pogróżki

tfojamama

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2008
Posty
62
Punkty reakcji
2
Miasto
3city
Niedawno pokłóciłam się z moją byłą przyjaciółką. I zaczęła mi ona grozić że mnie zapie*oli, roz*ierdoli mi twarz, obije mi piz*e.
Później zaczęła do mnie pisać jej siostra i przyjaciółka z tymi samymi pogróżkami.
Nie wiem co mam robić. Mieszkamy w tym samym mieście, ona wie gdzie mieszkam , gdzie chodzę do szkoły i boję się że ich groźby wejdą w życie.
Doradźcie mi co powinnam zrobić w tej sytuacji? Iść na policję? Co grozi tym dziewczynom jeśli sprawa trafi np. na policję?
 

kicajaj

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2009
Posty
212
Punkty reakcji
0
prawdopodobnie nic , co najwyżej zawiasy ;]
 

aenka

Nowicjusz
Dołączył
20 Styczeń 2009
Posty
431
Punkty reakcji
0
Wiek
114
Miasto
Tam gdzie nie ma już dróg.
Zapewne Cie nie ruszy:D Każdy dużo gada. Możesz ją wystraszyć,że jeśli nie skończy z tymi pogróżkami to pójdziesz na policję.
I co to niby za przyjaciółka była:/ Jak Ci grozi <_<
 

Chester_LP

Nowicjusz
Dołączył
1 Maj 2009
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
31
Miasto
Grodzisk Mazowiecki
Wystraszenie policją nic nie da, ale to tylko takie jest gadanie przez neta.... a w rzeczywistości boi się nawet do Ciebie podejść. A jak chodzicie do tej samej szkoły, a pogróżki trwają już dłuższy czas, zgłoś to do pedagoga szkolnego, albo wychowawcy/wychowawczyni.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Z pogróżkami jest tak że nigdy nie wiemy jak się mają do rzeczywistości. Raczej zalecam ostrożność porady powinnaś oczekiwać od osób najbliższych (rodziny) my choćbyśmy mieli najlepsze intencje nie jesteśmy w stanie (nie znając żadnej ze stron) nic rozsądnego doradzić.
Powiadomienie policji jeżeli czujesz realność zagrożenia może być konieczne, a czy im coś grozi, to już zależy od gróźb.
 
Dołączył
26 Kwiecień 2009
Posty
17
Punkty reakcji
0
tragedia, kiedyś moja znajoma miała taką sytuacje, niby nic zrobiły jej fizycznie ale wykończyły psychicznie, generalnie najpierw powinnaś pogadać z kimś z bliskiego otoczenia (rodzina czy coś w tym guście) a potem iść na policję na prawdę-i co ważne nie kasuj żadnych sms-ów rozmów czy czegoś w tym rodzaju-może ci się przydać.
 

Yavi

Nowicjusz
Dołączył
21 Wrzesień 2006
Posty
17
Punkty reakcji
0
Jeśli groźby te powodują, że się ich realnie obawiasz, to jest to karalne. Możesz udać się na policję, bo w takich przypadkach na ogół interwencja policji działa skutecznie.
Chociaż radziłbym najpierw z nią pogadać, powiedzieć żeby przestała, jeśli to nic nie da, lepiej idź na policję. Nie wiem w jakim wieku jesteście, ale sądzę, że +- gimnazjum, a to "głupi wiek" więc kto wie co może jej skoczyć do głowy.
 

mariolejka

Nowicjusz
Dołączył
28 Styczeń 2009
Posty
32
Punkty reakcji
0
jesli ja znalazła bym się w takiej sytuacji sama bym znalazła kogoś kto by przestraszył te dziewczyny, chłopakom z ulicy wystarczy dać 50zł a zrobią co zechcesz, ale radzę raczej bez przemocy bo to karalne, wystarczy żeby troszkę pogrozili BB)
 
Do góry