Podróż do Indii

Chenoa

Nowicjusz
Dołączył
31 Styczeń 2009
Posty
180
Punkty reakcji
0
Miasto
Zamość
Powiem krótko,szybko, zwięźle i na temat. Za rok planuję pojechać do Indii(nie w celach zwiedzania Indii lecz wizyta u znajomego na ok.2-3 tyg...). Także więc powoli zaczynam myśleć i zapisywać,które rzeczy będą mi potrzebne. Dokładnie chodzi o plecak. Nie chcę brać walizki bo uważam ,że plecak jest wygodniejszym rozwiązaniem. I tu leci pytanie ile litrów powinien mieścić plecak,który byłby odpowiedniejszy na taką podróż? Chodzi mi o pomieszczenie w nim wszystkich najpotrzebniejszych rzeczy. pozdrawiam!
 

Triper

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2009
Posty
57
Punkty reakcji
0
Jeśli lecisz do znajomego, który pewnie Cię odbierze z lotniska i będzie prowadziła stacjonarny visiting
smile.gif
bez dźwigania bagaży, to możesz wziąć plecak jaki chcesz.
Ograniczeniem jest tylko waga, a ta zależy od linii, więc najpierw bym zaczął od sprawdzenia połączenia i zasad, które w danym panują.
 

Hipcio87

Nowicjusz
Dołączył
14 Grudzień 2008
Posty
410
Punkty reakcji
0
Moi znajomi na podróż do Indii na 5 tygodni wybierają się w listopadzie tego roku, jak powrócą myślę, że będę w stanie coś pomóc, póki co nie mam pojęcia..
 

NataliaK

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Jeśli planujesz wyjazd do Indii, to gorąco polecam zajrzeć na slajdowisko: „Terroryści, mafia i Kamasutra, czyli Indie Magdy i Marcina”, które odbędzie się 18.10 w Krakowie (Pawilon Dydaktyczno Sportowy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, sala 9). Więcej informacji możesz znaleźć na stronie: www.magdaimarcin.pl i na Facebooku: http://www.facebook.com/event.php?eid=225434857515671.
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
Natalia_k kiedyś chodziłam na te slajdowiska :) Fajna sprawa. Teraz z braku czasu niestety nie mogę sobie na to pozwolić, ale swego czasu bywałam. Oczywiście nie każdy stworzony jest do mówienia i nie każdemu wychodziło to fajnie, ale zawsze miło było obejrzeć zdjęcia z miejsc, do których chce się pojechać i posłuchać ciekawych historii z podróży o nich. A Indie... moje marzenie.
 

NataliaK

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
niedozwolony_nick, marzenia są po to, żeby je spełniać! Co Ci stoi na przeszkodzie? Pakuj plecak i jedz :)
 

33mona33

Nowicjusz
Dołączył
17 Październik 2011
Posty
11
Punkty reakcji
0
Znajoma mówiła, że tam straszy syf mają, także szczepienie racze jest wskazane (sorry za mały offtop ale warto o tym pamiętać)
 

niedozwolony_nick

Nowicjusz
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
102
Punkty reakcji
0
NataliaK niby tak ale obecnie za dużo rzeczy mnie tu trzyma i nie mogę się wyrwać a wiemy, że podróż do Indii to nie podróż na weekend :D Poza tym fajnie byłoby mieć jednak do takiej podróży jakiegoś kompana... :) No i najtańsza podróż to nie jest, ale z pewnością zrealizuję ten pomysł bo tak jak mówisz... marzenia są po to aby je realizować więc czemu nie :)
 

NataliaK

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
niedozwolony_nick, z tym to różnie bywa – na pewno wyprawa na własną rękę z namiotem i mapą wychodzi dużo taniej niż biura podróży. Poza tym zawsze można rozejrzeć się za sponsorem. Wiele portali pomaga w realizacji takich podróży a czasem nawet dofinansowują. Pozostaje jeszcze problem znalezienia towarzyszki….. ;)
 
Dołączył
4 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
mój mąż jest hindusem, pochodzi z południa z Kerali - postanowiliśmy że ułatwimy dostęp do tego kraju osobom które chcą go zwiedzać, ponieważ jest cudowny ! Organizujemy wyciecki dopasowane do klienta indywidualnego nie trzeba dopasowywać się do żadnej grupy. Są to wycieczki z przewodnikiem lub bez zależy od Ciebie wszystko jest zaplanowane bilety na pociąg hociażby lub hotele , polega to na tym, że odbieramy Cię z lotniska i wozimy wszędzie autem.
możesz powiedzieć jaki chciałbyś zwiedzić rejon Indii lub podać jedynie ilosć osób a my już zaplanujemy oczywiście cały plan oraz wykaz hoteli dostanież przed wylotem :)
możemy też zająć się formalnościami związanymi z wizą.

Ceny nie są wysokie ponieważ robimy to bez żanych pośredników i mamy ceny indyjskie :) Ceny mogą się zmieniaż w zależności od terminu wyjazdu ponieważ zależy to przede wszystkim od cen biletów np na pociąg czy uda man się uzyskać pierwszą klasę czy nie ...

zapraszam na stronę na facebooku http://www.facebook.com/#!/ColorfulIndianHolidays umieszczamy tak zdjęcia z wypraw.
 

kubab1

Nowicjusz
Dołączył
5 Grudzień 2012
Posty
10
Punkty reakcji
0
To chyba dosyć kosztowna wyprawa co? Też chciałbym lecieć ale funduszy brak...
 

mateoaka

Nowicjusz
Dołączył
23 Luty 2012
Posty
51
Punkty reakcji
3
kubab1 napisał:
To chyba dosyć kosztowna wyprawa co? Też chciałbym lecieć ale funduszy brak...
Kubab1, w lutym przyszłego roku lecę do Indii z dziewczyną (lądowanie w Mumbaju). Dorwaliśmy promocję, za loty zapłaciliśmy 1100 złotych. Więc jak widać nie zawsze musi być drogo, trzeba śledzić portale turystyczne i wyczekiwać na promocje :)
 

kromeczka

Nowicjusz
Dołączył
13 Styczeń 2014
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Polska
Generalnie to chyba od ciebie zależy ile rzeczy weźmiesz. No i faktycznie jak się poczeka i pośledzi promocje na loty może wyjść taniej niż np. Egipt. Z tym, że tutaj jest kwestia noclegów i jedzenia. U znajomych okey, ale jakbym miała lecieć sama na własną rękę to chyba wybrałabym pełną ofertę biura podróży.
 

quisquei

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2012
Posty
194
Punkty reakcji
10
W kwestii plecaka nie doradzę, gdyż ja zawsze podróżuję z walizką. Jedyne co chciałem ci doradzić to szczepienia. Spośród moich wszystkich znajomych, którzy wybrali się do Indii, każdy wrócił z jakąś infekcją, chorobą czy innym syfkiem. Większość z nich szybko się wyleczyła, ale uważać trzeba.
 

Ladyinblack

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
458
Punkty reakcji
7
Wiek
43
W tej chwili napewno nie wybralabym sie do Indii, za niebezpiecznie, tyle sie teraz slyszy..
 
K

Kaja Metrowska

Guest
A ja bym pojechała ;) Z tego co mi odpowiadali znajomi to nie trzeba jest brać dużo bagażu i ubrań. Są tam tak tanie, że można kupować sobie codziennie coś innego.
 

sedzia dred

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2013
Posty
96
Punkty reakcji
2
dokładnie, po co wozić drzewo do lasu? :sleep: Część ubrań, które kupujemy w Europie, jest przecież produkowana w Indiach, a więc bez sensu jest kupować ekstra ciuszki i wieżć je z powrotem. Ja w Indiach miałam 60-litrowy plecak: kilka koszulek, dwie pary spodni, dwie spódnice i trampki, na wypadek, gdyby sandały rozwaliły się. Jak czegoś mi brakowało, szłam na bazar i po długich targach, kupowałam. Ale w tym roku, pojechałam do Portugalii, na objazd z alfa starem, wiadomo, że Portugalia to cenowy zachód, a więc w tym przypadku zabrałam sporo rzeczy, żeby nie wydawać na miejscu. Wszystko zależy od kraju, do którego jedziesz.
 

bajer7171

Nowicjusz
Dołączył
11 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
2
W indiach można kupić dużo markowych ciuchów ale tzreba sprawdzać bo czasem to takie tanie podróbki które rozciągają się po jednym praniu...
 
S

szyszana

Guest
Plecak zdecydowanie najbardziej się sprawdza, ale to kwestia typu wyjazdu. Na fakultety to zabieram raczej niewielki plecaczek, ale pod większe wyprawy, na własną rękę, to raczej coś takiego - http://www.3210sport.pl/71-plecaki-turystyczneDuży, pojemny, ale jednocześnie lekki.
 
Do góry