, róbmy tak żeby Polakom się odechciało jeździć do Anglii, naszego pięknego, nieskazitelnego mocarstwa...

Dokładnie to tak samo myślę. Szczególnie jeśli chodzi o tą końcówkę wypowiedzi Ten wyrok ma pokazać ,że Polacy nie są mile widziani w Angli chyba,że w celach czysto turystycznych. Anglicy nie lubią Polaków bo ci masowo tam przyjezdżają do pracy, i odbierają miejsca pracy.
Przed wyrokiem widziałam wypowiedzi kilku Anglików z Exeter, jdnna dziewczyna uznała,że powinni go ukarać, żeby nie przyjeżdżali do ich miasta tacy ludzie nie umiem dokładnie jej zacytować, ale wyraźnie było wyczuć w jej słowach nie chęć do nas Polaków.
Jeżeli chłopak jest winny to owszem należy mu się kara, ale jeżeli to jest tylko zwyczajna złość ,że to Polak( zwłaszcza dowody były jakie były każdy wie) to niestety chłopak ma zniszczone życie być moż tylko dlatego ,że był w niewłaściwym miejscu o niewłaściwej porze.
Gdyby to sędzia ustalał werdykt może by się to skończyło inaczej, ale to zdecydowali ludzie którzy powinni być bezstronni ale chyba jednak było wręcz odwrotnie. U nas ławnicy są bo są ale decydujące słowo ma sędzia a nie pierwsi lepsi ludzie.
 

dividok

Nowicjusz
Dołączył
18 Styczeń 2007
Posty
712
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
no a jak ?
anglicy nie tolerują polaków na terenie swojego kraju !
bo to właśnie polacy zabierają im pracę !
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Obok jest temat jak to chłopak pokonał raka, a niedługo potem został pobity. Pod tym komentarze: dożywocie, ciężkie roboty, kara śmierci. Czy Polacy mają jakąś podwójną moralność? Jeżeli czyn został popełniony za granicą to znaczy że biednego Polaka ukarali dla przykładu, aby reszta nie przyjeżdżała? Trochę śmieszna logika.
Może ktoś prześle jakiegoś linka z uzasadnieniem wyroku, wtedy dyskusja będzie miała sens. Narazie górują emocje.
 
Status
Zamknięty.
Do góry