POdatek katastralny

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
lolek1971,

nie jestem ślepym zwolennikiem PO. Mój wybór jest oparty na racjonalnej analizie sceny politycznej. Ponieważ gadamy na forum dyskusyjnym, jestem gotów uzasadnić przesłanki tego wyboru i poddać pod dyskusję moje oceny.

Kaczmarek (minister PiS), Lepper (koalicjant PiS), to dla Ciebie ludzie PiS, dla których Kaczyńscy chcieli stworzyć nowy - własny układ?

Obserwuję polską scenę polityczną od tak dawna, że aż wstyd się przyznać. Karierę Kaczyńskich śledzę od ponad 20 lat. To nie tylko okres 2005-07.
JK chciał stworzyć własny "układ". Zapożyczył dla niego nazwę - IV RP! Budować ją mieli jedynie wybrani, najbardziej wierni i zaufani - Kamiński, Macierewicz, Ziobro, Kurtyka, Wildsztain i inni, których wtykano prawem i lewem, na każde stanowisko w państwie, jeśli było w zasięgu Kaczorów. Ładnie ten proces nazywano - "odzyskiwaniem urzędów". Tak jakby ktoś im je wcześniej odebrał.
Kaczmarek też należał do tego grona, ale "zdradził". Zastanowiłeś się przez moment, co z resztą? Z tymi obywatelami, którzy nie zasługiwali na miano "Prawdziwych Polaków"?

Co do podatków ... Jest między nami wielka i zasadnicza różnica. Ja za sprawiedliwe uznaję podatki NA COŚ!!! jak przy zbieraniu składki na imieniony cioci.

To załatwiamy przy wyborczej urnie! Polacy wybierają kształt i kierunek rozwoju państwa. A po wyborach, wygrana opcja realizuje program przy pomocy pieniędzy podatników.

Jeśli rząd ma większe potrzeby, to musi je dostosować do możliwości płacenia składki przez najuboższych - zlikwidować większość ministerstw, zmniejszyć liczbę posłów i senatorów, odejść od przymusowych składek na ZUS, co tylko się da usunąć z finansowania przez budżet.

Pierwszym i głównym obowiązkiem rządu, jest bilansowanie wpływów i wydatków budżetu! Po TO go wybieramy.
Która partia najgłośniej protestuje przeciwko zmniejszeniu ilości posłów i senatorów? Która nie godziła się na zmniejszenie dopłat do partii politycznych? Nie ma przypadkiem w nazwie "Prawo i Sprawiedliwość"?

Ziemkiewicza i Michalkiewicza najwyraźniej nie czytasz,

Skąd ta pewność? :)

więc przyjmij punkt widzenia Anabeli i Norada

Gdy przekonają mnie argumentami.

Herbatniczku,

dziękuję.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Może mógłbym coś odpowiedzieć i jakaś łatka ... Ale tu nie ma Twoich poglądów o podatkach. Jest tylko uwaga o jakimś automacie i rozmowie dziada z obrazem. Jeśliś obraz, to ani słowa nie mozesz powiedzieć.
Ja powiedziałem, że kataster mógłby być jako podatek jedyny. A zapewne będzie tylko podatkiem dodatkowym, dołożonym w imię sprawiedliwości społecznej. I że w dziedzinie podatków jestem antysocjalistyczny.
Bedzie rozmowa?
 

kot5598

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2012
Posty
24
Punkty reakcji
0
Miasto
Olsztyn
Akurat ja nie widzę powodu, by popierać kogokolwiek w Sejmie czy poza nim. W moim mieście znam chłopaka, który studiował na moim kierunku, skakał po partiach od Prawicy RP po Młodych Demokratach i obecnie jest pracownikiem w urzędzie u pewnego oficjela z PO. Każda partia tak czyni, to są układy, układziki. Taki stan rzeczy może zmienić tylko odejście od publicznych inwestycji na dużą skalę, ograniczenie ingerencji rządu i samorządu (wiele osób mówi, że samorząd robi wiele rzeczy lepiej, decentralizacja itp. Skoro decentralizacja jest dobra, to ja proponuję ją przenieść na poziom jednostki).
Co do podatku katastralnego, na obecną chwilę będzie to na pewno podatek zastępujący obecny od nieruchomości, przy obecnym zadłużeniu, idiotycznych inwestycjach samorządów, bardzo dotkliwy. O ile nie jestem sympatykiem Jarka, to teraz niech krzyczy jak najgłośniej to Donald ze względów PR-owskich będzie się zarzekał, że taki podatek nie wejdzie w życie.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Powtórzę swoją opinię - nie ma dymu bez ognia. Przygotowanie sądów do katasteru oznajmia, że Tusk już się nie boi Jarka i kataster wprowadzi,
Tonący brzytywy się chwyta - rząd nie dostanie dalszych kredytów na własny wkład do dopłat z UE oraz na kredyty konsolidacyjne, dlatego rozpaczliwie łata dziury (długi), żeby nie doprowadzić do sytuacji przed Magdalenką. Wtedy (tak wielu mówiło) wystarczyło jeszcze trochę poczekać, a PZPR musiałaby przyznać, że wszystko murszeje i się zawali.
Po takim rachunku sumienia i szczerej spowiedzi przejmowanie majątku narodowego przez nomenklaturę nie byłoby możliwe.
Przypuszczam, że teraz bedzie podobnie - szukanie porozumienia z opozycją, by możliwa była NOWA REFORMA w stylu Balcerowicza. Z katasterem dodatkowym i wysokim, jako że chwytliwe jest nalatywanie na bogaczy.
Jak dobrze że nawet mieszkania nie mam ...

Ach, zapomniałem o opisie poczynań Jarka, który sporządził Ziemkikewicz. Przypuszczam, że opis jest prawdziwy. Czy to nie udowadnia czasem, że Jarek jest skutecznym politykiem i sroce spod ogona nie wypadł? Pamietam, że obiecał wycofanie "reformy" "SYSTEMU" (hu hu hu) emerytalnego.
Wrzask PO po przegranych o łut wyborach 2005 roku chyba nie był udawany i zmowa ponowna w formie PoPIS nie odbędzie się.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Kot5598,

skakał po partiach od Prawicy RP po Młodych Demokratach i obecnie jest pracownikiem w urzędzie u pewnego oficjela z PO. Każda partia tak czyni, to są układy, układziki.

Masz rację, to jest cena demokracji. Zaręczam Ci, niewielka w porównaniu z kosztami innych systemów politycznych.

O ile nie jestem sympatykiem Jarka, to teraz niech krzyczy jak najgłośniej to Donald ze względów PR-owskich będzie się zarzekał, że taki podatek nie wejdzie w życie.

Niech krzyczy, taka jest rola opozycji. Ale nie by kataster odrzucić, lecz, by wprowadzono go w sensownej formie.


Lolek1971,

Tonący brzytywy się chwyta - rząd nie dostanie dalszych kredytów na własny wkład do dopłat z UE oraz na kredyty konsolidacyjne, dlatego rozpaczliwie łata dziury (długi)

Sądziłem naiwnie, że w interesie społeczeństwa jest maksymalne wykorzystanie unijnych środków pomocowych. A Ty cieszysz się, że rządowi nie uda się tego zrobić. :mruga:

żeby nie doprowadzić do sytuacji przed Magdalenką. Wtedy (tak wielu mówiło) wystarczyło jeszcze trochę poczekać, a PZPR musiałaby przyznać, że wszystko murszeje i się zawali.

Kuba i Korea Północna "walą się" już od dłuższego czasu i jakoś nie widać końca tych reżimów.

Po takim rachunku sumienia i szczerej spowiedzi przejmowanie majątku narodowego przez nomenklaturę nie byłoby możliwe.

Które współczesne polskie firmy są nomenklaturowym biznesem? Pytam, ponieważ widziałem jak nieporadnie pzprowskie kadry zarządzały majatkiem w gospodarce rynkowej.

zapomniałem o opisie poczynań Jarka, który sporządził Ziemkikewicz. Przypuszczam, że opis jest prawdziwy. Czy to nie udowadnia czasem, że Jarek jest skutecznym politykiem i sroce spod ogona nie wypadł?

Żeby przerżnąć 7,8 kolejnych wyborów, trzeba być niezwykle skutecznym politykiem i "sroce spod ogana nie wypaść". :D
Może miałeś na myśli to, że Jarek przegrwając seryjnie wybory, nie dał się zwalić kolegom, ze stołka prezesa?
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Kataster nie pomoże PO, bo przeinwestowała. Fundusze z UE są kuszące, lecz i obciążające, a zawsze zgodne z ideałem i wolą UE, a nie naszą.

Na przykład na wyrównanie (u nas wschód Polski) poziomu regionów. Wschód mógłby dostać od UE więcej niż Śląsk, gdyby miał forsę na dołożenie wkładu własnego. Ale nie ma!
Polska mogłaby wziąć więcej dopłat niż inne landy, gdyby miała na wkład własny. Ale nie ma!

Zapominasz, że przed referendum akcesyjnym było tylko 45% zwolenników przystąpienia do UE i gdyby tylko zwolennicy głosowali, to referendum byłoby nieważne.
A teraz uznajesz, że w interesie wszystkich Polaków iest zwiększanie wieku emerytalnego, kataster, większy Vat, większe akcyzy i inne "pożytki" z łaski rządu.

Nie zauważasz - co się dzieje w UE i wyobrażasz sobie, że nie ma Polaków, chcących wystąpienia Polski z tego ZSRE.

Tusk i Vincient starają się dowieść, że Polska da radę spłacać długi, zaciągane na dopłaty i jeszcze zaciągać nowe kredyty, by dokończyć rozbabrane inwestycje.
Chcą uchodzić za SOLIDNYCH. Szkoda, że naszym kosztem przez coraz to nowe podatki z katasterem na czele.
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lolek1971,

Fundusze z UE są kuszące, lecz i obciążające, a zawsze zgodne z ideałem i wolą UE, a nie naszą.

Fakt, że sponsor oczekuje by inwestować zgodnie z jego oczekiwaniami, nie powinien budzić Twojego zdziwienia.

Na przykład na wyrównanie (u nas wschód Polski) poziomu regionów. Wschód mógłby dostać od UE więcej niż Śląsk, gdyby miał forsę na dołożenie wkładu własnego. Ale nie ma!
Polska mogłaby wziąć więcej dopłat niż inne landy, gdyby miała na wkład własny. Ale nie ma!

Masz rację, ale to problem "krótkiej kołdry" i ogromnych zapóźnień cywilizacyjnych w naszym kraju. Dodam, że bardzo dużo zależy nie od pieniędzy, a ludzi. Wiele małych ośrodków perfekcyjnie wykorzystało unijną koniunkturę. Choćby znany z pobytu hiszpańskiej reprezentacji, ośrodek w Gniewinie zbudowany na "zapadłej wsi":
http://www.wprzerwie.pl/Wpis,Euro-2012,533798,1,Euro-2012tak-wyglada-baza-pobytowa-hiszpanow-w-gniewinie.html

Zapominasz, że przed referendum akcesyjnym było tylko 45% zwolenników przystąpienia do UE i gdyby tylko zwolennicy głosowali, to referendum byłoby nieważne.

Za polską akcesją do Unii była i co więcej, nadal jest, zdecydowana większość Polaków. Jeśli przeciwnikom nie chciało się iść głosować, ich strata!
A wyniki znajdziesz tu:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Referendum_2003

A teraz uznajesz, że w interesie wszystkich Polaków iest zwiększanie wieku emerytalnego, kataster, większy Vat, większe akcyzy i inne "pożytki" z łaski rządu.

A czy w interesie Polaków jest doprowadzenie polskiego budżetu do takiego stanu jak w Grecji? Odpowiedz proszę, co rząd powinien zrobić, by do tego nie dopuścić, a co ważniejsze, na co my, obywatele musimy dać przyzwolenie?

Nie zauważasz - co się dzieje w UE i wyobrażasz sobie, że nie ma Polaków, chcących wystąpienia Polski z tego ZSRE.

Zauważam. Jeśli wśród Polaków są tacy, którzy chcieliby wystąpienia z Unii, mam ich za idiotów. W najlepszym razie, za kompletnie niezoriętowanych w geopolitycznych realiach.

Tusk i Vincient starają się dowieść, że Polska da radę spłacać długi, zaciągane na dopłaty i jeszcze zaciągać nowe kredyty, by dokończyć rozbabrane inwestycje.
Chcą uchodzić za SOLIDNYCH. Szkoda, że naszym kosztem przez coraz to nowe podatki z katasterem na czele.

Robią to, co na ich miejscu robiłby każdy rzadzący(Kaczyński także, bez wątpliwości!). A jeśli nie widzisz związku pomiędzy wizerunkiem państwa a naszą sytuacją gospodarczą, porównaj nasze stopy procentowe z greckimi, portugalskimi, czy hiszpańskimi.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Polska już miała sponsora - pomoc i przyjaźń ZSRR. Teraz powinna sama postanawiać o swoim rozwoju.
Wyrównywanie poziomu w przypadku długiej kołdry byłoby zbędne, więc ten argument nie dotyczy ani podatku, ani dobroci UE.
Teraz sondaże mogą pokazywać tak samo, jak przed wyborami w 2005 roku - MYLNIE. Gdyby nie Giertych i jemu podobni nie byłoby przy urnach przeciwników akcesji i kworum.
Budżet Grecji jest lepszy od naszego i lepsze są zarobki Greków niż nasze - chcę takich zarobków, a Ty nie chcesz - wolisz nosić mniej pieniędzy
Ślepców, którzy nie widzą dążenia PO i UE do odebrania Polsce samodzielności i suwerenności uważam za bardzo pożytecznych ... dla rządu i UE, a szkodliwych dla Polski i Polaków - te ślepaki chcą być kelnerami i sprzątaczkami w sprzedawanym właśnie Kołobrzegu. Kłaniasz się nisko - dostajesz napiwek.
Kaczyński zapewnia, że wycofa "reformy" Tuska. Nie jest łgarzem Tuskiem i obietnicy dotrzyma - oczekuję OBNIŻANIA przez niego podatków i wieku emerytalnego
 

Iron Duke

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2011
Posty
1 231
Punkty reakcji
41
Miasto
z naszej Galaktyki
Lolek,

Kaczyński zapewnia, że wycofa "reformy" Tuska. Nie jest łgarzem Tuskiem i obietnicy dotrzyma - oczekuję OBNIŻANIA przez niego podatków i wieku emerytalnego

Tak. Obniży podatki, zmniejszy wymagany czas pracy, podniesie pensje, będzie finasował wszystkie związki zawodowe, w każdej wsi powstanie muzeum Polski i Walki z Komuną, da Kościołowi na nowe świątynie i wakacje duchownym na Karaibach.
A to wszystko za pomocą czarnoksięskiej różdżki! :D

O nie! Zapomniałem, przecież On jest wrogiem Harrego Pottera! :mruga:
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
W braku argumentów uciekasz się do ironii słabego gatunku. Całkiem nie wiesz, że w czasach koniunktury 2005 - 2009 Kaczyński podatki obniżył, a Tusk podniósł?
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
Tusk non stop podnosi podatki. A jest na tyle cwany, że nie sp***dolił sobie kadencji dowalając od razu fest podwyżki, tylko stopniowo. Dopiero teraz po 3-4 latach wiele osób zobaczyło jak się zmieniają ceny i standard życia. A podatek katastralny to w sumie jak nazwę można zinterpretować - katastrofa. Budżet odratowany a ludzie będą żarli spod siebie ;] to się skończy jakąś jatką.
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Bardzo duża część ceny paliw, to podatki. Czy cena paliwa w 2009 roku nie podskoczyła?
Gdybyś, Iron chciał to tłumaczyć zwyżkami cen światowych, to powiadamiam Cię, że bez przerwy - kupiwszy paliwo na giełdzie w Holandii (wszystko jedno czy z dostawą "do domu", czy tam odebrane) jesteśmy na plusie w porównaniu z cenami paliwa, podwyższanymi przez rząd Tuska. On od razu kombinował, że trzeba zdzierać forsę na wkład wkład własny do dopłat unijnych.
Cwana bestia!
 

tomazzi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
70
ludzie jeśli wierzycie w to, że ten podatek nie wejdzie to gratuluję naiwności
w kraju o nazwie polska nie rządzi naród a masoni, biznesmeni i inne kręgi
podatek ten wejdzie na milion % a dlaczego ?
dlatego, że dzisiejsi biznesmeni od swoich hal blaszanych i innych miejsc w których produkowane są ich miliony i miliardy płacą :cenzura: podatek
po wejściu tego podatku będą płacić grosze
co do historii to temat tego podatku rozpoczęty został za rządu millera, sld, jakubowskiej i reszty rządzącej lewicy, pi przegranych wyborach temat "znikł" czyli jak to zawsze w polsce bywa za czasów pseudo demokracji - wszystko robione po cichu byle naród nie wiedział a jak się naród obudzi z ręką w nocniku to będzie za późno by cokolwiek zrobić
 

DamianSlayer

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2012
Posty
43
Punkty reakcji
0
Miasto
Poznań/Wieluń
czyli Tusk po prostu nie zaszkodził sobie tak jak lewusy. nie wyskoczył z tym na ostro, nie zraził lemingów do siebie a teraz do roboty :cenzura: i zarabiać na elity!
 

Kamil Kuczynski

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2012
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ten podatek miałby sens, gdyby zastąpił podatek dochodowy i kilka inny podatków. Ale Pan Tuksk na pewno tak nie zrobi, bo o oznaczałoby jeszcze głębsze cięcia w tym rozdętym socjalistym kraju. To oznaczałoby kolejne spadki słupków poparcia. A tego żaden rząd i partia nie przeżyje.
 

tomazzi

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2011
Posty
69
Punkty reakcji
0
Wiek
70
czyli Tusk po prostu nie zaszkodził sobie tak jak lewusy. nie wyskoczył z tym na ostro, nie zraził lemingów do siebie a teraz do roboty :cenzura: i zarabiać na elity!


PO wprowadza tylko to co zapoczątkowali inni
nie oni rozpoczęli przygotowania do tego podatku - oni go tylko wprowadzą w życie
i kogo reprezentuje głównie PO ? właśnie elity biznesmenów, ten podatek jest właśnie pod ich interesy
piszecie tutaj jak Prezes pis krzyczy itp itd
a jak wygląda kampania przed wyborcza w polsce ?
właśnie każdy krzyczy ile to ktoś u władzy nakradł, zniszczył ile złego wprowadził a ile my jeśli dojdziemy do władzy zrobimy dobrego ( nie wspominając nawet co złego ci krzyczący zrobili sami u władzy będąc bo naród ciemny i głupi, motłochem łatwo się rządzi i steruje) i tak otumanieni ludzie idą i glosują a ci co się dorwą do władzy robią dalej swoje interesy na tym co jeszcze pozostało
przed wyborami wszyscy liżą d*pę narodowi a po wyborach narodzie ty ty nam wyliż bo my naród mamy w d*pie, dbamy tylko o swój interes

kiedyś mieliśmy zaborców - teraz mamy rozbiór kraju w białych rękawiczkach, ekonomicznie przy stole
polakowi nic się nie opłaca, nawet rolnikom - wystarczy popatrzeć, na sąsiadów : czechów, słowaków, niemców - im się wszystko opłaca - baaa nawet polacy jadą na zbiory u bauera robić by zarobić
a czego tak jest ? polska ma być odbiorcą i kupującym a nie produkującym
dawniej byliśmy pod dyrektywą moskwy a dzisiaj pod dyrektywą waszyngtonu, masonów i innych bogaczy tego świata
 

lolek1971

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2012
Posty
1 614
Punkty reakcji
7
Badania opinii publicznej przeprowadza się czasem marketingowo - zapowiedzieć, popatrzeć, wycofać, poczekać, wprowadzić.
O emeryturach gadało się od czasu prezes ZUS, Wiktorow - mus coś z tym zrobić, bo nie wystarczy. No, i co? Mamy!
Będzie kataster! I też nie wystarczy do napełnienia studni bez dna.
 
Do góry