Podstawka chłodząca- jaką wybrać ?

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Cześć :)

Tak jak w temacie : planuje kupić podstawke chłodzącą pod laptopa. Mój komputer dosc szybko sie przegrzewa i czasem mam przez to problemy z normalnym uzytkowaniem ( zawiesza sie ). Myślałam o czymś niedrogim, bez zbędnych bajerów ;)

Możecie cos polecic? czym kierowac sie przy jego wyborze?

Z góry dziękuje za odpowiedzi,

Pozdrawiam :)
 

piotroo11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
31
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Miasto
Łódź
Wystarczy że będzie wykonana ze sztywnego materiału (blachy) i miała co najmniej trzy duże wentylatory, zasilanie USB, lub 12v z zasilacza. :tongue:
Chyba że nie chcesz ponosić dużych kosztów możesz taką podkładkę wykonać sam. Musisz skombinować jakieś wiatraczki np. ze starego zasilacza z komputera -> podłączyć go biegunowo do zasilacza 12v i dokręcić do sztywnej wygiętej blach i GOTOWE. :afro:
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
Odradzam kupowania byle taniej bo mocno sie rozczarujesz. Ja za swoja dalem 100 i jestem zadowolony chociaz wiedzialem ze fajerwerkow nie bedzie. Laptop nagrzewal sie do ponad 90 stopni a teraz jak dobrze ustawie to nie przekracza 78. Ogolnie obniza temperature ok 10-20 stopni zalezy to tez od temperatury otoczenia
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Jak przedówca, kumpel kupił podstawkę za 20 zł i efektu nie ma, ja kupiłem chyba za 80.. parę złotych i rewelka, mam nawet możliwość zmieniania pozycji wiatraków, ustawiam tam gdzie chce i lece.
 

piotroo11

Nowicjusz
Dołączył
31 Maj 2012
Posty
31
Punkty reakcji
7
Wiek
32
Miasto
Łódź
Ja sam zmontowałem taką podstawkę z wiatraczków od zasilaczy i chłodzi bardzo dobrze (dla porównania jak wasze za ok 100zł) :wink:
 

kasienka2106

Nowicjusz
Dołączył
10 Lipiec 2012
Posty
36
Punkty reakcji
1
Wiek
33
Raczej nie będzie chcialo bawic mi sie w 'zrób to sam ' ;P Mówicie żeby nie kupowac tanich podstawek- ale samą ceną przeciez też nie moge sie sugerowac ;)

Tak więc pytam na co zwracac szczegolną uwage ? Czym rozni sie ta za 20 od tej za 80-100 zł ? oczywiscie oprócz samej ceny :)

Będe wdzięczna za wszystkie komentarze w temacie : ))
 

habiiib

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
317
Punkty reakcji
8
ilosc obrotow ich regulacje emitowany halas i przede wszystkim rozmiar zeby podstawka nie byla 2 razy wieksza od laptopa albo byla za mala. reszta to raczej bajery jak dodatkowe porty usb albo podswietlenie. poogladaj w sklepach/allegro i przeczytaj opinie. sa podstawki ktore maja kilka i sa takie ktore maja tylko jeden wiatrak to juz zaleznie od konstrukcji
 

Gertruda

Nowicjusz
Dołączył
22 Sierpień 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ceny podkładek chyba poszły mocno w dół. Ja zdecydowałem się na zakup "Desq przenośna podstawka na laptopa" poniżej 40 zł na stronie jpkomputery. Niedroga i sprawdza się.
 
Do góry