PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW...

Status
Zamknięty.

ES0031

Nowicjusz
Dołączył
15 Wrzesień 2010
Posty
1
Punkty reakcji
0
WITAJCIE...
MAM PROBLEM W SPRAWIE PODWYŻSZENIA ALIMENTÓW...
MĘŻCZYZNA, Z KTÓRYM JESTEM ZWIĄZANA, DOSTAŁ POZEW O PODWYŻSZENIE ALIMENTÓW.
OD DWÓCH LAT PŁACI ALIMENTY W WYSOKOŚCI 450 ZŁ. NA DWÓJKĘ MAŁOLETNICH DZIECI (8 I 3 LATA).
JEGO BYŁA TERAZ STARA SIĘ O PODWYŻSZENIE KWOTY DO 750 ZŁ.
ON SAM, Z WŁASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI PŁACI JEJ O 50 ZŁ. WIĘCEJ, CZYLI 500 ZŁ. I DOŁADOWUJE CÓRCE TELEFON ZA 20 ZŁ. CO MIESIĄC...
OSIĄGA ZAROBKI 1350 ZŁ. NETTO.
PRÓCZ ALIMENTÓW SPŁACA DUŻY KREDYT, RATA 549 ZŁ.
JEGO BYŁA NIE PRACUJE, POBIERA JAKIEŚ ZASIŁKI I CAŁY CZAS MU GROZI PODWYŻSZENIAMI...
POZA TYM NIE POZWALA MU SIĘ WIDYWAĆ Z SYNEM, KTÓRY MA 3 LATA, ARGUMENTUJĄC, ŻE JEST ZA MAŁY!!!

JAKIE SZANSE W SĄDZIE MA MÓJ UKOCHANY NA TO, ŻEBY WNIOSEK ZOSTAŁ ODRZUCONY???
ZŁOŻYŁ ODPOWIEDŹ NA POZEW WŁAŚNIE O ODRZUCENIE ŻĄDAŃ, NAPISAŁ JAKĄ MA SYTUACJĘ...
MOŻE KTOŚ Z WAS BYŁ W PODOBNEJ SYTUACJI???

Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ODPOWIEDZI.
 

kostropaty

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2009
Posty
132
Punkty reakcji
2
Wiek
43
Miasto
Mazury / Dolny Śląsk
Podwyższenia alimentów można żądać, jeśli wzrosły uzasadnione potrzeby dziecka, czyli po ludzku mówiąc - potrzebuje ono więcej pieniędzy np w związku z pójściem do szkoły (podręczniki, ubrania, przybory szkolne) lub poprawie uległa sytuacja zobowiązanego do alimentacji, czyli gdyby Twój partner zaczął lepiej zarabiać lub wykazywać większe dochody z działalności gospodarczej.
W tym przypadku zapewne zachodzi wariant pierwszy. W sądzie Twój partner będzie musiał bronić się wykazując, iż nie jest w stanie łożyć więcej na dzieci tytułem alimentów, bez narażenia siebie na śmierć głodową (no może bez przesady ;) )Spłacanie kredytu nie zawsze jest okolicznością korzystną, zależy, na co był wzięty. Sąd nie spojrzy łaskawym wzrokiem na mężczyznę, który nie może dać więcej dzieciom, bo spłaca kredyt np na motor czy telewizor plazmowy, który nie stanowi raczej dla niego rzeczy niezbędnej, ale dodatkowy luksus.
Co do widzeń z dzieckiem napisałaś zbyt mało, by coś poradzić. Chodzi mi przede wszystkim o to, czy formy i częstotliwość widzeń z synem zostały już ustalone sądownie, czy też na razie są tylko kwestią umowy między byłymi małżonkami. Od tego zależy dalsze działanie.

Poza tym teoria teorią, a pani sędzia (oby nie z zespołem napięcia przedmiesiączkowego) to zupełnie inna bajka :p Ogólnie w sądzie rodzinnym facet musi naprawdę się napocić, by z kobietą wygrać.
 
M

marcin.ch

Guest
Moj znajomy był w podobnej sytuacji.
Z tego co pamietam sąd nie moze zasadzic wiecej jak 25% miesiecznego wynagrodzenia osoby ktora jest zobowiazana placic alimenty
wiec wydaje mi sie ze sąd nie podwyzszy alimentow a napewno nie o tyle. Pozdrawiam
 

Manio66

Nowicjusz
Dołączył
7 Styczeń 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Witam

Mam podobny problem co "Nowicjusz". Czy ktoś mógłby podesłać mi wzór odpowiedzi na pozew o podwyższenie alimentów - będę bardzo wdzięczny !!!
 

Gosia70

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2012
Posty
95
Punkty reakcji
10
Miasto
Małopolska
Każda sprawa alimentacyjna w Sądzie w Wydziale Rodzinnym jest rozpatrywana indywidualnie.....
brane są pod uwagę argumenty przedstawiane przez obie strony postępowania...jednak najważniejszą
stroną są dzieci i to ich potrzeby odgrywają kluczową rolę ....

Odpowiadając na pozew trzeba przedstawić swoją sytuację życiową, ważne jest też, żeby ponoszone wydatki
były udokumentowane ( rachunki, faktury, stałe opłaty np.światło, gaz..itp....) jeżeli stan naszego zdrowia jest niezadawalający
( przewlekłe choroby, kosztowne lekarsta, wizyty u specjalistów ...) warto również o tym wspomnieć...napewno będzie to brane
przy wydawaniu wyroku podwyższajacego alimenty.
Może niestety zaistnieć taka sytuacja, że mimo ciężkiej sytuacji materialnej zostaną podwyższone alimenty....sąd zawsze kieruje się dobrem dziecka.

Pisząc do sądu odpowiedź na pozew warto również wspomnieć o kontaktach z synem, a raczej ich brakiem....opisać zachowanie
kobiety.....jej negatywny stosunek do spotkań ojca z synem.
Życzę powodzenia....
 
Status
Zamknięty.
Do góry