Podatek na kościół katolicki

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Co myślicie o przymusowym płaceniu podatków na Kościół katolicki w Polsce? Nie wiem czy wiecie bo głośno się o tym nie mówi ale taki podatek w Polsce wynosi 1.04% i płacą go wszyscy niezależnie od wyznawanej wiary.

Edit:
http://www.vimeo.com/3042049

film o całym precedensie
 

darkmack

Zwykły Facet
Dołączył
20 Luty 2009
Posty
715
Punkty reakcji
0
Płacimy ?? Hm... no nigdy nie słyszałem o takim podatku na kościół.
Z jakiego źródła zaczerpnołeś tą informacje ?? Bo coś mi się niechce wierzyć :D
 

dastin

Nowicjusz
Dołączył
12 Sierpień 2008
Posty
717
Punkty reakcji
0
Wiek
30
Miasto
KRAKÓW
płacimy :eek: też pierwsze słyszę o tym... ale jak coś jak ma być przymusowy podatek na kościół to ja mówię stanowcze NIE!!
 

Rozdos

Nowicjusz
Dołączył
14 Kwiecień 2009
Posty
474
Punkty reakcji
5
Wiek
37
Miasto
Polska
Podatek na Kościół.. nie wiem czy istnieje.. ale jeśli tak to ogromna Głupota
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Przedstawiasz się jako religioznawca a Ty jesteś religiożerca.
Spróbuj czymś jeszcze bo jak dotąd to nie bardzo Ci wychodzi.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Religiożerca? Kto żeruje ja na KK czy KK na mnie? To że jestem z zawodu religioznawcą nie znaczy wcale, że nie mam mieć własnych poglądów na tematy religii. A mój pogląd jest taki, że KK bazując na nieświadomości ludzi wyciąga od nich kasę dzięki czemu dochodzi do takich paradoksów, że osoba niewierząca lub innowierca łoży na utrzymanie KK. Nie sądzisz, że w tej kwestii powinniśmy mieć wybór taki jaki mają Niemcy?
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Przecajem się nie przejmuj, ciągle wali głupoty, taka modna młodzież. no ale w ten podaten nie chce mi się wierzyć, filmik to za mało, musiałbym jakieś dokumenty zobaczyć.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Trudno mieć konkretne dowody ale w filmie kobieta otrzymała od ministra finansów list w którym mówi, że faktycznie taki podatek jest w Polsce. Możesz przestudiować budżet państwa to będziesz mieć konkretne dowody.
A głupoty to może ty walisz... ale zdaje sobie sprawę, że jawne mówienie o wykorzystywaniu laików przez KK nie wszystkim pasuje.
Jeśli chcesz mi zarzucać głupotę to wpierw pokaż gdzie ją zauważasz... To, że coś nie wygląda tak jak ty myślisz nie znaczy że jest głupie.
 

Vardamir

Sinner
Dołączył
30 Sierpień 2007
Posty
10 335
Punkty reakcji
26
Wiek
35
Miasto
Necrovalley
Trudno mieć konkretne dowody ale w filmie kobieta otrzymała od ministra finansów list w którym mówi, że faktycznie taki podatek jest w Polsce. Możesz przestudiować budżet państwa to będziesz mieć konkretne dowody.
A głupoty to może ty walisz... ale zdaje sobie sprawę, że jawne mówienie o wykorzystywaniu laików przez KK nie wszystkim pasuje.
Jeśli chcesz mi zarzucać głupotę to wpierw pokaż gdzie ją zauważasz... To, że coś nie wygląda tak jak ty myślisz nie znaczy że jest głupie.
nie Tobie głupotę zarzucałem. a po prostu nie chce mi się wierzyć, że państwo zbiera podatek na coś takiego.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
A, fakt nie wiem jak ja to przeczytałem, że wyszło że mi:) Co do podatku to też nie chciało mi się wierzyć ale wychodzi na to że to prawda skoro nawet rząd potwierdza. Zresztą chyba nie tak trudno w to uwierzyć skoro chyba poprzedni bądź jeszcze wcześniejszy budżet przewidywał pieniądze na budowę świątyni opatrzności bożej.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Religiożerca? Kto żeruje ja na KK czy KK na mnie? To że jestem z zawodu religioznawcą nie znaczy wcale, że nie mam mieć własnych poglądów na tematy religii. A mój pogląd jest taki, że KK bazując na nieświadomości ludzi wyciąga od nich kasę dzięki czemu dochodzi do takich paradoksów, że osoba niewierząca lub innowierca łoży na utrzymanie KK. Nie sądzisz, że w tej kwestii powinniśmy mieć wybór taki jaki mają Niemcy?
Żerca od żarcia zżerania a nie żerowania.
KK na Tobie nie żeruje a Ty na nim tak.
Religioznawcą może chciałbyś być ale nie jesteś
"KK bazując na nieświadomości..." w tym zdaniu pokazałeś jaki z Ciebie religioznawca.
Co do wyboru, masz wybór możesz w każdej chwili wyjechać do Niemiec.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
No bardzo ciekawą teorie mi tu przedstawiłeś... ja niby żeruje na kościele... bo?? Ja piszę jak jest, nie myślisz, że gdyby ludzie byli świadomi tego podatku to wielu by się to nie podobało? Nie mów mi kim jestem tylko dlatego że nie zgadzam się z twoimi poglądami.

Wyjedź do Watykanu skoro chcesz płacić.
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Żerujesz wypisując durne teorie przedstawiając się przy tym jako obrońca dojonych.
Tak gdyby taki podatek istniał wielu nie podobał by się.
Mówię ponieważ gdybyś był tym za kogo się podajesz podchodziłbyś do tematu spokojnie i obiektywnie.
Nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać choć sporo w Polsce mi się nie podoba a skoro Tobie aż tak się nie podoba że wymyślasz niestworzone historie.

Ten cały temat jest tak debilny że brak słów.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby obejrzeć film a mówisz, że to durna wymyślona przeze mnie teoria.
A niby za kogo ja się podaje? Co ty sobie myślisz, że nie mogę krytykować kościoła bo mój zawód to religioznawca?

Jeśli myślisz, że to ja wymyśliłem to wszystko to poniżej masz link w którym możesz przeczytać
Kod:
Dokument „1.04%”: zobrazowanie odważnej walki pewnej starszej kobiety o zniesienie obowiązkowego podatku na Kościół Katolicki, który w Polsce – w większości nieświadomie – płacą wszyscy obywatele.
http://interia360.pl/artykul/ty-tez-placis...tiwal-kan,21043
 

przecajo

ja tetryk
Dołączył
22 Kwiecień 2009
Posty
3 329
Punkty reakcji
91
Wiek
65
Miasto
wielkamałopolska
Miałem nie oglądać ale spodziewałem się właśnie
Nawet nie zadałeś sobie trudu żeby obejrzeć film
więc obejrzałem i co widzę? Starszą panią która ma problemy emocjonalne i pajaca z mikrofonem który to wykorzystuje.
Nic więcej człowiek normalnie myślący tam zobaczyć nie może.
 

vampir

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2007
Posty
477
Punkty reakcji
21
Co mnie obchodzą problemy starszej pani jeśli mówimy o podatku

Nic więcej człowiek normalnie myślący tam zobaczyć nie może.

No więc wychodzi, że nie jesteś myślącym człowiekiem skoro cały czas trwania filmu mówi się o tym że 1,04% podatku dochodowego przeznaczane jest na Kościół Katolicki a ty tego nie zobaczyłeś...
 

cr3ator

Wielebna Świnia
Dołączył
9 Listopad 2006
Posty
1 586
Punkty reakcji
5
Aż dziwię się, że ludzie mogą być tak naiwni.

- "Widziałem/starsza pani widziała/kolega kolegi widział jak shrek przebiegł drogę i wskoczył do lasu"
- koniecznie trzeba zorganizować nagonkę
- tak, tak, on może być niebezpieczny
lol

Inny przykład:
LINK

W takich sytuacja jak podatek, bez ciężkiej dokumentacji to możesz sobie gdybać i wymyślać kolejne teorie spiskowe... Opierając się na doniesieniach histeryków i ludzi psychicznie chorych.
gz
 

upr

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2009
Posty
346
Punkty reakcji
0
Przecajem się nie przejmuj, ciągle wali głupoty, taka modna młodzież. no ale w ten podaten nie chce mi się wierzyć, filmik to za mało, musiałbym jakieś dokumenty zobaczyć.

akurat młodzian przy nim to jesteś ty o ile się nie mylę
 
Do góry