Podróżowanie wieczorem i nocą

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Mam problem, ponieważ dziś jadę na sylwestra w dłuższą trasę po nieoświetlonej drodze. Boję się takich tras, słaba widoczność itd. Jak sobie z tym radzicie? To kwestia żarówek?
 
M

MacaN

Guest
Też. Dobre światła są bardzo ważne. Przetrzyj sobie przed wyjazdem lampy, bo brud sporo robi.

Ja sobie z tym radzę tak, że po prostu uwielbiam jeździć w nocy po nieoświetlonych drogach, szczególnie jak jest naprawdę ciemno. Wtedy widzę wszystko jak kot, więc nie powiem jak masz sobie z tym radzić. Ewentualnie faktycznie wymień żarówki na lepsze. Najgorsza jest moim zdaniem szarówka, wtedy światła nie pomagają, a wzrok się stanowczo pogarsza. O tej porze trzeba zwyczajnie zdjąć nogę z gazu.

Bezpiecznej podróży życzę :)
 

kamil.z

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2009
Posty
36
Punkty reakcji
0
Miasto
Wrocław
Dokładnie, wyczyszczenie lamp ważna sprawa, do tego nowe żarówki (najlepiej mocniejsze niż masz - warto porównać parametry w sklepie gdzie mają większy wybór - nawet jakiś market, bo na stacjach jest zwykle mały wybór, a i ceny średnie), no i ustawienie przede wszystkim, biorąc pod uwagę obciążenie auta (nie wiem czy jedziesz sam czy np. z kilkoma osobami) ;)
 

Neverdie

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2014
Posty
68
Punkty reakcji
3
Miasto
Nsa
Tez kiedyś denerwowało mnie to że czasami czegoś nie było widac, że w nocy gdy padał deszcz to była tragedia . Zmieniałem auto i postanowiłem sobie ze musze mieć bixenony - od zmiany auta moje problemy z nocna jazda się zakończyły :)
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Czysta szyba, w/w klosze, odpowiedni żarówki, odpowiednio ustawione światła, jazda ma światłach drogowych wtedy kiedy jest to możliwe, wspomaganie się nawigacją no i przede wszystkim 100% koncentracji na drodze - reszta to już tylko gadżety typu "światła doświetlające zakręty" itd.
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Znam tą bolączkę, optymalną opcją jest zamontowanie dobrych żarówek, osobiście zmieniłem na Osrfam night Breaker (H4 lub H7, jakie potrzebujesz), różnica jest znacząca, zwłaszcza w zimie jak od 16 jest ciemno.
358716-osram-performance-vergleich-nightbreaker.jpg
 
Do góry