Podział Polski i Polaków

Dariusz Bogacki

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2015
Posty
26
Punkty reakcji
0
Znalazłem bardzo ciekawy artykuł z prasy białoruskiej, w którym autor odnosi się do zwyczajów polskich polityków w czasie kampanii wyborczej i naszych wewnętrznych napięć. Całość jest przetłumaczona przez portal Obcaprasa.pl (moje nowe znalezisko :)).

Co myślicie na ten temat? Zgadzacie się z opinią białoruską o Polsce?

Ciekawy fragment: "Polscy politycy tak lubią przed wyborami “wyjmować z rękawa” kwestię polską w odniesieniu do Polaków za granicą, natomiast starają się nie zauważać innego problemu – stosunków pomiędzy grupami etnicznymi na Śląsku."

Oryginał artykułu: http://obcaprasa.pl/polska-rozpad-czy-autonomia-2/
 
V

Vaffik

Guest
Ty tam się przejmujesz Polska w chwilach jej końca,, eh...
To tak jak byś rozpłakiwał się nad 25 letnim Golefem że mu progi poszły ....
Polski od 1993r nie ma, nie było... i nie będzie :D :D

PS. 1993r to data w której między 1990 a 1993r rodak DOWIEDZIAŁ się że można pukać w rogi RODAKA i tak też od tamtej pory się czyni... więc Polski niBudziet
Zostało LOGO i godło...
 
V

Vaffik

Guest
Aj tam czepiasz się Pan jakiegoś tam pedolina ... :D
Spójrz na to z drugiej strony! Dzięki temu że Polska zakupiła te kilka wagonów - Italia z Kryzysu wyszła :D :D :lol:
takie tanie były...

Widzisz Pan!
Oni teraz tory Warszawa>Gdańsk remontują i przystosowują je do pociągów jadących 160km/h tak byś Pan mógł z Gdańska do Warszawy jechać w czasie 2 godzin z hakiem! Ciul tam że pociąg moze gnać 320-330km/h i na NORMALNYCH torach wylatując z Gdańska był by w Warszawie po godzince! Ciul tam że za 5lat będą remontować te WYREMONTOWANE dziś tory tak byś mógł Pan jechać 200km/h :)
Wtedy ogłoszą że remont za XX.XXX miliardów był potrzebny by super szybkie pendolino mogły trójkę wrzucić ...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ale ja się śmieję, mamy pendolino i tory z poprzedniego wieku, to tak jak mieć elegancki krawat do obdartego podkoszulka
 
V

Vaffik

Guest
Czym się martwisz?
Pedolino tyle stało na bocznicach czasu że teraz ze względu na stan techniczny mają ograniczenie do 90km/h więc po co tory?
To są pierwsze nowe pociągi na świcie które przed wyjazem na tory wymagały przeglądów i konserwacji!
Niestety, ruda stal lubi, smary się zapiekają i masa rzeczy do naprawy :)

I widzisz?
Ja to nie wiem jak można cieszyć się z guwna nagłaśniając te wszystkie osiągnięcia Rządzących wiedząć że 100% rodaków ma dostęp do telewizji satelitarnej oraz dziesiątki procent narodu zachód i świat widziało!
Pirtolą mi w TV nad uchem jak to teraz szybko będzie jeździć a ja właśnie oglądam Discovery na którym pokazują jak u Japońców pociąg dopirtala 565km/h!
Oglądam następnego Discovery u Francuzów i słucham: pociągi DGV na trasie takiej i takiej teraz przyspieszą z 280km/h do 370km/h co skróci przejazd.

Był bym dumny z Rządu gdyby oddali do użytku trasę Gdańsk > Warszawa > Kraków > Zakopane a na niej pociągi podobne do niemieckich ICE czy francuskich DGV! Wsiadam o 9:00 rano w Gdańsku i wysiadam w Zakopanem o godz. 11:45 z czego 20min to dwa przystanki.
Wtedy powiem żem dumny. Nie teraz...

Z Warszawy do Gdańska mam 390km lecąc A2 a później A1!
Jadąc równiuteńkie 140km/h czyli tyle ile mogę dojadę np. późną nocą w czasie niecałych czterech godzin!
Znając życie - lekko nagnę więc w trzech godiznach się wyrobię! Diesel pali mi na trasie około 6,5L na 100! Powiedzmy że będzie to 8L na 100 mając 4 osoby na pokładzie. Na całej trasie auto spali mi 32L x 5,35zł = 171,20zł + płatna 20zł + płatna 64zł = 255,20zł łącznie! Jestem w Gdańsku za 255zł i po trzech godzinach!
Jak to wygląda z PKP??

Wyjazd o 21:00 kończy się o północku lub lekko przed pierwszą w nocy! Koszt IIkl. 1os/NORM = 119zł!
4 osoby x 119zł = 476zł!

Gdzie tu sens i logika?
A bilety komunikacji by spod domu dojechać na dworzec itp. itd.?
500zł całość?

Dziękuję! Samochód tańszy o 50%!
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
u nas jest tradycja szabli na sznurku to co się dziwisz
 
V

Vaffik

Guest
Nie dziwię się. Głośno jedynie ubolewam nad chorym narodem bo Polak to chyba po tych wszystkich wojnach tak już ma że można go dosłownie batem napierd.... a i tak miny nie zmieni! Szkoda że ten naród taki.... szkoda...
A może u Nas polaków już nie ma że tak wszystkim wszystko jedno?
 
V

Vaffik

Guest
Zamilcz :lol: BB)

Zbieramy zwolenników i przeciwników PEDOLINO a to także podział więc na temat :tongue:
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
ale ja się śmieję, mamy pendolino i tory z poprzedniego wieku, to tak jak mieć elegancki krawat do obdartego podkoszulka
Tory są dobre tylko pociąg zły, przeciez po tych samych torach jeżdzą też inne pociągi, osobowe, towarowe.
W Francji pociągi jezdza 300 km na godzinę ale mają odzielne tory, tylko dla siebie, to olbrzymie koszty budowy zarzadzania i obslugi.
I to wszystko z kasy panstwa, jak myslisz Herb stac cię na placenie nowych podatkow aby Pendolino mogło rozpedzic sie do 250 km na godzinę?
Bo to kwestia pieniedzy na odzielne tory dla takich pociągów.

Aha na całym cywilizowanym swiecie od USA do Polski przewozy osób koleją są dotowane przez panstwo.
Jedynie w takich panstwach jak Indie czy Pakistan nie ma dotacji do koleji osobowej, ale tam pociąg rusza jak ma zapelnienie 150%.
https://www.youtube.com/watch?v=lRyu1FzaHow

Herb narzekałes na ciasnote i scisk w pociągach jadacych do Warszawy z Sulejówka Miłosnej .
A co powiesz na taki tłok?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
żadna podnieta jeździć jak Hindus, a co powiesz o tokijskim metrze, chyba nieco bardziej ubitym niż nasze
 
V

Vaffik

Guest
Mi w tych całych dobrodziejstwach PKP cos nie bardzo halo...
Zastanawiam się dlaczego nie ma BRAMEK NA OPŁATY na torach i gdzie są fotoradary???
:lol:
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo koleje są państwowe, sami siebie mają karać
 
V

Vaffik

Guest
Jeszcze Państwowe?
To wyjaśnia czemu w ogóle istnieje :D tak kulejąc...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo państwowe zarządzanie, koledzy po historii lub filozofii kierują bo znają kogo trzeba
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie, lepiej mieć wypasiony zegarek
 
V

Vaffik

Guest
Mnie to tylko ciekawi dlaczego gdy Oni jadą gdzieś w jakieś delegacje to obiad w restauracji kosztuje 700-900zł!?
Kiedyś czytałem ile zapłacili za któryś tam rok za katering sejmowy, czyli te ciacha, kawy i napoje które widzisz na stołach podczas jakiś zlotów czy obrad w salach!
Ja bym za te kasę podstawówkę cała żywił ten rok i jeszcze bym se furę kupił...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
bo są niezdecydowani, zamawiają wszystkiego po trochu a kończy się na ośmiorniczce

ale poważnie mówiąc to po to kumpel dostaje kontrakt na catering żeby zarobić a nie stracić
 
Do góry