Podpis na zdjęciu

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Mam pytanie czy dając zdjęcie na jakiś konkurs wypada dać fotkę bez podpisu czy z podpisem? Chodzi mi o podpis typu ksywka lub imieniem i nazwiskiem.
Sam nie wiem czy to wypada dać podpis niby tak bo to mojego autorstwa jest zdjęcie jak obrazy na zdjęciach; no ale mam też myśl że ładniej wygląda czasami zdjęcie bez podpisu. I nie wiem co robić jak jest poprawnie. Dając podpis na zdjęciu które daje na internet lub pod ocenę to mogę sobie podpisywać ale dając na konkurs czy nie będzie to tzw fopa?
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;>
Hmm jak podpiszesz taką czcionką pisaną ręcznie , małym drukiem, żeby ten podpis był tak wtopiony w to zdjęcie, żeby nie był tak konkretnie na biało, tylko w podobnych kolorach, mało widoczny, myślę że to wtopa nie będzie
http://www.dafont.com/phontphreaks-handwriting.font np taką czcionką jak ta, ale jak chcesz :D, a jaki konkurs??

@edit: mam manie edytowania postów <_< kiedyś modem zostane :p
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
No poczekam jeszcze na opinie innych :)

Co do tej chcionki jest fajna ale nie ma znaków poslkich więc odpada ale dzięki za szczere chęci :)
A konkurs jest pod tytułem "Lato w obiektywie" czas trwania tego konkursu 2 tygodnie.
 

Yomas

T e a s e
Dołączył
11 Lipiec 2007
Posty
719
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Zelów ;&gt;
W nicku Szedar1 nie masz przecież znaków Polskich :] a jakiś link ?? do tego konkursu musze oblookać sobie prace niektórych jak można :)
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
Ja zamieszczam imię i nazwisko swoje ;) a co do konkursu to dopiero po końcowym terminie zostaną opublikowane.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Szedar - polecam zapytać organizatorów czy jest w ogóle taka możliwość.

A co do etyki - nigdy nie dawałem fotki na konkurs z podpisem, chyba że wymagali.
 

greendestiny

Nowicjusz
Dołączył
14 Sierpień 2007
Posty
175
Punkty reakcji
0
Widoczny podpis wpływa na przekaz zdjęcia, nie wyobrażam sobie fotografii konkursowej z podpisem. Oglądnij sobie renomowane czasopisma fotograficzne. Pod zdjęciami, a nie na nich, znajdziesz autorów.
Swoje dane możesz przecież zamieścić w exifie.
 

szedar1

Generał
Dołączył
24 Grudzień 2006
Posty
803
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Miasto
Forum
OK dzięki za pomoc już wszystko wiem na ten temat zaczerpnołem fachowej wiedzy i wiem że raczej się nie daje podpisów; czasami są wyjątki ale to rzadko :)
 
Do góry