Podkładka chłodząca

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Zastanawiam się nad zakupem jakiejś podkładki chłodzącej pod Laptopa na allegro.

Może mi ktoś coś podpowiedzieć jaka wybrać, no i jak ktoś coś takiego już ma, niech podzieli się doświadczeniami ze mną i użytkownikami.

zastanawiam się nad zakupem takiego :

Tutaj

Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Sądzę tak że jak ktos kupuje latopa to nie po to aby stał on na biurku, bo to mija się z jego celem. Więc zgodnie z tym jak powinien być używany laptop to taka podkładka nie ma sensu żadnego.
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Sądzę tak że jak ktos kupuje latopa to nie po to aby stał on na biurku, bo to mija się z jego celem. Więc zgodnie z tym jak powinien być używany laptop to taka podkładka nie ma sensu żadnego.


ale mi się to podoba :D no a ja niestety nie mam wejsc na karty pamieci w laptopie :( a takto bym mial :)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
yeti dlaczego? ja właśnie w tej chwili (pół)leżę na łóżku na nogach mam podkładkę a na niej laptopa. Podkładka ma na tyle dobre "gumki" że lapek się nie zsuwa. Co do chłodzenia to różnica temp. teraz w zimie wynosi ok 3-4 st. podejrzewam że latem więcej.

Sam nie wiem czy bym ją kupił, ale dostałem jako prezent i jestem z niego zadowolony mimo delikatnego szumu nie przeszkadza w użytkowaniu lapka, a przy wyższych temperaturach mój laptop na pewno ją doceni
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
yeti dlaczego? ja właśnie w tej chwili (pół)leżę na łóżku na nogach mam podkładkę a na niej laptopa. Podkładka ma na tyle dobre "gumki" że lapek się nie zsuwa. Co do chłodzenia to różnica temp. teraz w zimie wynosi ok 3-4 st. podejrzewam że latem więcej.

Sam nie wiem czy bym ją kupił, ale dostałem jako prezent i jestem z niego zadowolony mimo delikatnego szumu nie przeszkadza w użytkowaniu lapka, a przy wyższych temperaturach mój laptop na pewno ją doceni

yoggi a ale masz wentylatorków ? 2 czy 3 ?
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
2. I tak najważniejszy jest tylko ten jeden przy procku bo to on się najszybciej nagrzewa. Przynajmniej u mnie tak jest że mam tylko jedno miejsce cieplejsze od reszty
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Bujda na kółkach :) Chyba, że wizualnie Ci się podoba i tylko po to chcesz ją mieć. Bo właściwie to po co ona jest? Chłodzenie Ci nie wyrabia w lapku? Jeśli tak to są lepsze sposoby obniżenia temperatury, bardziej mobilne jak m.in. zmiejszenie częstotliwości taktowania procesora, undervolting (obniżenie napięcia rdzenia procesora), czy zmiejszenie prędkości obracania się talerzy w dysku twardym. Jasna sprawa, że te czynności spowalniają trochę pracę komputera, ale coś za coś...
@Yoggi jak ty to wyczuwasz, że jeden rdzeń się tylko nagrzewa na procesorze, jak oba znajdują się praktycznie w tym samym miejscu? :D Btw. przy nowoczesnym systemie operacyjnym i dobrze napisanych aplikacjach oba rdzienie powinny być wykorzystywane równomiernie, tylko niestety często tak się nie dzieje i faktycznie tylko jeden rdzeń liczy i nadmiernie się nagrzewa.
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Bujda na kółkach :) Chyba, że wizualnie Ci się podoba i tylko po to chcesz ją mieć. Bo właściwie to po co ona jest? Chłodzenie Ci nie wyrabia w lapku? Jeśli tak to są lepsze sposoby obniżenia temperatury, bardziej mobilne jak m.in. zmiejszenie częstotliwości taktowania procesora, undervolting (obniżenie napięcia rdzenia procesora), czy zmiejszenie prędkości obracania się talerzy w dysku twardym. Jasna sprawa, że te czynności spowalniają trochę pracę komputera, ale coś za coś...
@Yoggi jak ty to wyczuwasz, że jeden rdzeń się tylko nagrzewa na procesorze, jak oba znajdują się praktycznie w tym samym miejscu? :D Btw. przy nowoczesnym systemie operacyjnym i dobrze napisanych aplikacjach oba rdzienie powinny być wykorzystywane równomiernie, tylko niestety często tak się nie dzieje i faktycznie tylko jeden rdzeń liczy i nadmiernie się nagrzewa.


Nie no chłodzenie u mnie wyrabia, ale ogólnie to mi się to podoba i fajnie by było mieć coś takiego :) No i czytnik na karty ma wbudowany to by mi się przydał :D

Myśle że napewno coś daje to, ale nie za wiele, żeby to jakoś efektywnie działało, to cały spód laptopa musiałby być w dziurach :D
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Bujda na kółkach :) Chyba, że wizualnie Ci się podoba i tylko po to chcesz ją mieć. Bo właściwie to po co ona jest? Chłodzenie Ci nie wyrabia w lapku? Jeśli tak to są lepsze sposoby obniżenia temperatury, bardziej mobilne jak m.in. zmiejszenie częstotliwości taktowania procesora, undervolting (obniżenie napięcia rdzenia procesora), czy zmiejszenie prędkości obracania się talerzy w dysku twardym. Jasna sprawa, że te czynności spowalniają trochę pracę komputera, ale coś za coś...
a pracowałeś kiedyś kilka godzin w lato na lapku? W przypadku gdy akurat musisz trochę popracować i kładziesz go na biórko szybko się nagrzewa

@Yoggi jak ty to wyczuwasz, że jeden rdzeń się tylko nagrzewa na procesorze, jak oba znajdują się praktycznie w tym samym miejscu? :D Btw. przy nowoczesnym systemie operacyjnym i dobrze napisanych aplikacjach oba rdzienie powinny być wykorzystywane równomiernie, tylko niestety często tak się nie dzieje i faktycznie tylko jeden rdzeń liczy i nadmiernie się nagrzewa.
Eee weź mi proszę zacytuj gdzie ja napisałem coś o nagrzewaniu tylko jednego rdzenia. Albo chociaż gdzie ja w ogóle o rdzeniach wspomniałem o_O
 

FL8

Black Dynamite!
Dołączył
4 Styczeń 2009
Posty
2 469
Punkty reakcji
8
Wiek
33
No więc jeśli chcesz kupić bo fajnie wygląda i przyda Ci się czytnik pamięci, a przy tym schłodzi troszkę lapka to kupuj. 50zł to nie za dużo, a gadżet fajny, może Ci się przydać!

Ja mam troszkę starszego laptopa, ale jak np. mam maraton filmów, to wyłącza mi się czasem z przegrzania! Ma on już parę lat więc wybaczam, nie opłaca mi się kupno takiej podkładki, ale Ty kupuj. Pozdrawiam!
 

ep00

Nowicjusz
Dołączył
16 Luty 2009
Posty
187
Punkty reakcji
0
Wiek
36
a pracowałeś kiedyś kilka godzin w lato na lapku? W przypadku gdy akurat musisz trochę popracować i kładziesz go na biórko szybko się nagrzewa
No jasne od kilku lat używam tylko laptopa i to bardzo intensywnie (czasami nie włączam przez kilkadziesiąt godzin :) ) i nawet latem nie zauważyłem, żeby się znacznie nagrzewał, ale to też sporo zależy od sprzętu, chociaż mój już nie jest pierwszej młodości.
Eee weź mi proszę zacytuj gdzie ja napisałem coś o nagrzewaniu tylko jednego rdzenia. Albo chociaż gdzie ja w ogóle o rdzeniach wspomniałem o_O
Hmm... rzeczywiście, :D wygłupiłem się strasznie, ale w sumie często mi się zdarza nie doczytać i później wymyślam niestworzone rzeczy.

@TomKranich a jak Ci się podoba to kupuj, też czasami kupuję gadżety, które nie mają większego zostosowania :]
 

Luphis

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2009
Posty
1 372
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja kiedyś myślałem o tym, ale zrezygnowałem. stwierdziłem, że nie potrzebuje takiego bajeru:p Ale jak Ci się podoba to kupuj. Dużo nie kosztuje, a ładnie wygląda i pożyteczny sprzęcik:p
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
Ja kiedyś myślałem o tym, ale zrezygnowałem. stwierdziłem, że nie potrzebuje takiego bajeru:p Ale jak Ci się podoba to kupuj. Dużo nie kosztuje, a ładnie wygląda i pożyteczny sprzęcik:p


dzięki wszystkim za odpowiedzi :) Kupuje sobie jednak ;) pozdro :D
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
yeti dlaczego? ja właśnie w tej chwili (pół)leżę na łóżku na nogach mam podkładkę a na niej laptopa.

Co dlaczego ? bo nie łapie o co i z tym chodzi.

a pracowałeś kiedyś kilka godzin w lato na lapku? W przypadku gdy akurat musisz trochę popracować i kładziesz go na biórko szybko się nagrzewa

tak opalałem się nawet z lapkiem (czarnym) i odziwno nawet wentylator się w nim nie włączył ;)


Dodam jeszcze że generalnie laptop ma być mobilny a tak podkładka to kolejny element do taszczenie. Co ciekawe to ludzią nie przeszkadza ale jak mają taszczyć napęd optyczny który nie mieści sie w lapku to już wielkie wrzawy są.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Co dlaczego ? bo nie łapie o co i z tym chodzi.
Chodzi mi o to że podkładka nie ujmuje mobilności laptopa. A jeżeli się komuś nie mieści do torby (chociaż wszystkie notebookowe torby jakie widziałem miały wystarczająco miejsca) to najwyżej zostawi. I tak najintensywniej (gry, wymagające programy) używa się lapka w domu więc to właśnie tutaj najbardziej przydaje się ta podstawka.

tak opalałem się nawet z lapkiem (czarnym) i odziwno nawet wentylator się w nim nie włączył ;)
to przy ilu stopniach Ci się włącza wentylator?
 

sound_wave

Nowicjusz
Dołączył
26 Styczeń 2009
Posty
418
Punkty reakcji
5
Wiek
35
Miasto
NS
to przy ilu stopniach Ci się włącza wentylator?


Właśnie dobre pytanie.

Mi się np wyłącza jak mam tak koło 45, 46 stopni na procku i na grafice ( nie wie czy to jest grafika czy chipset płyty głównej, ale zakładam że to jednak grafika).
 

yeti86

Nowicjusz
Dołączył
9 Czerwiec 2006
Posty
2 399
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Jarocin
Chodzi mi o to że podkładka nie ujmuje mobilności laptopa

ujmuje bo jest potrzebna energia do jej pracy, a skądś musisz ją wziąć albo z baterii (skraca czas pracy na baterii, co wymaga szybszego dostępu do lini zasilających) albo z zasilania zewnętrznego

I tak najintensywniej (gry, wymagające programy)

laptop nie służy go gier, wymagającej grafiki itp

to przy ilu stopniach Ci się włącza wentylator?

Coś koło 35 st C po za tym to nie procesor cisc tylko risc ;)
 
Do góry