Podłączenie dekodera do internetu

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Hej. Interesuje mnie opcja podłączenia enki do internetu, aby nagrywać filmy przez internet i telefon, jak to mam zrobić?
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
mozesz podlaczyc na wifi i tez przez kabel, na ich stronce sa wzkazkowki. przez wifi dla mnie jest zdecydowanie latwiej
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Też miałem szukać informacji na ten temat. Rzeczywiście, na ich stronie jest wszystko wyczerpująco napisane. Chociaż mnie i tak przypadło do gustu możliwość oglądanie YT przez dekoder . Pozdrawiam
 

milcia88

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2011
Posty
60
Punkty reakcji
1
Kurcze, to trochę dla mnie skomplikowane ;) Jestem zielona w tym temacie. Muszę chyba poprosić chłopaka aby się tym zajął. A jak jest z jakością tych filmików na yt?
 

m@rkus

Nowicjusz
Dołączył
18 Luty 2011
Posty
20
Punkty reakcji
1
mam podłączoną N pod internet ale nie mam yt. Można programować zdalnie audycje do nagrywania nawet przez telefon. Jest dostęp do wybranych pozycji w onet.pl allegro i może coś tam jeszcze. Co do podłączenia to proponuję kabel. Z tyłu obudowy jest gniazdo RJ45 i tam podłączamy kabel tz skrętkę komputerową do domowego routera, modemu, liveboxa lub innego sprzętu które nam rozdziela internet. Ustawienia o ile nie przydzieli nam odpowiedznich adresów serwer DHCP można ustawić w setup w menu dekodera.
 

michaelz82

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2011
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Siedlce
Zdarza się, że czasem lepsza niż w necie. Przydaje się zwłaszcza przy oglądaniu teledysków. Pozdrawiam
 

JurekAndrzejewicz

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2011
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja podłączyłem mój turbodekoder zwykłym kablem ethernet- jeden koniec przewodu do routera a drugi do Turbodekodera i działa. Bardzo fajna usługa- można sobie przeglądać na telewizorze allegro, foto onet, czy aktualną prognozę pogody z całego świata.
 

gunsam

Nowicjusz
Dołączył
11 Kwiecień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
i to właśnie chyba najprostsze i najpewniejsze rozwiązanie. Podłączając dekoder do Internetu zysuje się dostęp do HBO OD, oraz wielu innych platform nVODnet- fajna sprawa bo można oglądać różne pozycje bez względu na emisję w TV
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
Zdarza się, że czasem lepsza niż w necie. Przydaje się zwłaszcza przy oglądaniu teledysków. Pozdrawiam

Niby co ma lepszą jakość niz w necie?

Oczywiście warto podłączyć dekoder, choćby dla VODów, przeglądanie Youtube, także świetna sprawa, zwłaszcza jak ktoś ma duży telewizor.
 

basia88

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
ja mam liveboxa i skorelowałam go z moim dekoderem, śmiga pięknie :) ja robię jutubowe imprezy z karaoke a mój chłopak ogląda TVN Player :) to akurat bardzo się przydaje, bo oboje mamy nieregularny tryb pracy i nawet trudno nam przewidzieć czy trzeba będzie coś nagrać, a na kompie jednak znacznie mniej wygodnie…
 

alani

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2010
Posty
65
Punkty reakcji
0
Żałuję, że nie podłączyłam dekoderu N wcześniej! Dopiero teraz się dowiedziałam , że po zsynchronizowaniu neta z dekoderem można mieć dodatkowo 5000 programów! Wiadomo, że wszystkich się nie obejrzy, ale lepiej mieć wybór ;)
 
Do góry